Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

 

By jeszcze piękniej wyglądać w swojej ulubionej biżuterii, warto pamiętać o jej odpowiednim dopasowaniu do kształtu twarzy. Zwłaszcza, gdy mowa o kolczykach i naszyjniku. W czym tkwi sekret? Idealne kolczyki powinny kontrastować z linią żuchwy. Sprawdź nasze podpowiedzi i dobierz ozdoby, które idealnie pasować będą do Twojego kształtu twarzy.


Kolczyki do twarzy owalnej

Czym charakteryzuje się twarz owalna? To buzia należąca do podłużnych, z charakterystycznie zarysowaną linią żuchwy. Twarz owalna należy do bardzo proporcjonalnych, więc dobór odpowiednich kolczyków w jej przypadku nie powinien stanowić dużego problemu. Panie z tym typem urody mogą sobie pozwolić na niemal każdy kształt tej biżuterii. Warto przy tym pamiętać, że najmniej korzystnie w tym zestawieniu wypadają kolczyki o kształcie zbliżonym do kształtu twarzy (owalnym).

Kolczyki do twarzy owalnej

Kolczyki do twarzy okrągłej

Jak sama nazwa wskazuje, ta twarz jest zaokrąglona i dość szeroka. Z założenia będziemy szukać takiego zabiegu, który ją wysmukli. Tutaj z pomocą przychodzą odpowiednio dobrane kolczyki. Do tego typu urody zdecydowanie rekomendujemy długie, wąskie kolczyki sięgające poniżej linii brody. Dobranie takiej biżuterii wpłynie na optyczne wydłużenie twarzy. Można też pokusić się o założenie bardzo krótkich kolczyków, które nie będą dodatkowo poszerzały twarzy. Jeśli lubisz trochę ekstrawagancji w biżuterii – postaw na kolczyki o ostrym, wyrazistym kształcie. Na pewno będziesz zadowolona z uzyskanego efektu.

Kolczyki do twarzy okrągłej

Kolczyki do twarzy trójkątnej

Trójkątną twarz charakteryzuje się wąska dolną częścią i nieco szpiczastą brodą, którą warto zaokrąglić. Aby uzyskać efekt poszerzenia dolnej części twarzy, warto wybrać kolczyki duże i okrągłe, które będą kończyły się na wysokości brody. Będą one stanowiły doskonały dodatek.

Kolczyki do twarzy trójkątnej

Kolczyki do twarzy kwadratowej/ prostokątnej

Ten rodzaj urody charakteryzuje ostra, kanciasta linia żuchwy. Odpowiednio dobrane kolczyki pozwolą uzyskać efekt większej subtelności. Stąd polecamy wąskie i delikatne kolczyki. Należy jednak pamiętać, że nie powinny się kończyć na wysokości brody, bo będą ją wizualnie poszerzać. Zdecydowanie warto postawić na dłuższe modele.

Kolczyki do twarzy kwadratowej

Wielkość kolczyków a kształt twarzy

Oczywiście wielkość kolczyków musi korespondować z wielkością twarzy i głowy. Ważnym elementem jest też wzrost i cała sylwetka. Drobne panie mogą pozwolić sobie na delikatną i małą biżuterię. Zbyt duże ozdoby mogłyby stanowić zbyt przytłaczający dodatek dla osób o takie posturze. Analogicznie - panie nieco wyższe i krąglejsze lepiej wyglądają w średniej wielkości dodatkach. Kobiety, które są bardzo wysokie i szczupłe mogą śmiało sięgać nawet po bardzo duże i okazałe ozdoby.

 

 

Poznaj nasze kolekcje kolczyków:

 

 

Polecamy również: