Moc kamieni - Macica Perłowa - chroni i wspomaga

 


Macica perłowa przypomina o Twoim prawdziwym pochodzeniu i ożywia przepływ kosmicznej miłości. Pobudza uczucia i sprawia, że odczuwasz miłość, która zabliźnia rany powstałe na skutek niespełnionych niegdyś potrzeb.

Macica perłowa nie tylko uaktywnia Twój umysł, ale także ułatwia przypomnienie sobie swoich snów, sprawia, że ich symbole są czytelniejsze i łatwiejsze do zrozumienia. Rozwija zdolność głębszego postrzegania, pozwala zobaczyć siebie jako wyższy poziom bytu. Sprawia, że emocje stają się bardziej zrównoważone i harmonijne. Jeśli masz słaby kontakt z własnymi uczuciami czy trudności w wyrażaniu miłości, dzięki Macicy Perłowej łatwiej określisz i wyrazisz swoje emocje. Łagodzi uczucie strachu i stany lękowe, pobudza intuicję.

 

Uzdrowicielska moc Macicy Perłowej

Wszyscy ludzie od najmłodszych lat mają naturalną potrzebę miłości, opieki i akceptacji. Potrzeby te szczególnie silne są u małych dzieci, jednak w również w wieku dorosłym są one nadal obecne. Nie są niezbędne do fizycznego przetrwania, ale do zdrowia emocjonalnego - jak najbardziej. Niespełnione potrzeby mogą mieć wiele źródeł, takich jak np. niedostatek uwagi otrzymywanej w dzieciństwie, niemożność rozwijania się, albo brak relacji, która zaspokoiłaby potrzebę miłości. Kiedy Macica perłowa przenika aurę, wypełnia te niedobory - leczy rany powstałe na skutek niezaspokojonych potrzeb. Zanim te dziury emocjonalne zostaną załatane, trzeba je sobie najpierw uświadomić - Macica Perłowa wspomaga tę część procesu uzdrowienia. Powinnaś nosić Macicę Perłową jeśli czujesz się opuszczona i chciałabyś łatwiej wyrażać uczucia. Macica perłowa ochrania przed negatywnymi wpływami - zarówno jeśli chodzi o negatywne myśli i emocje, jak również promieniowanie elektromagnetyczne domowych sprzętów takich jak np. telewizory czy kuchenki mikrofalowe.

 

 

 

Symboliczne znaczenie Macicy Perłowej

Ze względu na swoje właściwości Macica Perłowa nadaje się dla małych dzieci, żeby chronić ich delikatną naturę, "Ja" na bazie którego zostanie ukształtowany dorosły człowiek - jest niczym tarcza pozwalająca wzrastać w spokoju i harmonii. Jest to kamień symbolizujący ciążę, narodziny i macierzyństwo. Macica Perłowa pomaga matkom powracającym do pracy po urlopie macierzyńskim - rozjaśnia umysł i pomaga w procesie decyzyjnym a także rozwija zdolności adaptacyjne. Zwiększa wytrzymałość, umiejętności organizacyjne i pozytywnie wpływa na życie rodzinne. Macica perłowa sprzyja relaksacji, łagodzi stres pobudzając wrażliwość i czułość. Reprezentuje również dobrobyt i powodzenie w sferze materialnej.

 

Czy macica perłowa to perła?

Wielu osobom wydaje się, że perły i macica perłowa to to samo. Nic bardziej mylnego, perły są wytworami głównie małż, czasem również ślimaków, natomiast macica perłowa jest to powłoka, którą znajdujemy po wewnętrznej stronie muszli niektórych mięczaków.

 

 

Lecznicze właściwości masy perłowej

W ciele fizycznym delikatnie pobudza energię w komórkach ciała, sprawia, że są bardziej elastyczne, zwiększa ich zdolność do przyswajania tlenu i pobudza siły życiowe. Macica perłowa jest doskonałym składnikiem kosmetyków do cery dojrzałej, ponieważ masa perłowa ma właściwości przeciwzmarszczkowe i liftingujące skórę. Jest dobra na alergie, wysypki i inne niedoskonałości skórne. Ma właściwości oczyszczające wątrobę, oczy (dobry na zaćmę) oraz jest pomocna przy tamowaniu krwotoków i leczeniu ran. Wzmacnia zęby i paznokcie a także pomaga na zawroty głowy.