Najbardziej znani jubilerzy świata cz. 4

 

Podążając śladami najbardziej znanych jubilerów świata, których kolekcje biżuterii wyznaczają trendy branży i standardy jakości, odwiedzamy Wielką Brytanię i Szwajcarię. Graff Diamond - brytyjska firma założona w latach 60. słynie na całym świecie z biżuterii diamentowej, Piaget i Chopard to z kolei klasyka wśród zegarków poznajcie ich bliżej. Najbardziej znani jubilerzy

Graff Diamonds - król diamentów

Marka jest stosunkowo młoda - powstała w latach 60. XX wieku. Została założona przez Laurence’a Graffa, który był wielkim miłośnikiem diamentów, a przy tym wybitnym jubilerem. Jego kolekcja klejnotów jest równie zapierająca dech w piersiach co jego sieć luksusowych butików, które prowadzi w najbogatszych punktach świata - od Dubaju po Moskwę.

Mówi się, że biżuteria Graff Diamonds to klasyka gatunku. Głównym elementem ozdobnym biżuterii produkowanej przez Graff - kolczyków, bransoletek, pierścionków, naszyjników i zegarków - są diamenty. Graff zajmuje się kamieniami kompleksowo - od nieoszlifowanych diamentów z kopalni, po brylanty leżące na wystawie.

Kolekcje Graff Diamonds występują zwykle w co najmniej trzech kolorach, gdyż ten sam wzór tworzony jest w wersji składającej się z samych diamentów oraz diamentów w połączeniu z innymi kamieniami szlachetnymi, głównie rubinami, szafirami i szmaragdami.

Piaget - jakość i precyzja szwajcarskich zegarków

Szwajcaria większości z nas kojarzy się z zegarkami i właśnie w tej kategorii ozdób specjalizuje się Piaget. Początki firmy sięgają XVIII wieku. Początkowo zajmowała się głównie produkcją bardzo dobrych jakościowo zegarków. Biżuterię do oferty wprowadzono stosunkowo niedawno, bo dopiero w latach 60. XX wieku. Dzisiaj precjoza i zegarki Piaget uważane są za bardzo luksusowe, proste i klasyczne.

Biżuteria proponowana przez firmę jest delikatna i subtelna. Większość ozdób jest zdobiona brylantami. To, że firma jest niezwykle kreatywna i posiada wiele ciekawych pomysłów, udowadnia chociażby ich kolekcja pierścionków koktajlowych Limelight - ozdoby w swoim kształcie nawiązują do koktajlu z piękną dekoracją - z kostkami lodu, plasterkiem cytryny i parasolką.

Chopard - ponad 150 lat tradycji

Firma działa na rynku już od ponad 150 lat, a produkowane przez nią ozdoby cechuje nowoczesność i minimalizm. Zazwyczaj, jeden przyjęty wzór występuje w kilku odsłonach kolorystycznych.

W ofercie firmy Chopard znajdują się m.in. bransoletki, naszyjniki, łańcuszki, pierścionki, kolczyki i broszki. Firma znana jest również na całym świecie z kolekcji swoich zegarków, które stanowią odrębną kategorię produktów. Marka, poza bogatą kolekcji biżuterii i luksusowych zegarków oraz akcesoriów, posiada również własną linię perfum.

Słynącą z najwyższej jakości biżuterię Chopard noszą m.in. gwiazdy kina - np. Natalie Portman czy Monica Belluci. Co ciekawe od dwudziestu lat Chopard jest oficjalnym partnerem Festiwalu Filmowego w Cannes, sponsorem nagrody Trophée Chopard oraz autorem głównego wyróżnienia - Złotej Palmy.

 

 

Poznaj kolekcje kolczyków w sklepie Jubiler.pl

 

 

Polecamy również: