Biżuteria z kamieniami: Białe kamienie szlachetne

 

Oddziaływanie kolorów na emocje człowieka od lat jest przedmiotem badań i analiz. Badający te zjawiska psychologowie odkryli między innymi, że ludzie o pewnych typach osobowości wybierająBiżuteria z białymi kamieniami określone kolory, dzięki którym pełniej wyrażają siebie, a także lepiej się czują. Co wyraża biel w świecie biżuterii?

Kolor biały symbolizuje czystość i niewinność, ale też posiadanie „jasnego ducha” - czyli szczerość, prostolinijność i dobroć. Uznawany jest za kolor wyjątkowy – mówi się o nim, że jest sumą wszystkich kolorów. Często wybierany przez osoby niezależne i samodzielne, daje poczucie swobody i przestrzeni. Czystość, niewinność, nowy początek, nieograniczone możliwości – to najczęstsze skojarzenia z białym kolorem.

Również w biżuterii kolor biały ma swoje szczególne miejsce. Biżuteria z białymi kamieniami to synonim oryginalności, elegancji i niezależności. Poznaj cztery najbardziej popularnej białe kamienie szlachetne stosowane w jubilerstwie.

OPAL

Choć na rynku dostępnych jest wiele różnych kolorów tego kamienia, w jubilerstwie Pierścionek z białym opalemnajpopularniejsze są białe opale szlachetne. Charakteryzuje je unikatowa gra barw. Właśnie to wyróżnia opal wśród innych kamieni, - oprócz tego, że posiada swoją barwę podstawową, ma także zdolność do załamywania świetlnych refleksów, wywołując efekt wielu kolorów. Właśnie od nazwy opalu ten efekt nazywany jest opalizowaniem. Opal jest jednym z najdroższych kamieni świata. Uznawany jest za amulet szczęścia, a biżuteria z opalem sprzyja miłości, przyjaźni, lojalności i kreatywności. Biały opal przepięknie komponuje się z oprawami w kolorze tradycyjnego żółtego złota.

PERŁA

Perły to niezwykłe ozdoby, które nie tylko dodają blasku i podkreślają piękno, ale również pomagają w pogłębieniu poczucia własnej wartości i samoakceptacji. Pozwalają odkryć lub zaszczepić w sobie poczucie kobiecości i godności. Ich niezwykła moc potrafi sprawić, że kobieta czuje się piękna, spokojna i doceniona. Perły mogą występować w najróżniejszych kolorach - białe, kremowe, żółte, różowe, srebrne, niebieskie, zielone, brązowe, szare a nawet czarne. Klasyką, która dodaje czaru każdej kobiecie, są jednak perły białe, o jasnym blasku, lekko matowej poświacie i idealnie okrągłe. Perły poza podstawowym kolorem, mogą mieć też połysk w innym Naszyjnik z białych perełodcieniu i barwie. Te w odcieniu idealnej bieli są bardzo cenne i wyjątkowo prezentują się zwłaszcza w biżuterii noszonej blisko twarzy – naszyjnikach i kolczykach.

KORAL

Koral nazywany jest "kwiatem morza" i od wieków symbolizuje bogactwo, siłę i wysoki status społeczny. Zwykle kojarzy się z charakterystycznym kolorem czerwonym o ciepłym, lekko stłumionym odcieniu – właśnie koralowym. Istnieją jednak również korale w innych barwach: białe, różowe, czerwone, fioletowe, niebieskie, czarne, a nawet złote. Koral obdarza osobę noszącą go mądrością i skromnością. Redukuje lęki, stresy i sprzyja stabilnemu życiu rodzinnemu. Białe odmiany koralu często wykorzystywane są w wypukłych kompozycjach biżuteryjnych takich jak kamea.

BURSZTYN

Większość z nas kojarzy bursztyn o barwie żółtopomarańczowej, tymczasem zdarzają się również zjawiskowe, białe bursztyny. Nie są one przezroczyste jak wiele żółtych bursztynów i nie przepuszczają takiej ilości światła. Wydają się raczej mleczne, czasem przypominając wręcz kość Różaniec z białego bursztynusłoniową. Ich kremowa biel wywołuje wrażenie, jakby ich powierzchnia miała być niemal satynowa. Bursztyn nie tylko pięknie wygląda, ale również ma pozytywny wpływ na organizm a nawet posiada właściwości lecznicze. Już w poprzednich stuleciach wierzono w jego niezwykłe właściwości przyciągające pomyślność i zdrowie, za co odpowiada między innymi jego natura i żywiczne pochodzenie.

 

Wśród biżuterii ozdobionej kamieniami szlachetnymi w kolorze białym, można znaleźć wiele pięknych form oprawionych zarówno w złoto w różnych odcieniach, jak i srebro, a także srebro oksydowane. Kolczyki, pierścionki, wisiorki, zawieszki i komplety zachwycają różnorodnością wcieleń pięknej, klasycznej bieli.

Poszukujących biżuterii w tym wspaniale symbolicznym kolorze oryginalności powinny zainteresować także jubilerskie ozdoby z macicą perłową, masą ceramiczną, a także te emaliowane, z bardzo jasną odmianą kwarcu oraz z weneckiego szkła. Wszystkie te formy podkreślają nieprzemijający urok bieli i pasują do stylizacji w każdym stylu – wystarczy zadbać o dobór kształtu i wzoru, by całość była idealnie spójna.

 

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl

Polecamy również: