Jak dopasować biżuterię do kształtu twarzy

 

Każda z nas jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Każdej będzie pasować inny rodzaj biżuterii. Zastanawiałaś się jakie kolczyki najlepiej podkreślą Twoje piękno? Żeby odpowiedzieć na to pytanie najpierw zadecyduj, jaki masz kształt twarzy: trójkątną (w kształcie serca), okrągłą, owalną czy kwadratową?

Jak dobrać biżuterię do trójkątnego kształty twarzy?

Charakterystyczny dla trójkątnego kształtu twarzy jest wąski podbródek (często w szpic), szerokie czoło oraz szeroko rozstawione kości policzkowe. Jedną z najbardziej znanych trójkątnych twarzy Hollywood należy do Reese Witherspoon. Twarz o takim kształcie ma także Jennifer Lopez, Faith Hill czy Michelle Pfeiffer. 


Powinnaś generalnie unikać akcentowania górnej części twarzy (czyli kolczyków, które są szersze w górnej części i zwężają się ku dołowi) a skupić się na zaznaczeniu, a raczej równoważeniu części dolnej z górną. Możesz osiągnąć ten efekt za pomocą kolczyków "żyrandoli" o kształcie węższym na górze i rozszerzającym się ku dołowi. Podobny kształt mają tzw."miotełki" - dzięki temu, że na dole są rozłożyste, skutecznie poszerzają twarz na tej wysokości, a więc optycznie "uzupełniają" kształt twarzy. Szpiczasty podbródek wydłuża twarz, dobrze więc, żeby kolczyki nie były przesadnie długie.

Jakie kolczyki pasują do okrągłej twarzy?

Twarz okrągła charakteryzuje się pełnymi policzkami, niskim czołem oraz zaokrąglonym podbródkiem. Jest tak samo szeroka, jak i wysoka, dlatego należy ją optycznie wyszczuplić i wydłużyć. Znane osoby, które posiadają ten rodzaj twarzy to m.in. Kate Winslet, Catherine Zeta - Jones czy Drew Barrymore.Przy takim kształcie twarzy unikaj kolczyków - kół a także biżuterii o kulistym kształcie.
Okrągła buzia będzie wyglądała na szczuplejszą i bardziej pociągłą, jeśli założysz wiszące, długie kolczyki, najlepiej zawierającymi elementy pionowe.

Każda biżuteria pasuje do owalnego kształtu twarzy

Owalny kształt twarzy jest uważany za najbardziej idealny i najbardziej pożądany przez kobiety. Jest to twarz o regularnych rysach, najbardziej proporcjonalna i harmonijna. Charakteryzuje się dość wysokim czołem i nieco wydłużonym podbródkiem. Rysy są z reguły delikatne. Znane kobiety, które mają twarz owalną to m.in. Natalie Portman, Jessica Alba, Jennifer Aniston czy Mariah Carrey.Kobiety posiadające ten kształt twarzy mają szczęście, gdyż pasują im niemal wszystkie kształty i wielkości kolczyków - warto jednak spróbować nadać twarzy wyrazistości i spróbować nietypowych kształtów takich jak np. kwadraty, prostokąty czy trójkąty.

Owalne kolczyki idealnie dla osób o twarzy kwadratowej

Twarz kwadratowa charakteryzuje się wystającymi kośćmi policzkowymi a także szerokim czołem i żuchwą. Taki kształt twarzy ma Janet Jackson, Sandra Bullock, Jessica Simpson czy Paris Hilton.Twarz o takim kształcie jest wyrazista i ma ostre rysy, dlatego warto spróbować nadać jej nieco łagodniejszego wyrazu. Idealne do tego będą kolczyki o kształcie kulistym, okręgi, łezki - najprościej ujmując - kolczyki o zaokrąglonych kształtach będą prezentować się korzystnie - złagodzą ostrą linię szczęki i policzków, dzięki czemu dodadzą twarzy delikatności i subtelności. Unikaj kolczyków o kształcie prostokątów, kwadratów czy kostek.

Warto iść z duchem czasu i orienotwać się, co aktualnie jest modne, jednak musimy pamiętać, aby zachować swój styl i korzystać z dobrodziejstw trendów w ramach własnego wyczucia i charakteru - po prostu wybieraj to, w czym czujesz się najlepiej.


Przeczytaj również: Biżuteria dla kobiet - jak dobrać ją do stroju

Sprawdź Jaki wpływ mają na nas kolory