Jaki wpływ mają na nas kolory cz.1

 

Kolory to fantastyczne narzędzia, za pomocą których możemy wpływać na nasze zdrowie, samopoczucie, czy stan emocjonalny. Badający to zjawisko psycholodzy odkryli, że ludzie o określonych typach osobowości wybierają określone kolory, dzięki którym pełniej wyrażają siebie. Warto więc poznać znaczenie kolorów, jakimi się otaczamy, gdyż dzięki inteligentnemu ich wykorzystaniu możliwe będzie pełniejsze wykorzystanie naszego potencjału.
Kolory mają wpływ na zdrowie
Biały 
– kolor ten zajmuje szczególne miejsce w palecie barw, mówi się o nim, że jest sumą wszystkich kolorów. Jest symbolem czystości i niewinności, przynosi spokój i dobre samopoczucie. Jest kolorem neutralnym, doskonale nadaje się do chłodzenia emocji. Daje poczucie swobody, przestrzeni i nieograniczonego pola działania. Często jest wybierany przez osoby niezależne i samodzielne, które pragną podkreślić swoją indywidualność.

Czarny – to kolor nocy, magii i tajemnicy - ponadczasowy, uniwersalny i bardzo elegancki. Czarny ułatwia koncentrację (przede wszystkim na sobie) i wycisza a także pomaga odkryć własne potrzeby. Symbolizuje poszukiwanie energii do działania. Kolor ten wybierają osoby niezależne, o zdecydowanych poglądach i silnej woli.

Żółty – kolor ten słusznie kojarzy się z pogodnym Słońcem i jego ciepłymi promieniami. Jest symbolem żywotności i optymizmu a także ułatwia kontakt z drugim człowiekiem. Wywołuje w nas radość a także wyzwala pewność siebie. Jest doskonałym lekarstwem na przemęczenie, stres i napięcia. Dodaje energii i działa inspirująco. Ludzie, lubiący żółty często są twórczy, aktywni i kontaktowi. Kolor żółty noszony w postaci odzieży czy też dodatków do garderoby wpływa na dobre zapamiętywanie także pozytywnie wpływa na jasność i trafność sądów.

Pomarańczowy – należy do grupy kolorów ciepłych, sprzyja pogodnym myślom, przywraca chęć do życia i działania a także stymuluje zdolności intelektualne i pobudza kreatywność. Kolor ten łączy energię czerwieni i radość koloru żółtego: dopinguje, orzeźwia i pobudza emocje. Ma korzystny wpływ na wzmocnienie odporności organizmu a także zwiększa ilość tlenu dostarczanego do mózgu. Jest uważany za kolor bohaterów i sukcesu. Ludzie, którzy go wybierają są nowocześni, otwarci, o dużych zdolnościach organizacyjnych. Pomarańczowe dodatki skutecznie poprawiają nastrój, dodają energii i radości.

Czerwony – jest najsilniej pobudzającym kolorem, symbolem pasji, energii i namiętności. Utożsamiany jest również z dynamizmem, aktywnością, agresją i ambicją. Uważany za kolor miłości, kojarzony z gorącym uczuciem jest spośród wszystkich najbardziej erotyczny w swej wymowie (np. malowanie przez kobiety ust na czerwono). Czerwony podnosi ciśnienie krwi, pobudza przemianę materii a także zachęca do działania.

Granatowy– charakteryzuje osoby, które cenią ład, porządek oraz dyscyplinę. Słusznie kojarzy się z mundurem, zarządzaniem i nabywaniem wiedzy. Granatowy jest kolorem osób, które mają w swojej naturze bycie jednostką dominującą, lubią zarządzać i mieć wszystko pod kontrolą. Wzbudza szacunek oraz zaufanie.Sprawdź koniecznie Jaki wpływ mają na nas kolory cz. 2

Przeczytaj więcej artykułów z kategorii Ciekawostki

Wybierz piękną biżuterię z kamieniem w kolorze, którzy najbardziej odpowiada Twojej osobowości