Zegarek na prezent - jak wybierać, o czym pamiętać?

 

Czas wyznacza nam granice. W życiu nieustannie otaczają nas więc zegarki - mijamy je na ulicach miast, widzimy na przystankach. Większość domowych urządzeń ma również wbudowaną funkcję zegarka. Jednak w spersonifikowanym zegarku jest coś więcej. To symbol. Wyznacznik stylu i elegancji. W przypadku mężczyzn jest często jedynym dodatkiem do stroju. Kobiety będą traktowały go jako jeden z wielu elementów stylizacji, musi więc współgrać z biżuterią. Dla mężczyzn często niezbędny element wizerunku, a także pewnego rodzaju deklaracja stylu. Czym kierować się przy wyborze zegarka na prezent?

Zegarek Eco

Jak wybrać zegarek na prezent

Decyzja o wyborze zegarka na prezent to gwarant bycia zapamiętanym. Wszak codzienne spoglądanie na tarczę otrzymanego zegarka przypomni także o autorze prezentu. Po podjęciu decyzji, że to właśnie zegarek ma być ukryty w pięknym opakowaniu, które otwierać będzie bliska nam osoba - warto pamiętać, że wybrany model będzie stanowił deklarację stylu dla noszącego go właściciela.

Warto więc poświęcić uwagę odpowiedniemu wyborowi tak, żeby charakter zegarka był spójny z charakterem lub zainteresowaniami osoby, którą obdarowujemy. Zupełnie inny zegarek dobierzemy dla konesera klasycznego stylu, a inny dla sportowca. Wybierając określony styl warto przyjrzeć się kolorom i materiałom, które dominują w wykonaniu zegarka. Do osoby noszącej na co dzień bardziej formalny strój, na pewno sprawdzą się doskonale modele na skórzanych paskach. Docenią go także panowie interesujący się modą.

Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność zegarka. Średnica i grubość koperty powinna być dostosowana do wielkości nadgarstka. Właśnie ze względu na warunek komfortu noszenia, a także dobrej prezencji, poza specyficznymi modelami, generalnie zegarki męskie charakteryzują się większą i masywniejszą kopertą od damskich. Zachowanie odpowiednich proporcji pozwala wyeksponować styl zegarka i podkreślić urok ubioru, a przez to - ogólny efekt Zegarek CATwizerunku osoby, która zegarek nosi.

Aby prezent był praktyczny, warto też zwrócić uwagę na to, czy dobrze spełni swoją podstawową funkcję. I tak na przykład dla seniora warto wybrać model z czytelną tarczą - większym oznakowaniem godzin oraz designem, który zachowuje duży kontrast wskazówek i tła tarczy.

Luźniejszy styl doskonale uzupełni natomiast zegarek na bransolecie, z dodatkami czy też o oryginalnej kolorystyce. Wyraziste wzornictwo pozwoli natomiast świetnie uzupełnić stylizacje osób o zdecydowanym stylu, a także wielbicieli artystycznych nurtów. Z kolei wybierając zegarek dla kobiet ceniących sobie wytworną elegancję można pokusić się o bogato zdobiony zegarek biżuteryjny, który z powodzeniem zastąpi jednocześnie bransoletę.

Dość istotnym kryterium będzie też kwota, jaką możemy na taki prezent przeznaczyć. Kierując się jednak wybranym stylem, w każdym przedziale cenowym możemy wybrać na jubilata prezent, który będzie zgodny z jego charakterem.

Jeden spośród wielu

Jak wybrać ten jedyny, który spełni nie tylko nasze oczekiwania? Pośród klasycznych zegarków króluje estetyczny minimalizm, który ujmuje ponadczasowym pięknem. Możemy też pokusić się o zegarek z nakręcanym mechanizmem –Zegarek Zeppelin ucieszy się z niego każdy koneser. Zegarek luksusowy wykonany z ogromną starannością i dbałością o detal podkreśli wysublimowany gust przyszłego właściciela. 

Zegarek jest modnym i prestiżowym dodatkiem również na co dzień. Jeśli więc szukamy prezentu dla osoby ceniącej sobie styl codzienny możemy wybrać model casualowy, które doskonale sprawdzi się niemalże w każdej stylizacja na co dzień. Doskonałym pomysłem są również zegarki w stylu eco. Piękny design w połączeniu z troską o naturę stanowią doskonałą parę. Drewniany, automatyczny zegarek wykonany z przetworzonych francuskich beczek po winie, będzie stanowił doskonały prezent zarówno dla miłośników pięknego designu, jak i dobrego wina.

Zegarki do zadań specjalnych ujmą za serce każdego – pod warunkiem, że idealnie trafimy w upodobania. Dla wielbiciela historii lub sterowców doskonałym prezentem może okazać się zegarek z serii Zeppelin. Wytrzymały zegarek outdoorowy z długo działającą baterią sprezentujmy pasjonatowi sportu. 

Zegarek dla kobiety czy mężczyzny to podarunek nie tylko funkcjonalny, ale też piękny. To, z jaką atencją dokonamy wyboru jest wyrazem szacunku. Świadczy o tym, że osoba, którą chcemy obdarować jest nam szczególnie bliska. Chwila zastanowienia nad tym, kim dla nas jest, co lubi, jak się ubiera, jakie ma pasje, jak spędza czas pomoże nam sprawić, by prezent stał się ponadczasową pamiątką. 

 

Kolekcje zegarków w sklepie Jubiler.pl