Biżuteria dla kobiet - jak dobrać ją do stroju

 

Rolą biżuterii jest podkreślać kobiece piękno i eksponować jej atuty. By skutecznie spełniać swoją rolę, biżuteria powinna współgrać z ubiorem – w przeciwnym wypadku może zniweczyć staranne przygotowania idealnej stylizacji. Aby uniknąć rozczarowań, warto poznać kilka wskazówek, które ułatwią dobór biżuterii srebrnej lub złotej do ubioru.

Biżuteria do pracy i po godzinach 

Do pracy wskazana jest biżuteria skromna, w klasycznym stylu, nie rzucająca się mocno w oczy. Ma ona pełnić funkcję dyskretnego uzupełnienia i podkreślenia charakteru. Można założyć np. delikatne łańcuszki, czy niewielkie kolczyki. W ciągu dnia powinno wybierać się srebrną biżuterię a unikać złotej. Srebrna biżuteria jest doskonałym uzupełnieniem prostych, oficjalnych strojów. 

Jak dobrać biżuterię do stroju

Inne zasady doboru biżuterii obowiązują na wieczorne wyjścia, do dyskoteki czy na imprezę - tu powinnyśmy zabłysnąć! To czas gdy możemy pozwolić sobie na ekstrawagancję, założenie spektakularnej, błyszczącej biżuterii. W tej scenerii świetnie sprawdzą się długie kolczyki z bransoletką z błyszczącymi kamieniami, np. połyskującymi cyrkoniami, które będą wyglądać super efektownie w blasku dyskotekowych świateł.

Biżuteria do małej czarnej

Jeżeli wybierasz się na romantyczną kolację ze swoim partnerem i przy tej okazji planujesz zabłysnąć w swojej „małej czarnej” zmysłowe kolczyki lub wisiorek to ozdoby, które w w subtelny i zmysłowy sposób podkreślą Twoje atuty.

Dobór biżuterii do typu dekoltu

Dekolt warto ozdobić biżuterią, niezależnie czy jest to kreacja wieczorowa czy codzienna stylizacja. Do dekoltu w kształcie litery V warto dobrać naszyjnik o podobnym zarysie. Do ubrań na ramiączkach lub zupełnie bez rękawów dobrze pasują krótkie lub owijające szyję naszyjniki. Dekolt podkoszulkowy to dobra okazja do ubrania celebrytki. Brak dekoltu wymaga nałożenia cięższej biżuterii biżuterii – wybierając golf można przywdziać długi naszyjnik, który nie tylko uzupełni stylizację, lecz nada jej ten wyjątkowy look.

Jeśli masz krótką szyję, możesz ją optycznie wydłużyć za pomocą naszyjników albo kolczyków. Doskonałym wyborem będzie np. delikatny, srebrny łańcuszek (ważne, żeby nie przylegał do szyi jak obroża), albo dłuższy wisiorek np. z motywem etnicznym. Biżuteria przylegająca do szyi pogrubia ją i skraca, nadaje masywności, jeśli chcesz osiągnąć efekt łabędziej szyi, trzymaj się z daleka takiego rodzaju ozdób.

Biżuteria złota czy srebrna?

Zwyczajowo uważa się, że srebro jest bardziej adekwatne na co dzień, natomiast złota biżuteria pasuje do uroczystych okazji lub wieczorowych stylizacji. Oczywiście jest to kwestia indywidualna. Niektóre kobiety lubią nosić wyłącznie srebro, robiąc wyjątek dla białego złota, a niektóre nie wyobrażają sobie biżuterii innej niż lśniące, żółte złoto. Bogatą, „strojną” kreację warto uzupełnić skromniejszą biżuterią – przesada w każdą stronę jest zła. Prostą stylizację można natomiast dopełnić bardziej dekoracyjną biżuterią. Należy przy tym pamiętać, aby wszystkie elementy kompletu były wykonane z tego samego materiału.Sprawdź koniecznie:


Polecamy również: