Najbardziej znane i popularne rodzaje kolczyków

 

Kolczyki towarzyszą człowiekowi od ponad 7 000 lat! Przez wieki zmieniały się zasady tego w jaki sposób i kogo miały zdobić. Przeszły długą drogę w sposobie wykonania, symbolice jaką niosą, a także kolorystyce, stylu i sposobie noszenia. Od kilkudziesięciu setek lat niezmiennie jednak zdobią i cieszą. Najbardziej znane i lubiane rodzaje kolczykówJakie rodzaje kolczyków są dziś najpopularniejsze?

Najbardziej znane rodzaje kolczyków

Przeglądają nieskończony niemal katalog form, kształtów i stylów wśród kolczyków, można odnieść wrażenie, że są jednym z najbardziej różnorodnych reprezentantów biżuteryjnego świata. Rzeczywiście, bogactwo ich rodzajów nie ułatwia klasyfikacji. Choć noszone w różny sposób, najczęściej utożsamiamy kolczyki z ozdobami uszu. To właśnie te kolczyki są zdecydowanie najpopularniejsze, a co za tym idzie – dostępne w największej różnorodności form. I choć zdecydowanie w świecie międzynarodowych trendów modowych nastąpiło już dawno równouprawnienie, to zdecydowana większość modeli przeznaczona jest dla kobiet. Właśnie podkreślenie kobiecej urody przyświeca jako cel projektowania większości kolczyków.

Tradycyjne podziały - jaki materiał kolczyków

Złote kolczyki w sklepie Jubiler.plKiedy myślimy kolczykach lub przeglądamy jubilerskie wystawy czy oferty sklepów, najłatwiej jest podzielić kolczyki ze względu na dominujący kruszec. Faktycznie po wielowiekowych zmianach i cywilizacyjnych zdobyczach technologii, ukształtowały się nurty, które określają główne jubilerskie materiały najlepiej sprawdzające się w tworzeniu kolczyków. Zdecydowanymi faworytami są tradycyjne metale szlachetne – złoto i srebro, a także - choć w mniejszym stopniu – platyna. To złoto we wszystkich barwach – w tym wyjątkowo eleganckie kolczyki łączone z białego i żółtego złota, oraz srebro i połączenie tych dwu metali w postali biżuterii srebrnej pozłacanej, dominuje.

 

Szlachetne metale szlachetne

O królewskiej pozycji złota i srebra w świecie kolczyków decyduje wiele elementów. Są to zarówno względy estetyczne: niezaprzeczalny urok złota i srebra; względy praktyczne: ich wytrzymałość i doskonałe komponowanie się z kamieniami szlachetnymi, minerałami oraz zdobieniami np. z emalii lub w technice sutaszu; oraz komfort noszenia – złoto i srebro są metalami szlachetnymi, które w porównaniu do innych metali nie uczulają, są także odporne na wodę, a w końcu – także kwestie prestiżu. O pozycji złota i srebra pośród iKolczyki na sztyfciennego rodzaju materiałów - zwłaszcza w erze wszechobecnego plastiku, nie trzeba nikogo przekonywać.

 

Wybierając spośród materiałów, kształtów, zapięć, kamieni i kolorów – warto pamiętać o jednej podstawowej zasadzie: kolczyki są najbliższym twarzy elementem biżuterii. Dopasowanie ich do fryzury oraz koloru oczu jest pierwszym krokiem do strzału w dziesiątkę z dokonanym wyborem. W kolejnym kroku zwracamy uwagę na okazję i wybór kreacji; nie zapominając o swoich upodobaniach. Biżuteria jest stworzona do tego, by wyrażać nią swój charakter!

 

 

 

Poznaj kolekcje kolczyków w sklepie Jubiler.pl

 

 

Polecamy również: