Biżuteria z kamieniami: Czerwone kamienie szlachetne

 

Wybierając biżuterię kierujemy się estetyką równie często, co naturalną intuicją. Niektóre kamienie pociągają nas wWisiorek z rubinem sposób szczególny – skupiając na sobie naszą uwagę, czy uwodząc konkretną barwą. Jednym z kolorów o wyjątkowej prezencji w świecie biżuterii jest czerwień. Jakie kamienie reprezentują ten energetyczny kolor?

 

Symbolika czerwienie to miłość, energia, namiętność. Skojarzone z żywiołem ognia barwy czerwieni są ciepłe, wręcz gorące. Pod względem wizualnym czerwone kamienie skupiają w sobie wyjątkowe cechy i skojarzenia. Uosabiają wyraźny charakter i wielka pasję. To także kolor ambicji, wyzwań i walki. Kobiecy pierwiastek wskazuje jednak głównie na wyjątkową elegancję oraz symbolikę królewską.

 

Elegancja, szyk, czar i seksapil. To wszystko skupiają w sobie czerwone kamienie szlachetne. Biżuteria z tymi kamieniami idealnie nadaje się więc na wieczorne wyjście. Pierwsze skojarzenie z czerwonym kamieniem jubilerskim to…? Właśnie. Prezentujemy pięć najbardziej popularnych czerwonych kamieni szlachetnych stosowanych w biżuterii.

 

RUBIN

 

Pierścionek z rubinemCzy zdawaliście sobie sprawę, że rubin i szafir to w pewnym sensie to samo? Oba kamienie to szlachetna odmiana korundu. Rubiny to jedne z najcenniejszych kamieni pośród wyrobów jubilerskich. Mogą występować w barwach od różowej do krwistoczerwonej. Przepięknie komponują się zarówno z oprawą z żółtego czy białego złota, jak i ze srebra. Kontrastując z czarną kreację nadadzą pikanterii, jeśli zostaną wybrane w formie kolczyków lub wisiorka na krótszym łańcuszku.

 

GRANAT

Zawieszka z granatem

 

Wbrew swojej nazwie, czerwony jest również najczęściej granat. Są także odmiany pomarańczowo-czerwone i fioletowo-czerwone. Oczywiście mogą występować też w innych kolorach. Co ciekawe nazwa kamienia bezpośrednio nawiązuje do ziaren owocu granatu. Granat kamień - kształtem i kolorem przypomina właśnie to ziarenko. Charakterystyczny głęboki odcień czerwieni granatu sprawia, że wyjątkowo wygląda w formie oczka pierścionków, a także jako drobna zawieszka.

 

KORAL

 

Bransoletka z koralem

Odcień koralu to piękne, stonowane i naturalne wcielenie czerwieni. Nie wszystkie korale, jak mogło by się wydawać, są czerwone. Na rynku są dostępne także inne kolory: biały, różowy, fioletowy, niebieski, czarny, czy złoty. Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie koralowa czerwień jest najpopularniejszym kolorem koralu. Prezentują się fantastycznie w każdym wydaniu: jako bransoletki, kolczyki, pierścionki czy zawieszki. Pomimo ognistego koloru, koralowi bliżej jest do żywiołu ziemi.

 

SPINEL

 

Krzyzyk ze spinelem

Całe lata spinel był uznawany za rubin. Działo się tak ze względu na jego zachwycającą, czerwoną barwę. Dopiero poznanie składu chemicznego spineli pozwoliło na wyodrębnienie go jako odrębnego kamienia. Spinele mogą występować jako kamienie: bezbarwne, fioletowe, niebieskie, zielone, ciemnobrązowe, czy czarne. Wspaniale komponuje się w mozaikach wielu drobnych oczek różnych barw.

 

KARNEOL

 

Piękny karneol zgodnie z, najprawdopodobniej francuskojęzycznym, pochodzeniem swojej nazwy, przypomina  Kolczyki z karneolemowoce derenia. Szlifowany najczęściej w kaboszony prezentuje urokliwą strukturę o muszlowym przełamie. Karneol to odmiana chalcedonu, która swoją czerwoną barwę zawdzięcza obecności tlenków żelaza. Ich wdzięczny odcień podkreślany jest często srebrną oprawą – zwłaszcza w pierścionkach i zawieszkach. Kolczyki z karneolem wspaniale prezentują się także z klasycznym żółtym złotem.

 

Spośród biżuteryjnych ozdób w pięknych i różnorodnych odcieniach czerwieni znajdziemy także wiele innych, pięknych kamieni i minerałów. Różnymi wcieleniami koloru miłości mogą nas także zachwycić: turmalin, topaz, kordieryt, bursztyn, cyrkon, czy rodolit. Prawdziwym unikatem są czerwone diamenty, a ich rzadkość idzie w parze z wyjątkowo wysoką ceną. Wśród piękniej i wartościowej biżuterii w czerwonym kolorze warto wybrać tę, która wzbudza w nas najlepsze emocje. Im lepiej się czujemy, tym piękniej wyglądamy. A dodatkowy urok królewskiej czerwieni pięknie podkreśli każdą wyjątkową okazję.

 

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.plPolecamy również: