Pierścionek zaręczynowy pod choinkę - sprawdź, o czym pamiętać

 

Magiczna, niemalże bajkowa atmosfera Świąt Bożego Narodzenia sprawia, że wielu mężczyzn wybiera ten właśnie moment na poproszenie wybranki swego serca o rękę. Czy świąteczny czas w gronie najbliższych to dobra chwila na oświadczyny? O czym warto pamiętać, podarowując pierścionek zaręczynowy pod choinkę? Podpowiadamy!

Zaręczyny w Święta 

Zaręczyny w święta

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym czasem, pełnym ciepła, miłości i refleksji. W domu pachnie świątecznymi wypiekami, w tle lecą kolędy, a przy stole zasiadają najbliższe nam osoby. Charakter tych chwil i wiążące się z nimi ciepłe wspomnienia zachęcają do tego, by poprosić ukochaną o rękę i co roku świętować rocznicę zaręczyn przy świątecznym stole. 

Inni zastanawiają się nad zasadnością tej decyzji – czy wybrać zwykły dzień, czy co roku świętować rocznicę zaręczyn przy wigilijnym stole? Na te wątpliwości zdecydowanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Abstrahując jednak od samego dylematu związanego z wyborem terminu zaręczyn, należy przede wszystkim pamiętać, że najważniejsze jest samo uczucie i to ono powinno być na pierwszym miejscu!

Pierścionek zaręczynowy pod choinkę?

Decydując się na zaręczyny podczas Świąt, trzeba także rozważyć w jakich okolicznościach chcemy ofiarować pierścionek i zadać ukochanej to najważniejsze pytanie. Można zaskoczyć ukochaną dodatkową niespodzianką podczas rozdawania prezentów i oświadczyć się w gronie najbliższych. Dla chcących zatrzymać tę chwilę tylko dla siebie - można ją zaplanować tak, by odbyła się romantycznie, na osobności, na dzień czy dwa przed Wigilią, tak, by w czasie Świąt podzielić się już z bliskimi szczęśliwą informacją. 

Dobrym pomysłem może również być pierwszy dzień Świąt - kiedy pozostała jeszcze magiczna energia Wigilii, ale nadszedł już nowy dzień z nowym rozdaniem. Wybór sytuacji powinien odpowiadać osobowości ukochanej. Najlepiej indywidualnie ocenić, co sprawiłoby wybrance największą radość - i czy lepiej czułaby się sam na sam z ukochanym czy też może wręcz przeciwnie – i chciałaby w tak ważnym momencie mieć wokół siebie rodzinę oraz przyjaciół.

Pierścionek zaręczynowyIstotny będzie nie tylko moment, ale także sposób wręczenia pierścionka. Można go ofiarować ukochanej na wiele sposobów: zaczynając od klasycznego, eleganckiego pudełeczka; przez opakowanie go w kilka, mieszczących się w sobie kolejnych pudełek dla większej niespodzianki; lub z odrobiną szaleństwa i oryginalnie – na przykład umiejętnie chowając go we wnętrzu bombki lub zawieszając na ozdobnej tasiemce na choince.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

 

Po podjęciu decyzji o zaręczynach i przemyśleniu ich aranżacji w określonych okolicznościach, pozostaje jeszcze bardzo ważna kwestia - zakup pierścionka zaręczynowego! Podstawą jest oczywiście dobór właściwego rozmiaru, a następnie kierując się upodobaniami przyszłej żony, wybór określonego kruszcu, kamienia szlachetnego i dominującego wzoru pierścionka. Dobrym pomysłem jest poproszenie o pomoc przyjaciółki lub siostry ukochanej - kogoś życzliwego, kto dobrze zna jej gust. Co więcej, jeśli wybrany wzór na to pozwala, można także pokusić się o wygrawerowanie daty zaręczyn na wewnętrznej stronie pierścionka zaręczynowego.

Zaręczyny w Święta – jak je zaaranżować?

Po wybraniu idealnego pierścionka zaręczynowego, warto przyłożyć się do organizacji perfekcyjnych zaręczyn. Tu przyda się wprowadzenie w tajemnicę kogoś bliskiego, kto pomoże ci w aranżacji całości, a także w razie nieprzewidywanych sytuacji - będzie dla ciebie wsparciem. Jeśli jesteś zdecydowany na oświadczyny podczas Świąt spędzanych wspólnie z bliskimi przyszłej żony, taką osobą może być brat, ojciec lub bliski wujek. Jeśli jednak planujesz zadać to ważne pytanie w innym, około-świątecznym terminie, zawczasu pomyśl o dobrym pretekście, który pomoże ci zebrać rodzinę w jednym miejscu. 

Moment oświadczyn - na który palec założyć pierścionek zaręczynowy

Wiele zależy od tego, jak wielką wagę przywiązujecie do symboliki i rytuałów. Tradycyjnie - do momentu zaślubin - pierścionek zaręczynowy powinno nosić się na serdecznym palcu prawej dłoni. Coraz częściej jednak panie decydują się nosić ten wyjątkowy symbol na serdecznym palcu lewej ręki, podkreślając w ten sposób bliskość serca. Z chwilą zaślubin można całkowicie zrezygnować z pierścionka, przełożyć go na drugą dłoń lub nosić razem z obrączką. Dwa ostatnie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w przypadku tego samego kruszcu lub podobnego stylu biżuterii.

 

Powodzenia!

 

Polecamy także:

Sprawdź kolekcję pierścionków zaręczynowych w sklepie Jubiler.pl

Dodatki do czerwonej sukienki - co i jak dobierać

Celebrytki - modna biżuteria dla kobiet