Najbardziej znani jubilerzy świata cz. 1

 

„Diamonds are a girl’s best friend” - śpiewała Marilyn Monroe w filmowym przeboju z lat 50. „Mężczyźni wolą blondynki”. W utworze, który w 2004 r. trafił na listę 100 najlepszych piosenek filmowych wszech czasów wspomnianych jest kilku Diamonds are a girls best friend - Marilyn Monroeczołowych twórców biżuterii. O kim mowa? Specjalnie dla Was przybliżamy sylwetki najbardziej znanych projektantów biżuterii na świecie. Ich niezwykłe dzieła skradły serce niejednej kobiety.

TIFFANY & CO.

 

Tiffany & Co. to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród jubilerów. Ich model pierścionka zaręczynowego (delikatny pierścionek z brylantem) jest znany na całym świecie i stał się inspiracją do tworzenia tego typu biżuterii. Wszystko dzięki Charles’owi Lewis’owi Tiffany’emu.

 

Marka znana jest również za sprawą kadrów z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”. Tiffany & Co. powstał ponad 180 lat temu w Nowym Jorku. Biżuteria jaką projektuje ukazuje nie tylko piękno metali szlachetnych (często jest pozbawiona kamieni szlachetnych), ale także luksusowe oblicze zegarków i akcesoriów. Charakterystyczne dla firmy jest również opakowanie biżuterii – niebieskie pudełko z białą kokardą (w odcieniu Tiffany Blue).

BLACK STARR & FROST – brylanty w klasycznym wydaniu

 

Kiedy o tej marce śpiewała Marylin Monroe, występowała ona pod nazwą Black Starr & Frost-Gorham. Firma powstała ponad 200 lat temu w Nowym Jorku. Choć marka ta lata świetności ma już za sobą, nadal tworzy zjawiskowo piękną biżuterię. Ich wyroby zaliczane są do klasycznej linii. Black Starr & Frost tworzy głównie biżuterię z diamentami, czasem przemycają inne kamienie szlachetne lub perły. Firma oferuje również coś dla panów - masywne zegarki o nieco sportowym charakterze.Cartier


CARTIER i pierwszy męski zegarek na nadgarstek

 

Cartier to prawdziwa rewolucja na rynku jubilerskim. Przedsiębiorstwo zostało założone w Paryżu w 1847 r. i to właśnie tej marce zawdzięczamy zaprojektowanie zegarka na rękę, który z czasem niemalże całkowicie wyparł zegarki kieszonkowe. 


Cartier wprowadził na rynek również bardzo charakterystyczny model pierścionka: trzy przeplatające się obrączki z białego, żółtego i różowego złota (tzw. Trinity de Cartier). W biżuterii od Cartier’a to pantera i orchidea królują najczęściej. W swoich dziełach bardzo często odwołują się do motywów zwierzęcych (zazwyczaj są to groźne osobniki np. węże i krokodyle) i roślinnych.

 

HARRY WINSTON i współczesna klasyka


Harry Winston to najmłodsza z wymienionych marek. Początki firmy sięgają ubiegłego stulecia i Nowego Jorku. Założyciel był prawdziwym amatorem diamentów. W latach 50. XX wieku posiadał drugą co do wielkości największą kolekcję historycznej biżuterii - pierwszą posiadała brytyjska rodzina królewska. Był prekursorem w promocji swojej biżuterii przez ludzi ze świata Hollywood. Ozdoby od Harry Winstona to prosta, klasyczna biżuteria, często wykorzystująca motyw kwiatowy. Firma posiada też szeroką kolekcję zegarków.

 

 

 

Poznaj kolekcje kolczyków w sklepie Jubiler.pl

 

 

Polecamy również: