Najbardziej znani jubilerzy świata cz. 2

 

Podążając śladami najbardziej znanych jubilerów świata tym razem kierujemy się do słonecznej i znanej z umiłowania piękna Italii. To tam swój początek mają dwie znane na całym świecie firmy – Buccellati i Bulgari. Najbardziej znani jubilerzy świata Bulgari

Każda z nich, inspirując się rodzimą sztuką, w nieco inny sposób oddaje to co najbardziej kojarzy się z Włochami. Bucellati stawia na ozdoby delikatne i ażurowe, podczas gdy Bulgari to raczej ciężka i masywna odsłona biżuterii.

Na koniec coś z południowoamerykańskiego kontynentu, czyli firma H. Stern. Ich dzieła to prawdziwa gratka dla wielbicieli nowoczesnej sztuki.

BUCCELLATI - włoskie piękno biżuterii

Od dziesięcioleci Mediolan uznawany jest za europejska stolicę mody. To właśnie w tym mieście w 1919 roku założona została firma Buccellati oferująca piękną, ekskluzywną biżuterię. Produkty Buccellati – w tym m.in. spinki do mankietów, zegarki i akcesoria ze srebra cechuje niezwykła precyzja i dbałość o szczegóły.

Ozdoby produkowane przez firmę zdecydowanie wyróżniają się na tle innych marek. Charakterystyczne produkty są ażurowe i delikatne, a przy tym okazałe i wyraziste.

Kamienie szlachetne odgrywają tutaj drugorzędną rolę. Czasem dla przełamania kolekcji Buccellati oferuje biżuterię ciężką i masywną. Pomimo to, nie jest ona pozbawiona bogatych i misternych zdobień. Projekty firmy najczęściej nawiązują do sztuki z okresu renesansu.

BULGARI - inspirowani starożytną Grecją i Rzymem

Bulgari (BVLGARI) ma ponad 130-letnią tradycję tworzenia. Choć firma powstała w Rzymie, jej założycielem nie był Włoch Grek. W projektach Bulgari często wykorzystywane jest piękno kamieni szlachetnych. Ozdoby tej marki są raczej ciężkie, masywne, bogate i kolorowe.

Bezpośrednią inspiracją dla powstającej biżuterii jest sztuka i architektura grecka i rzymska. Dzięki temu właśnie biżuteria od Bulgari jest masywna i stabilna, a jednocześnie wyważona i harmonijna. Biżuteria znanych jubilerówCharakterystycznym motywem przewijającym się w produktach marki jest wąż lub antyczne monety.

H. STERN - małe dzieła sztuki nowoczesnej

Założona przez niemieckiego imigranta żydowskiego pochodzenia – Hansa Sterna marka H. Stern powstała w ubiegłym stuleciu w Brazylii. Chociaż w czasie, gdy powstawała firma kolorowe kamienie szlachetne nie były na fali, Stern postanowił użyć ich w swojej biżuterii. Z upływem lat ozdoby od tej marki ulegały zmianie. Dziś klasyfikowane jako minimalistyczne i bardzo nowoczesne cieszą się powodzeniem na całym świecie.

Biżuteria marki Stern przypomina małe dzieła sztuki nowoczesnej. Wiele z ozdób nawiązuje do motywów astralnych, stylu i dzieł znanych osób oraz przemysłu filmowego - jak np. kolekcja pierścionków nawiązujących do "Alicji w Krainie Czarów" Tima Burtona.

 

 

Poznaj kolekcje kolczyków w sklepie Jubiler.pl

 

 

Polecamy również: