Biżuteria do sukni balowej

 

Która z Pnie marzyła, by znaleźć się pewnego dnia na wytwornym przyjęciu, gdzie pierwsze skrzypce będzie grała właśnie ona sama – ubrana w wytworną suknię balową? Marzenia lubią się spełniać lub też – są spełniane – a wtedy biżuteria do sukni balowejbohaterkami bajek stajemy się my. Jaka biżuteria będzie stanowiła perfekcyjne wykończenie tak niezwykłej kreacji, jaką jest balowa suknia? Jedną z zasad możemy już zdradzić na samym starcie – o ile przy niemal wszystkich innych okazjach zalecany jest umiar, o tyle do tej kreacji wskazane jest zastosowanie wielu ozdób!

Biżuteria na bal - jak wybrać

Nie ma lepszego wyboru niż połączenie wieczorowej, balowej kreacji z biżuterią z metali szlachetnych – białe i żółte złoto, srebro, a także platyna czy biżuteria rodowana pozwalają nadal balowej kreacji niezwykłego uroku. Dopełnieniem tych szlachetnych kruszców powinny być zwracające uwagę i podkreślające całość perły, diamenty lub inne kamienie szlachetne, a także zdobione techniką sutaszu. Wspaniale wyglądają także połączenia większych kolorowych kamieni o szlachetnym szlifie otoczonych wianuszkiem drobnych, jasnych cyrkonii. Taka biżuteria potęguje świetlne refleksy, niosąc ze sobą także ładunek wyjątkowości ze względu na skojarzenie z wiktoriańską stylistyką.

Balowe bogactwo - wielki powrót kompletów

Podążając za dzisiejszymi trendami, obserwujemy systematyczne odchodzenie od ubierania dużej ilości biżuterii na raz i nie łączenie ze sobą biżuterii pochodzącej z jednego kompletu. Nie ma to jednak zastosowania w przypadku dodatków do sukni na bal.Do sukni balowej można śmiało założyć jednocześnie kolczyki, naszyjnik, bransoletkę i pierścionek z jednego kompletu o ozdobnym charakterze. Przy balowych kreacjach wspaniale prezentuje się biżuteria z kryształami Swarovskiego. Jeśli zostaną dobrze dobrane do kreacji oraz typu urody bohaterki wieczoru – nie grozi stylistyczne wrażenie przesytu. Domeną balu jest właśnie nasycenie – światłem, elegancją, dodatkami, wystrojem wnętrz i wyjątkową atmosferą!

Kilka elementów biżuterii razem - co łączyć

Korzystnym połączeniem jest zestawienie razem długich kolczyków, pierścionka i bransoletki. Mogą być to również dwie różne bransoletki, umieszczone po jednej na każdym nadgarstku. Równie dobrym jest połączenie kolczyków na sztyfcie, Komplet biżuterii_jubilernaszyjnika i bransoletki ozdobionych tym samym rodzajem kamieni lub kryształami w tym samym kolorze. Wybór biżuterii z jednego zestawu ułatwia zadanie – mamy bowiem pewność, że wszystkie elementy będą do siebie idealnie pasowały, a ręczy za to wyczucie estetyki artysty jubilera, który ją tworzył.

Dodatki - czyli nie tylko suknia

Balowa kreacje to także moc dodatków – buty, torebki, etole, szale, rękawiczki. To także wyjątkowe upięcie włosów. Jedynym elementem, którego co do zasady nie uwzględnia się w damskiej balowej kreacji to zegarek. Niemniej i od tej zasady jest wyjątek – należy jednak wybrać zegarek o charakterze biżuteryjnym, przypominający raczej delikatną ozdobną bransoletkę. Można także pokusić się o bardzo oryginalne formy zegarków, które umożliwiają ich noszenie jako ozdobnego wisiorka. Wybierając wszystkie dodatki warto pamiętać o tym, że muszą tworzyć harmonijną całość – dobierając biżuterię myślmy więc o swojej kreacji jako całości, a nie tylko o uroku pojedynczych elementów.Zestaw biżuterii z perłą

Idealna równowaga a uroki obfitości

Zasada łączenia dodatków jest dość prosta – mniej jednego, oznacza więcej drugiego. Jeśli więc stawiamy na delikatniejsze dodatki biżuteryjne – tym więcej może zawierać ona elementów. Podobnie jest jeśli chodzi o samą suknię. Im mniej skomplikowany krój lub jednolita faktura tkaniny – tym wspanialszym tłem będzie dla bardzo złożonych biżuteryjnych dodatków, które mogą być tym okazalsze.

 

Jeśli decydujemy się na pięknie i bogato zdobioną suknię to warto rozważyć wybór mniej okazałej biżuterii, której siłą będzie prostsza forma. Idealnie jest wówczas wybrać np. zestaw długich kolczyków o prostszej formie i podobnego łańcuszka – już bez dodatkowych kamieni. Doskonałym rozwiązaniem będzie także zestaw z pojedynczą białą perłą lub diamentem. Będą one jednocześnie wyważone, eleganckie i wieczorowe.

 

 

 

 

Sprawdź koniecznie:


Polecamy również: