Jak dobrać kolczyki do fryzury

 

Kolczyki to stylowy dodatek do każdej stylizacji. Żeby jednak najlepiej wykorzystać ich potencjał, warto dobierając kolczyki wziąć pod uwagę zarówno strój, jak i okazję. Co ważne – nie można zapomnieć o tym, że kolczyki są specyficznym elementem biżuteryjnym. Te noszone w uszach powinny być dobrane również do fryzury! Czym się kierować, żeby wizerunek był spójny, a kolczyki odpowiednio podkreślały nasze największe auty? Jest kilka ważnych zasad mówiących o tym jak dobrać kolczyki do fryzury.

Kolczyki do krótkich fryzur

Fryzury krótkie zdecydowanie pozwalają najlepiej wyeksponować kolczyki. Za krótkie włosy uznaje się te do linii twarzy.kolczyki ze sztyftem Fryzura, która odsłania uszy daje bardzo szerokie możliwości wyboru spośród typów kolczyków – bo każde będą doskonale widoczne. Nie muszą to być więc duże geometryczne elementy – swój blask będą mogły z powodzeniem zaprezentować także wszystkie kolczyki ze sztyftem oraz w drobnych kształtach. Właśnie przy krótkich fryzurach wspaniale sprawdzą się na przykład kolczyki z drobną pojedynczą cyrkonią lub też z pojedynczą perłą.

 

Z drugiej strony, odsłonięta przy krótkich fryzurach szyja aż kusi by podkreślić jej smukłość długimi, złotymi lub srebrnymi kolczykami o cienkim kształcie lub ozdobionych lekkimi, podatnymi na ruch elementami na przykład drobnymi kryształami Swarovskiego czy sutaszem. Jeżeli natomiast zależy nam na przykuciu uwagi dużymi kolczykami, które będą stanowiły główny element stylizacji, można wybrać spośród dwóch grup. Jedna propozycja to masywne kolczyki na przykład niezwykle modne w sezonie 2020 kolczyki ze szkła weneckiego. Alternatywą są duże geometryczne kształty – na przykład koła, oparte jednak o delikatną konstrukcję z metali szlachetnych – złota, srebra czy platyny.

Eksponowanie kolczyków w krótkich fryzurach

Jeśli w naszej fryzurze włosy zachodzą na uszy – warto postawić na nieco dłuższe kształty kolczyków tak, by zapewnić im widoczność, na przykład przy wieczorowych Małe kolczyki na sztyfciekreacjach. Jeżeli natomiast kolczyki mają pozostać dyskretnym lecz eleganckim dopełnieniem stroju – na przykład przy formalnych stylizacjach noszonych do pracy – najbezpieczniejszym wyborem będą małe kolczyki na sztyfcie z gładkiego metalu szlachetnego, jednolicie wykończonego złota lub srebra, ewentualnie z niewielkim oczkiem z kamieni szlachetnych lub minerałów o stonowanych kolorach. Doskonale sprawdzają się tu zarówno transparentne cyrkonie, jaspis czy opal, a także kolczyki z białego złota.

 

Stylizacje codzienne, luźne i swobodne mogą natomiast bez ograniczeń czerpać z bogactwa wzorów, kolorów i materiałów, z których wykonane są kolczyki, a ograniczać nas może tylko wyobraźnia!

Kolczyki do długich włosów

W przypadku długich włosów, czyli tych sięgających do ramion i dłuższych, które zasłaniają szyję wybierając kolczyki kierujemy się innymi zasadami. Ponieważ fryzury z rozpuszczonymi włosami pełnią funkcję naturalnego tła dla kolczyków, musimy wziąć pod uwagę, że będą one zKolczyki z szafirem założenia mniej widoczne. Z jednej strony pozwala to na nadanie subtelności nawet masywnym elementom biżuterii, z drugiej powoduje, że jeżeli chcemy, by wybrana biżuteria naprawdę błyszczała – będziemy musiały postawić jej zdecydowanie wyższe wymaganiach. Najlepiej sprawdzają się tu kolczyki wiszące złożone z wiązek srebrnych lub złotych ozdobionych minerałami lub zebranych w formie wieńca czy grona kamieni szlachetnych.

 

Wspaniale sprawdzą się także kolczyki z elementami ceramiki lub ozdobione połączeniem dwóch rodzajów kamieni – na przykład rubinem lub szafirem w formie głównej ozdoby, otoczonej wianuszkiem drobnych cyrkonii. Doskonale sprawdzają się też formy przestrzenne – łezki, łuki, czy owale, które na swoim obwodzie lub na całej powierzchni zdobione są kamieniami odbijającymi światło. Ideałem są kolczyki z ruchomymi elementami – na przykład niezależnymi od siebie kilkoma segmentami, z których jeden lub wszystkie są dodatkowo ozdobione.

Kolczyki do długich fyzur - jakie kolory

Srebrne kolczyki SwarovskiPodstawowym warunkiem dla zapewnienia kolczykom widoczności przy włosach długich, jest zadbanie o to, by ich dominujący kolor kontrastował z kolorem włosów. Do włosów ciemnych dobieramy więc złoto z jasnymi kamieniami lub srebro z dowolnym zdobieniem, a do włosów jasnych – kolczyki z ciemnym wybarwieniem kamieni szlachetnych i oczek. Pamiętać też warto, że w przypadku bardzo formalnych okazji, nawet długie włosy powinny być upięte tak, by były założone za ucho. Wówczas zastosowanie mają rady skierowane do włosów krótkich. Wyjątkiem są sytuacje formalne, ale wieczorowe. Tam możliwe są odstępstwa zarówno w zakresie fryzury, jak i wybranych kolczyków - a najważniejszy wyznacznik będzie stanowiła wybrana kreacja, i to do niej należy wówczas dopasować kolczyki.

 

Fryzury półdługie - kolczyki do fryzur typu BOB

Fryzury półdługie są wymagające w codziennej stylizacji, ale za to bardzo łatwo dopasować do nich kolczyki. Należy zwrócić uwagę na kolor włosów i wybrać kolor kontrastujący - jeśli chcemy,Kolcyzki wiszące by kolczyki były widoczne lub podobne do koloru włosów - jeśli chcemy, by pozostały dyskretnym dodatkiem. Następnie w zależności od okazji i pozostałych elementów stylizacji decydujemy się na kolczyki wiszące, ze sztyftem lub o rozbudowanej formie. W zależności od tego, czy kosmyk włosów nad uszami ma być luźny, czy założony za ucho, kierujemy się następnie wskazówkami odpowiednio dla włosów długich lub krótkich.

Kolczyki do fryzury asymetrycznej

Asymetryczna fryzura ma z założenia intrygować – warto więc zdecydować, na który z elementów chcemy postawić ważniejszy akcent – na samą fryzurę czy biżuteryjne dodatki. W zależności od wyboru oraz pozostałej koncepcji wybranej stylizacji, asymetryczna fryzura może podkreślić efekt, który chcemy osiągnąć. Jeśli masz długie włosy i poszukujesz seksownej wariacji na temat fryzury asymetrycznej, zostaw jedno ucho odkryte. Gdy płatek jednego ucha pozostanie odsłonięty – warto wybrać kolczyk z połyskującymi elementami lub opalizującym kryształem. Na pewno przykuje uwagę i podkreśli subtelną linię szyi.

 

W każdym przypadku warto zwracać uwagę na kolor i kształt wybranych kolczyków według powyższych wskazówek - w ten sposób najłatwiej dopasować je do fryzury i sprawić, by wyglądały świetnie!

 

 

Sprawdź koniecznie:


Polecamy również: