Kreacje i biżuteria na wigilijne spotkania

 

Grudniowy czas to moc spotkań i dobrej energii. Warto nadać tym chwilom dodatkowej wyjątkowości przez specjalnie dobraną kreację i biżuterię - pokażmy bliskim, że zależy nam na atmosferze i przykładamy uwagę do tradycji. I to bez względu na to, czy postawimy w wyglądzie na klasykę, czy te zechcemy pokazać trochę pięknej modowej i designerskiej awangardy. O czym warto więc warto pamiętać przygotowując kreacje na bożonarodzeniowe spotkania?

biżuteria na wigilijne spotkania

 

Jak wybrać strój na wigilijną kolację

Strój na wigilię powinien spełniać dwa podstawowe warunki - powinien być elegancki i świetnie na Tobie wyglądać. Dopasuj więc krój do swojej figury i postaw na klasyczną bazę. Dominujące kolory ciemnej zieleni, głębokiej czerwieni, a także czerni lub starego złota zawsze będą doskonałe. Podobnie jak miękkie, ale dobre jakościowo tkaniny oraz delikatne dodatki dobrane do kreacji. Elegancką prostą stylizację idealnie dopełnią złote kolczyki koła lub długie kolczyki na angielskim zapięciu, natomiast do odważniejszych stylizacji możemy postąpić dwojako wybierając biżuterię - postawić na masywną biżuterię lub na minimalistyczną biżuterię w zależności od preferencji.

 

Firmowy dress code na Wigilię

Okres bożonarodzeniowy również spotkania bardziej formalne, biznesowe. Wybierając się na firmową kolację wigilijną, warto postawić na klasyczną elegancję i nieco bardziej stonowaną kolorystykę oraz formę dodatków. Doskonale sprawdzi się w tej roli zarówno zawsze modna czerń, jak i świetnie grające z bożonarodzeniowymi barwami kreacje w ciemniejszych odcieniach zieleni lub czerwieni - zwłaszcza takich jak burgund, bordo i głęboki karmin.

Ponieważ to przestrzeń biznesu, warto pamiętać o zachowaniu tak zdefiniowanego stylu. W przypadku imprez firmowych ani sam strój, ani dodatki do niego nie powinny być zbyt krzykliwe. Poza zastosowaniem zasad ubioru zdefiniowanych w dress codzie danej firmy, pozostają także w mocy ogólne zasady elegancji.

Stylowa, delikatna biżuteria taka jak minimalistyczna bransoletka na nadgarstku i subtelne, ale eleganckie kolczyki na sztyfcie doskonale sprawdzą się w roli dodatków do kreacji na firmową kolację. Nawet więc, jeśli Twoja firma nie ma osobnego regulaminu definiującego stosowność określonych strojów - zawsze kieruj się uniwersalnymi zasadami, które pozwolą Ci wyglądać atrakcyjnie i jednocześnie profesjonalnie. Doskonałym wyborem będzie elegancka bluzka wraz z spódnicą lub spodniami, albo sukienka midi w stonowanym kolorze.

 

biżuteria na wigilię firmową

 

Dodatki na nieformalne spotkanie wigilijne

Rodzinna kolacja w blasku świec czy mniej zobowiązujące spotkanie z przyjaciółmi pozostawia nam zdecydowanie większe możliwości. Tu możemy nieco poszaleć. Do ulubionej sukienki czy nawet dżinsów możemy dobrać kolorowy naszyjnik, rzucającą się w oczy dużą bransoletę, czy też coraz częściej eksponowaną na wybiegach - broszkę.

Retro dodatki doskonale uzupełnią zaś kobiecą stylizację w klimacie burżuazji z końca XVIII wieku. Romantyczna kolia doda blasku sukience z dużym dekoltem. Spektakularny pierścionek w formie sygnetu wydobędzie magię z każdej stylizacji, która będzie na tyle stonowana, by nie rozpraszać zbytnio uwagi. Dzięki odpowiednio dobranym dodatkom możemy pozostać jednocześnie eleganckie i ekstrawaganckie.

 

Podsumowanie:

Podsumowując, grudniowy czas to wyjątkowy moment, pełen spotkań i pozytywnej energii. Aby jeszcze bardziej podkreślić magię świąt, warto zatroszczyć się o specjalnie dobraną kreację i biżuterię.

Bez względu na to, czy kierujemy się tradycyjną klasyką czy eksperymentujemy z modową awangardą, kluczowym jest przekazanie bliskim, że zależy nam na stworzeniu wyjątkowej atmosfery i podkreśleniu znaczenia tradycji świątecznych.

Odpowiednio dobrany strój i biżuteria stanowią nie tylko wyraz naszego stylu, ale również troski o szczególne chwile z najbliższymi podczas Bożego Narodzenia. Niech nasze kreacje dodają blasku i magii każdemu spotkaniu, tworząc niezapomniane wspomnienia. Wesołych Świąt!

 

biżuteria na wigilijne spotkanie rodzinne