Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

 

Kolczyki to ulubiony element biżuteryjny wielu kobiet. Odpowiednio dobrane idealnie sprawdzają się jako piękny dodatek. By jeszcze piękniej wyglądać w swojej ulubionej biżuterii, warto pamiętać o jej odpowiednim dopasowaniu do kształtu twarzy. Zwłaszcza, gdy mowa o kolczykach i naszyjniku. W czym tkwi sekret? Idealne kolczyki powinny kontrastować z linią żuchwy. Sprawdź nasze podpowiedzi i dobierz ozdoby, które idealnie pasować będą do Twojego kształtu twarzy.


 

 

Kolczyki do twarzy owalnej

Czym charakteryzuje się twarz owalna? To buzia należąca do podłużnych, z charakterystycznie zarysowaną linią żuchwy. Twarz owalna należy do bardzo proporcjonalnych, więc dobór odpowiednich kolczyków w jej przypadku nie powinien stanowić dużego problemu. Chcąc wyeksponować rysy, warto korzystać z kolczyków utrzymanych w wyrazistych, mocnych kształtach, na przykład trójkątów, rombów, gwiazd, kół, kwadratów. Panie z tym typem urody mogą sobie pozwolić na niemal każdy kształt tej biżuterii. Warto przy tym pamiętać, że najmniej korzystnie w tym zestawieniu wypadają kolczyki o kształcie zbliżonym do kształtu twarzy (owalnym).

Kolczyki do twarzy owalnej

Kolczyki do twarzy okrągłej

Jak sama nazwa wskazuje, ta twarz jest zaokrąglona i dość szeroka. Z założenia będziemy szukać takiego zabiegu, który ją wysmukli. Tutaj z pomocą przychodzą odpowiednio dobrane kolczyki. Do tego typu urody zdecydowanie rekomendujemy długie, wąskie kolczyki sięgające poniżej linii brody. Dobranie takiej biżuterii wpłynie na optyczne wydłużenie twarzy. Długie, smukłe, zwieszające się albo utrzymane w formie prostokątów ozdoby uszu będą w sam raz! Można też pokusić się o założenie bardzo krótkich kolczyków, które nie będą dodatkowo poszerzały twarzy. Jeśli lubisz trochę ekstrawagancji w biżuterii – postaw na kolczyki o ostrym, wyrazistym kształcie. Na pewno będziesz zadowolona z uzyskanego efektu.

Kolczyki do twarzy okrągłej

Kolczyki do twarzy trójkątnej

Trójkątna twarz (w kształcie serca) charakteryzuje się szerokim czołem, szpiczastym, niewielkim podbródkiem i wydatnymi kośćmi policzkowymi. Idealne ozdoby uszu powinny kończyć się w okolicy końcówki podbródka, a ponadto powinny być szerokie u dołu, a wąskie u góry. Świetnym wyborem będą dość duże kolczyki w kształcie łezki lub klasycznego trójkąta.

Kolczyki do twarzy trójkątnej

Kolczyki do twarzy kwadratowej/ prostokątnej

Ten rodzaj urody charakteryzuje ostra, dość kanciasta linia żuchwy. Odpowiednio dobrane kolczyki pozwolą uzyskać efekt większej subtelności. Stąd polecamy wąskie i delikatne kolczyki. Należy jednak pamiętać, że nie powinny się kończyć na wysokości brody, bo będą ją wizualnie poszerzać. Zdecydowanie warto postawić na dłuższe modele. Wybierajmy zatem ozdoby utrzymane w łagodnych, opływowych kształtach – koła, owale, łezki, fale, kule. Złagodzeniu rys nie będą sprzyjać kolczyki o geometrycznych, ostrych kształtach.

Kolczyki do twarzy kwadratowej

Wielkość kolczyków a kształt twarzy

Dobierając kolczyki warto zadbać o to, by ich wielkość korespondowała z wielkością twarzy i głowy. Ważnym elementem jest też wzrost i cała sylwetka. Drobne panie mogą pozwolić sobie na delikatną i małą biżuterię. Zbyt duże ozdoby mogłyby stanowić zbyt przytłaczający dodatek dla osób o takiej posturze. Analogicznie - panie nieco wyższe i krąglejsze lepiej wyglądają w średniej wielkości dodatkach. Kobiety, które są bardzo wysokie i szczupłe mogą śmiało sięgać nawet po bardzo duże i okazałe ozdoby.

 

 

Poznaj nasze kolekcje kolczyków:

 

 

Polecamy również: