Celebrytki – modna biżuteria dla kobiet

 

W ostatnim czasie prawdziwe rekordy popularności biją celebrytki– biżuteria o charakterystycznym stylu, którą uwielbiły sobie osoby znane ze sceny i ekranu. Te wyjątkowe elementy wzięły swoją nazwę właśnie od popularnego określenia znanych osób, które je noszą – celebrytów i celebrytek. 

Biżuteria tego typu podbiła serca aktorek, wokalistek, prezenterek telewizyjnych i gwiazd scen muzycznych oraz blogosfery. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ biżuteria zaliczana do celebrytek doskonale wygląda, jest subtelna, ale sprytnie przyciąga wzrok. Dodatkowo fantastycznie komponuje się ze stylem prezentowanym przed kamerą, na czerwonym dywanie czy w studio telewizyjnym – wszędzie tam, gdzie wyjątkowo dba się o wygląd, a styl jest jednym z najważniejszych wyznaczników dobrego smaku i wyczucia.

Inspiracja stylem gwiazd – celebrytki do jakiej stylizacji?

Delikatne łańcuszki celebrytek ozdobione popularnymi zawieszkami mogą mieć formę wisiorków lub bransoletek. Każda z nich wygląda świetnie, podkreślając styl i urok osoby, która ją nosi. Wiedzą o tym zwłaszcza te osoby, których wygląd jest elementem ich życia zawodowego. Aktorki, prezenterki czy artystki mają doskonałe wyczucie stylu – wiedzą jak podkreślić największe zalety i jak sprawić, by strój był elegancki, pociągający i przykuwał uwagę.

Przede wszystkim jednak to bohaterka danej stylizacji ma błyszczeć. Właśnie ten efekt osiągają pewne siebie kobiety, które jako ostateczny akcent swojego stylu wybierają celebrytki. W zależności od kolorystyki wybranej stylizacji, najpopularniejsze są celebrytki złote lub srebrne. Podobny efekt przyciągającego wzrok migotania osiągnąć można także przy bardziej ograniczonym budżecie dzięki wykorzystaniu uroku celebrytek pozłacanych.

Znaczenie kształtów celebrytek – jak wybrać?

Celebrytki występują w wielu kształtach zawieszek i głównych motywów tej biżuterii. Spośród tych widzianych na ekranach dominują celebrytki z zawieszkami w kształcie okręgów lub kółek. Symbolika koła, jego energii i doskonałości jest dodatkowo motywująca dla osoby, która nosi celebrytki z tym motywem. Okrągłe kształty celebrytek są także idealne dla osób, które czują więź z naturą, często symbolizując siłę słońca i księżyca.

Równie popularne są formy geometryczne – często wybierane przez aktorki o zdecydowanym stylu. Ich kształt podkreśla zwłaszcza stylizacje stonowane, utrzymane w jednolitej gamie kolorystycznej, stanowiąc ich akcent główny. Proste krawędzie pomagają w porządkowaniu myśli i kierowaniu energii na osiąganie swoich celów.

Kolejną, cieszącą się popularnością kategorią celebrytek są te o fantazyjnych kształtach: celebrytki w formie serduszek lub celebrytki w kształcie napisów, a także celebrytki z cyrkoniami.Taka forma często połączona jest z innym elementem charakterystycznym celebrytek czyli zestawieniem kilku różnych kształtów razem lub powtórzeniem tego samego kształtu celebrytki w dwóch lub trzech elementach na jednym łańcuszku. Ten rodzaj celebrytek jest często wybierany przez osoby radosne o dużym poczuciu humoru – idealnie pasują do letnich i romantycznych stylizacji.

Prezent idealny – własna celebrytka!

Dobrze dobrana biżuteria typu celebrytka to doskonały zakup, który w prosty sposób podnosi efekt całej stylizacji. Celebrytka jest też perfekcyjnym prezentem – dla nas samych, dla tych, których kochamy czy darzymy przyjaźnią lub – chcemy wyrazić swoją wdzięczność.

Czy będzie to wisiorek idealnie pasujący do każdego stylu, czy bransoletka podkreślająca delikatność kobiecych nadgarstków – zwłaszcza przy celebrytkach okrągłych, w kształcie serca lub celebrytki z blaszką- warto rozważyć dodatkowo grawer. Umieszczenie na biżuterii indywidualnego, grawerowanego napisu, dedykacji lub cytatu sprawi, że celebrytka poza modnym wglądem, będzie miała także wartość emocjonalną.