Najbardziej znani jubilerzy świata cz. 3

 

Francuska moda, która charakteryzuje się ponadczasowy styl, oryginalność i innowacyjność wciąż wyznacza trendy na świecie. Tam też swój początek mają dwie paryskie marki biżuteryjne, które od dziesiątków lat słyną z wytwornej biżuteriiFaberge - Boucheron i Van Cleef & Arpels. Krótko przybliżymy też historię wielkiego sukcesu Fabergé, marki uznawanej za rosyjski synonim luksusu francuskiego pochodzenia.

Van Cleef & Arpels - delikatne ozdoby o prostej formie

Historia tej marki zaczęła się od ślubu Estelle Arpels i Alfreda van Cleefa. Jedenaście lat po tym wydarzeniu w 1906 roku powstała firma Van Cleef & Arpels. Oferta marki składa się z luksusowej biżuterii i bogato zdobionych akcesoriów - np. grzebieni, puderniczek oraz szkatułek. Van Cleef & Arpels zawdzięczamy innowacyjne podejście do osadzania kamieni w sposób niewidoczny - bez użycia łapek czy ramek.

Takie rozwiązanie jest niezwykle czasochłonne, dlatego zazwyczaj stosuje się je wyłącznie w bardzo ekskluzywnej biżuterii. Pomijając atrakcyjną i uważaną za ekskluzywną biżuterię z tzw. wyższej półki, dzisiaj firma znana jest również z delikatnych ozdób o prostej formie. Bardzo często czerpie inspiracje ze świata kwiatów i motyli. Van Cleef & Arpels oferuje także zegarki i perfumy.

Boucheron - zachwycający świat zwierząt

Boucheron oferuje zarówno klasyczną jak i nowoczesną, niestandardową biżuterię. Nazwę firma zawdzięcza swojemu założycielowi - Frédéricowi Boucheron, który w 1858 roku otworzył swój pierwszy butik. Dzisiaj Boucheron posiada swój sklep online i kilkadziesiąt butików na całym świecie. Jedną z bardziej zachwycających kolekcji biżuterii Boucheron jest Biżuteria Boucheronkolekcja ze zwierzętami. Znajdziemy w niej dzikie koty, wiele gatunków ptaków (w tym kolibry), konie, węże, ważki, sarny, lisy, kameleony, żółwie, słonie, pandę, a nawet misia polarnego. Choć od ponad 150 Boucheron specjalizuje się w biżuterii i zegarkach firma słynie także z produkowanych od 1988 roku perfum.

Fabergé - najsłynniejsze pisanki świata

Jaja Fabergé uznawane są za absolutny majstersztyku sztuki jubilerskiej. Pierwsze z nich podarował swojej żonie Marii car Aleksander III w 1884 roku jako oryginalny prezent wielkanocny. Przez kolejne lata tradycja była kontynuowana wśród członków rodziny carskiej.

Projektantem tych spektakularnych, unikatowych prezentów był nadworny jubiler Peter Carl Fabergé. Ten syn francuskich imigrantów zdolności złotnicze odziedziczył po ojcu. Po zdobyciu odpowiedniego wykształcenia we Francji, Włoszech, Anglii i Niemczech, jako 24-letni mistrz, przejął w pełni rodzinny interes. Tym samym w roku 1870 Dom Złotniczy Fabergé wstąpił na ścieżkę szybkiego rozwoju firmy, a sam Carl rozpoczął błyskotliwą, międzynarodową karierę. Choć Fabergé zasłynął na całym świecie głównie dzięki swoim drogocennym pisankom, był także ceniony za inne swoje wyroby. Jego dzieła to nie tylko biżuteria, ale też eleganckie bibeloty.

Marka Fabergé istnieje nadal i od 2009 roku znowu zachwyca swoimi luksusowymi ozdobami. Wielki powrót na salony nastąpił w pięknym stylu w 2006 roku w nowej odsłonie Fabergé Ltd. Dzisiaj firma oferuje klasyczną i bardzo elegancką biżuterię. Głównie skupia się na wyrobach kolorowych emaliowanych i zdobieniach kamieniami szlachetnymi lub diamentami.

 

Poznaj kolekcje kolczyków w sklepie Jubiler.pl

 

 

Polecamy również: