Srebrna biżuteria - co znaczy symbol 925

 

Wybierając srebrną biżuterię zwracamy uwagę na jej formę, dodatkowe zdobienia czy kamienie szlachetne, z którymi jest łączona. Bardzo często jednak przy opisie srebrnej biżuterii spotkać można także numer – np. „925” - co oznacza ten symbol?

Sekretny urok srebra

Srebrna biżuteria ma urok, który sprawia, że jej wybór jest uniwersalny. Srebrna biżuteria pasuje po prostu do każdego Srebny pierscionek z bursztynemtypu urody oraz stylu, prezentując przy tym klasyczny szyk. Takie nieprzemijające wartości powodują, że srebro nigdy nie wyjdzie z mody. W naturalny sposób więc bardzo często przykuwa uwagę. Jego chłodny blask porównywany jest często z księżycowym światłem. Ta gama kolorystyczna jest jednocześnie doskonałą przeciwwagą dla kamieni o ciepłych odcieniach, stąd srebro doskonale prezentuje się jako oprawa dla bursztynu czy karneolu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze srebrnej biżuterii?

Wybierają srebrną biżuterię kierujemy się rodzajem biżuterii i określonym stylem. Bardzo często jednak pojawiają się pytania czym, poza wyglądem, należy się kierować przy takim wyborze. Tak jak przy każdym zakupie, chcemy zawsze otrzymać najlepszą możliwą jakość w danej cenie.

Bez względu na to, czy biżuterię kupujemy dla siebie czy na prezent, chcielibyśmy, by służyła przez lata, nie tracąc swoich walorów estetycznych. Gwarantem dobrego wyboru jest przede wszystkim kupowanie biżuterii ze sprawdzonych źródeł. Takimi źródłem jest np. sklep internetowy Jubiler.pl – funkcjonujący od lat i mający tysiące sprawdzonych opinii.

Kolejnym elementem pewnego wyboru jest sprawdzenie tak zwanej „próby” srebra. Próba srebra to informacja o jakości kruszcu, z którego wykonana jest dana biżuteria. W przypadku srebra tę jakość oznacza się liczbowo, wskazując na procentową zawartość srebra. Bardzo często na metce produktu, poza ceną czy rozmiarem, można znaleźć dodatkową

Srebrny naszyjnik piórko

liczbę. To właśnie „próba” - z niej możemy się między innymi dowiedzieć więcej o biżuterii, nad wyborem której się zastanawiamy.

Co oznacza numer 925 na biżuterii?

Numer 925 widoczny na srebrnej biżuterii oznacza wartość próby srebra, z którego została wykonana. Próba srebra to wprost oznaczenie zawartości czystego srebra w danym stopie. W przypadku liczby 925 mamy do czynienia z wyrobami wykonanymi aż z 92,5% czystego srebra. Wiedząc o tym, łatwo domyślić się, że wraz ze wzrostem próby srebra, rośnie także cena biżuterii, która jest z niego wykonana.

Intuicyjnie możemy więc chcieć szukać np. srebra 100% - takiego jednak wśród wyrobów biżuteryjnych nie znajdziemy i jest to celowe. Uzasadnienie znajdziemy w naturze srebra - należy pamiętać, że czyste srebro jest dość miękkim kruszcem, dlatego dodaje się do niego twardsze metale, dzięki czemu zyskuje ono na wytrzymałości. W innym wypadku srebrna biżuteria byłaby nie tylko skrajnie podatna na zarysowania, ale nawet mogłaby się wyginać, kruszyć czy łamać. Niemożliwe byłoby także wykonanie ze srebra bardzo drobnego splotu czy też precyzyjnych elementów jak zawieszki, czy zapięcia. Zbyt miękki stop srebra nie stanowiłby także dobrego zabezpieczenia oczek biżuterii z kamieni szlachetnych.

Przez lata rozwijania sztuki jubilerskiej właśnie próba 925 okazała się optymalną wartością na stosunku srebra do pozostałych domieszek jubilerskich. Wybierając srebrna biżuterię z oznaczeniem „925” mamy więc pewność, że mamy do czynienia ze stopem o bardzo wysokiej zawartości srebra, a jednocześnie dobrej wytrzymałości.

Do czego nosić srebrną biżuterię?

Bez wątpienia srebrna biżuteria jest najbardziej uniwersalna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zaczynając od bardzoSrebrne kolczyki stylowych zegarków na srebrnej bransolecie, poprzez finezyjne łańcuszki, ozdobne pierścionki i bransoletki, aż po kolczyki, zarówno te minimalistyczne, jak i radośnie bogate w stylu boho – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Srebrne dodatki świetnie sprawdzają się zarówno w codziennych stylizacjach, podczas uroczystych wyjść, jak i w sportowych zestawieniach.

Panowie coraz chętniej sięgają także, poza srebrnymi spinkami do mankietów, po inne jubilerskie produkty – obrączki, bransolety, czy łańcuchy. Z kolei panie często eksperymentują w niebanalnych zestawieniach różnych wzorów biżuterii. Ponadto ponadczasowość srebrnej biżuterii gwarantuje jej niezmienne trwanie w trendach pomimo ciągłych zmian w świecie mody. Właśnie dlatego srebrna biżuteria jest wśród jubilerskich hitów i tak często wybierana jest na prezent dla bliskich nam osób.

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.plPolecamy również: