Kreacje i biżuteria na wigilijne spotkania

 

Grudniowy czas to moc spotkań i dobrej energii. Warto nadać tym chwilom dodatkowej wyjątkowości przez specjalnie dobrany strój i dodatki - pokażmy bliskim, że zależy nam na atmosferze i przykładamy uwagę do tradycji. I to bez względu na to, czy postawimy w wyglądzie na klasykę, czy te zechcemy pokazać trochę pięknej modowej i designerKobieta w eleganckich kolczykachskiej awangardy. O czym warto więc warto pamiętać przygotowując kreacje na bożonarodzeniowe spotkania?

Jak wybrać strój na wigilijną kolację

Strój powinien spełniać dwa podstawowe warunki - powinien być elegancki i świetnie na Tobie wyglądać. Dopasuj więc krój do swojej figury i postaw na klasyczną bazę. Dominujące kolory ciemnej zieleni, głębokiej czerwieni, a także czerni lub starego złota zawsze będą doskonałe. Podobnie jak miękkie, ale dobre jakościowo tkaniny oraz delikatne dodatki dobrane do kreacji. A jeśli klasyczny styl zechcemy przełamać odważniejszymi akcentami - zdecydowanie z pomocą przyjdą nam tegoroczne trendy.

Firmowy dress code na Wigilię

Okres bożonarodzeniowy również spotkania bardziej formalne, biznesowe. Wybierając się na kolację firmową, warto postawić na klasyczną elegancję i nieco bardziej stonowaną kolorystykę oraz formę dodatków. Doskonale sprawdzi się w tej roli zarówno zawsze modna czerń, jak i świetnie grające z bożonarodzeniowymi barwami kreacje w ciemniejszych odcieniach zieleni lub czerwieni - zwłaszcza takich jak burgund, bordo i głębokEleganckie, złote kolczyki z szafirmai i diamentamii karmin.

Ponieważ to przestrzeń biznesu, warto pamiętać o zachowaniu tak zdefiniowanego stylu. W przypadku imprez firmowych ani sam strój, ani dodatki do niego nie powinny być zbyt krzykliwe. Poza zastosowaniem zasad ubioru zdefiniowanych w dress codzie danej firmy, pozostają także w mocy ogólne zasady elegancji.

Stylowa, minimalistyczna bransoletka na nadgarstku i delikatne, subtelne, ale eleganckie kolczyki na sztyfcie doskonale sprawdzą się w roli dodatków do kreacji na firmową kolację. Nawet więc, jeśli Twoja firma nie ma osobnego regulaminu definiującego stosowność określonych strojów - zawsze kieruj się uniwersalnymi zasadami, które pozwolą Ci wyglądać atrakcyjnie i jednocześnie profesjonalnie.

Dodatki na nieformalne spotkanie wigilijne

Rodzinna kolacja w blasku świec czy mniej zobowiązujące spotkanie z przyjaciółmi pozostawia nam zdecydowanie większe możliwości. Tu możemy nieco poszaleć. Do ulubionej sukienki czy nawet dżinsów możemy dobrać kolorowy naszyjnik, rzucającą się w oczy dużą bransoletę, czy też coraz częściej eksponowaną na wybiegach - broszkę.

Retro dodatki doskonale uzupełnią zaś kobiecą stylizację w klimacie burżuazji z końca XVIII wieku. Romantyczna kolia doda blasku sukience z dużym dekoltem. Spektakularny pierścionek w formie sygnetu wydobędzie magię z każdej stylizacji, która będzie na tyle stonowana, by nie rozpraszać zbytnio uwagi. Dzięki odpowiednio dobranym dodatkom możemy pozostać jednocześnie eleganckie i ekstrawaganckie.

 

Polecamy w sklepie Jubiler.pl