Jakie znaczenie mają kolory cz. 2

 

Oddziaływanie kolorów wyzwala emocje, oddziałuje na energię - może działać pobudzająco albo uspokajająco. Za pomocą kolorów chcemy uzewnętrznić nasze uczucia ale też często zdarza się, że kolory, jakie nosimy na sobie to nasz nieświadomy manifest, symbolizujący zachodzące wewnątrz albo na zewnątrz zmiany.

Jaki wpływ mają koloryZamiast wymieniać całą garderobę, często wystarczy zaopatrzyć się w odmienne kolorystycznie dodatki czy biżuterię.

Brązowy– uważany jest za kolor bezpieczny i ciepły, roztaczający atmosferę harmonii. Zapewnia stabilność i wewnętrzny spokój. Często wybierają go osoby sumienne, odpowiedzialne i pracowite. Kolor jest wskazany dla osób pragnących życiowej stabilizacji

Czarny– to kolor nocy, magii i tajemnicy - ponadczasowy, uniwersalny i bardzo elegancki. Czarny ułatwia koncentrację (przede wszystkim na sobie) i wycisza a także pomaga odkryć własne potrzeby. Symbolizuje poszukiwanie energii do działania. Kolor ten wybierają osoby niezależne, o zdecydowanych poglądach i silnej woli.

Fioletowy– ten majestatyczny, tajemniczy kolor symbolizuje duchowość, honor oraz poczucie własnej wartości. Ma silny wpływ na psychikę działając uspokajająco i pobudzając zdolności artystyczne. Reguluje przemianę materii, potrafi stłumić uczucie głodu, usuwa uczucie zmęczenia i zapobiega bezsenności. Jest to kolor intuicji, „niczym ametyst pełen jest ducha i myśli”. Ludzie, którzy często wybierają ten kolor poszukują odpowiedzi na niezwykłe pytania, są szlachetni, twórczy i władczy.

Szary– jest to kolor neutralny, świetnie eksponuje intensywne barwy a także doskonale komponuje się ze srebrem. Szary odpręża i wycisza, pozwala się zdystansować i sprzyja uspokojeniu. Kolor ten często wybierają osoby niezależne, pewni swego zdania indywidualiści o wyrobionej na wiele tematów opinii. Są to ludzie samodzielni, przekonani o tym, że ze wszystkim sobie sami poradzą.

Różowy– kolor ten uważany jest za najbardziej kobiecy kolor, kojarzony jest z delikatnością, łagodnością, czułością i dziećmi. Emanuje żeńską energią Ziemi, w symbolice Wschodu jest kwiatem lotosu, na zachodzie – Wenus. Kolor ten podnosi poczucie bezpieczeństwa oraz pomaga zjednać sympatię otoczenia. Na organizm działa łagodnie pobudzająco jednocześnie likwidując napięcia mięśniowe. Sprzyja czerpaniu przyjemności z seksu i zabawy a także podejmowaniu ryzyka. Używanie różowego pozwala na wprowadzenie harmonii w swoim otoczeniu. Kolor ten wybierany jest przez osoby odznaczające się dużą uczuciowością i umiejętnością zrozumienia innych ale także spokojną pewnością siebie.

 

 

Przeczytaj więcej artykułów z kategorii Ciekawostki

Przeczytaj również Jaki wpływ mają na nas kolory cz. 1