Biżuteria na prezent - co kupić pod choinkę

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowa okazja. To czas rodzinnych spotkań, ciepła i migotliwych blasków, tych na świątecznych drzewkach, w oczach bliskich i naszych sercach. Zawsze chcemy, by ten czas był idealny: potrawy udane, mieszkanie pięknie wysprzątane i zaaranżowane, a nasi goście i nasi najbliżsi – serdecznie uśmiechnięci i zadowoleni.

Dlatego tak dużą wagę przykładamy do świątecznych prezentów – ponieważ są one symbolicznym okazaniem obdarowanemu naszej uwagi, uczuć i myśli o tej osobie, nie tylko w dniu spotkania przy wigilijnym czy świątecznym stole, ale przez cały rok – wyrażone jednak podczas tych wyjątkowych dni wraz z najcieplejszymi życzeniami. Idealnym prezentem świątecznym dla kobiety jest więc biżuteria.

Biżuteria pod choinkęBiżuteria pod choinkę

Chcemy, by wybrane przez nas prezenty cieszyły obdarowaną osobę i przypominały jej te najlepsze, wspólne chwile. Takim ponadczasowym prezentem z pewnością będzie złota lub srebrna biżuteria. Piękna, trwała i szlachetna, podkreśli nasze intencje i zapewni nam wyjątkowe miejsce w sercu i pamięci osoby obdarowanej. Wybór spośród różnego rodzaju biżuterii pozwala doskonale dobrać prezent do gustu i cech obdarowywanej osoby, a także naszej z nią relacji.

Decydując się na odpowiedni materiał, kolor, wzór czy kamienie szlachetne, poza względami estetycznymi, można wyrazić znacznie więcej niż tylko troskę, czułość czy szacunek – biżuteria to uniwersalny język, a jej różnorodność pozwala powiedzieć naprawdę wiele. Dzięki temu, że możemy wybierać spośród prawdziwego bogactwa wzorów i kolorów biżuterii, możemy także odpowiednio dobrać prezent do obdarowywanej osoby.

Idealny prezent dla niej - wybór biżuterii dla kobiety

Aby dobrze dobrać biżuterię, przede wszystkim ważne jest, by odpowiedzieć sobie na pytanie co chcemy nią wyrazić. Jeśli obdarowywana kobieta jest nam bardzo bliska i łączą nas z nią wyjątkowe relacje, warto zdecydować się na biżuterię złotą.

Dla żony, narzeczonej zawsze doskonałym wyborem będzie pierścionek ze szlachetnym kamieniem. Jego wyboru możemy dokonać na podstawie wiedzy o ulubionym kolorze danej osoby lub na przykład poprzez sprawdzenie jakie znaczenie mają poszczególne kolory. Wspaniałym pomysłem na prezent dla każdej kobiety jest także łańcuszek, wisiorek, bransoletka czy też tak modne obecnie celebrytki – taki prezent docenią zwłaszcza kobiety, które są na bieżąco z trendami modowymi i przykładają do nich dużą wagę.

Uniwersalnym prezentem będą także kolczyki – jeśli dysponujemy większym budżetem warto wybrać złote, choć biżuteria srebrna także nie ustępuje jej swym urokiem. Nawet skromniejszy budżet pozwala wśród wyrobów jubilerskich znaleźć prawdziwe perełki.

Dla mamy, ukochanej cioci, czy też teściowej, doskonałym prezentem może być na przykład gustowny, srebrny wisiorek z bursztynem – elegancki i wyrażający szacunek.

Jeśli wybierasz prezent dla swojej dziewczyny, warto postawić na wisiorek z zawieszką w kształcie serduszka lub znaku nieskończoności, to pięknie podkreśli Twoje gorące emocje. Uwaga jednak na pierścionki – jeśli nie planujesz w najbliższym czasie poważnych deklaracji, lepiej wybrać inną biżuterię, żeby uniknąć nieporozumień i na zawieść nadziei. Jeśli jednak chcesz połączyć prezent świąteczny z oświadczynami, to wspaniały pomysł! Pamiętaj wówczas, by starannie sprawdzić właściwy rozmiar pierścionka.

Dla siostry, przyjaciółki lub serdecznej koleżanki – fantastycznym pomysłem będą kolczyki lub bransoletka, doskonale sprawdzą się także celebrytki.

 

 

Poznaj najczęściej wybierane modele celebrytek

Zobacz także: Celebrytki - modna biżuteria dla kobiet

Sprawdź koniecznie: Biżuteria, która podkreśli Twoje piękno - jak ją dobrać