Moc kamienia: Kamień księżycowy - klejnot intuicji

 

Kamień księżycowy to jeden z najbardziej niezwykłych minerałów. Oczaruje swoją niezwykłą "nieziemską" poświatą - emituje lunarny blask (zjawisko to zwie się adularescencją). To kamień wewnętrznego wzrostu i siły. Łagodzi emocjonalną niestabilną i stres, stabilizuje emocje i zapewnia spokój.

Uzdrawia ciało i umysł

Kamień księżycowy silnie kojarzony jest z żeńską energią. To klejnot intuicji, która pomaga podążać drogą przeznaczenia. Ten niezwykły minerał pomaga zachować równowagę uczuciową w momentach życia, w których dominują silne emocje. 

Uzdrawia umysł, ciało i kanały energetyczne - warto go polecić zwłaszcza cierpiącym na kobiece schorzenia i zaburzenia hormonalne. Kamień księżycowy wspomaga układ trawienny, pomaga w przyswajaniu składników odżywczych i eliminuje toksyny.

Matczyna energia i ukojenie

Biżuteria z kamieniem księżycowym wzmocni twoją intuicję i pomoże ci osiągnąć sukces i szczęście w sprawach dotyczących miłości i biznesu.

Energia kamienia księżycowego bywa często określana energią kobiecą lub matczyną - pomaga łagodzić stres lub uczucie lęku. Kamień księżycowy dodaje pewności siebie - przynosi ukojenie i spokój. Przypisuje mu się również właściwości ochronne w czasie podróży.

Kolor kamienia księżycowego a jego właściwości

Kamień księżycowy występuje w różnych odcieniach, którym przypisuje się określone właściwości:

  • klejnot w odcieniach niebieskiego pomaga w komunikacji - również telepatycznej;
  • kamień księżycowy w odcieniach brzoskwiniowych uzdrowi twoje emocje;
  • kamień w odcieniach bieli wspomaga i ułatwia rozwój duchowy;
  • kamień w odcieniach szarości - wspomaga jasnowidzenie.

W Indiach uważany jest za kamień rozwoju duchowego, przynoszący dobry los i - co najważniejsze - wspomagający duchowe oświecenie. Zodiakalnie przyporządkowany jest bliźniętom.