Szmaragdy - kamienie na każdą okazję?

 

Czy szmaragd – wspaniały, przejrzysty kamień o mocnej, zielonej barwie – może być kamieniem pasującym do wszystkiego i dopasowującym się do różnych okoliczności? Owszem! Są one jednak na tyle cenne, że warto je zostawić na szczególne okazje! Szmaragdy to niezwykłe kamienie szlachetne, które nie tylko ukoją nasze nerwy, ale również dodadzą nam atrakcyjności! Biżuteria na każdą okazję

Szmaragd - uniwersalny kamień szlachetny

Szmaragdy to przepiękne kamienie, które podbijają ludzkie serca już od wielu tysięcy lat. Cenione były zarówno przez Egipcjan, Persów, Arabów, jak też Azteków, Majów oraz Inków. Najsłynniejsze były Kopalnie Kleopatry, gdzie dokonywano ich wydobycia. Znajdowały się w pasmie górskim Zabaraa, które zwane jest nawet na ich cześć „Górami Szmaragdowymi”.

Wierzono również w magiczne właściwości kamienia – miał on uspokajać nadwątlone nerwy, łagodzić temperament człowieka, sprzyjać współpracy i porozumieniu z innymi ludźmi, łagodzić ból zmęczonych oczu oraz sprzyjać ich regeneracji, a także radzić sobie z problemami układu trawiennego, układu oddechowego, czy układu krążenia.

A do tego był niezwykłą ozdobą! Biżuterię z użyciem tych drogocennych kamieni, nosiło wiele znanych kobiet w historii! Między innymi Kleopatra, Evita Peron, a nawet Elżbieta II, której Szmaragdy - kamienie szlachetneszmaragdy wycięte w kształt kropli, są ulubioną ozdobą słynnej tiary The Grand Duchess Vladimir Tiara.

Czy szmaragdy to dobra biżuteria na każdą okazję?

Szmaragdy można co prawda ubrać na każdą okazję, jednak z racji ich drogocenności powinny być świadkami wydarzeń o doniosłym znaczeniu, bądź eleganckich przyjęć i spotkań. Przepięknie prezentują się pierścionki ze szmaragdami. Kamienie te znakomicie też wyglądają umieszczone w bransoletkach, kolczykach oraz naszyjnikach.

Wszystko zależy, oczywiście, od wielkości kamieni oraz rodzaju dodatkowych zdobień. Jednak wydaje się, że kamienie szlachetne – z racji na swoją cenność i piękno – nie pasują do niektórych miejsc. To kamienie wyszukane i wyrafinowane, które z pewnością dodadzą atrakcyjności kobiecie, jednak czy rzeczywiście warto nosić je na co dzień? Pozostawmy je raczej na specjalne okoliczności i ważne wyjścia.Pierścionek z szafirem

Z racji na ich niezwykłą moc, kamienie te szczególnie nadają się dla osób znerwicowanych i zestresowanych – takich, które mają stresującą pracę, ich działania muszą być szybkie, a jednocześnie przemyślane. Szmaragdy oczyszczają umysł i pomagają mu się jednocześnie zrelaksować i zregenerować. Warto je nosić nie tylko w biżuterii, lecz również na przykład w kieszeni – jako dodający sił talizman. W ten sposób będą mogły być przy nas zawsze.

 

 

 

Poznaj nasze wyjątkowe kolekcje biżuterii:

Polecamy również: