Szafiry - magiczne i lecznicze właściwości kamieni

 

Szafir to jeden z najpiękniejszych i najbardziej cenionych kamieni szlachetnych. Zdobi najznakomitsze klejnoty oraz insygnia królewskie, w tym koronę brytyjską i korony władców rosyjskich. Często występuję również jako głównyPierścionek z szafirem element pierścionków zaręczynowych. Ten wspaniały kamień o unikatowej błękitnej barwie, głębokiej kolorystyce jest również bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Szafirowi przypisuje się także szereg właściwości prozdrowotnych oraz znaczenie magiczne.

Magiczne właściwości szafiru

Szafir jest bardzo poszukiwanym, atrakcyjnym i wysoko cenionym kamieniem szlachetnym, nie tylko ze względu na swoje właściwości fizyczne i zachwycający wygląd, ale również ze względu na symbolikę i działanie terapeutyczne. Teorie ezoteryczne przypisują tym minerałom uniwersalną moc leczenia wszelkich chorób. 

Szafir, nazywany kamieniem mądrości albo inaczej kamieniem wiary i spokoju ducha, jest jednocześnie najsilniejszym i najbardziej tajemniczym spośród wszystkich cennych klejnotów. Ponieważ uważany jest za atrybut Jowisza, jest symbolem duchowego przywództwa, ale zarazem bogactwa i szczęścia.

Podobno jest pomocny w leczeniu chorób oczu i skóry. Skutecznie zwalcza również przeziębienie i infekcję, wzmacnia serce i układ krążenia, działa uspokajająco i odprężająco. Przykładany do chorego miejsca zmienia barwę ostrzegając w ten Pierścionek z szafiremsposób przed zagrożeniem. Polecany zodiakalnym Bykom, Pannom, Wagom, Strzelcom, Wodnikom i Rybom.


Na uwagę zasługuje również znaczenie symboliczne, jakie niesie ze sobą szafir. Noszony jako talizman ma być dostarczycielem prawdziwej mocy, szczęścia, energii do działania oraz duchowego wsparcia. Ma też zapewniać pomyślność w miłości oraz wspierać swojego właściciela w podejmowaniu właściwych wyborów i w odważnym dążeniu do celu. Pomaga rozpoznać obłudę i fałsz, a zamiast tego kieruje na właściwą życiową drogę.


Lecznicze właściwości szafiru

Szafirami w dawnych czasach nazywane były wszystkie kamienie naznaczone głęboką, niebieską barwą. Dopiero w XIX stuleciu nazewnictwo to zostało zawężone i zaczęło obejmować tylko kamienie o określonym składzie chemicznym. W takiej postaci szafir odznacza się cennymi właściwościami jeśli chodzi o minimalizowanie lub eliminację niektórych dolegliwości i schorzeń. Ten niezwykły kamień szlachetny pomaga przy regulowaniu podwyższonego poziomu ciśnienia krwi i wspomaga pracę serca.

Szafir dobroczynnie wpływa również na sen – minimalizuje kłopoty z zaśnięciem i nocnym budzeniem się. Nie bez znaczenia jest też pozytywny wpływ tego kamienia na aparat wzrokowy oraz na mankamenty skórne, opuchlizny i infekcje. Ponadto niweluje stany zapalne, łagodzi przeziębienia i obniża podwyższoną temperaturę ciała. Pierścionek z zielonym szafirem

Najpopularniejsze odcienie szafirów

Największym powodzeniem i jednocześnie popularnością cieszą się szafiry w kolorze kaszmirskiego błękitu, czyli te o chabrowo-bławatkowym odcieniu. W jubilerstwie powszechnie wykorzystywane są również szafiry w kolorze pomarańczowoczerwonym, czerwonym, jasnoróżowym, purpurowym, a nawet fioletowym.

Na rynku spotkać można również szafiry zielone - niekiedy, na pierwszy rzut oka, mylone ze szmaragdami, a także bardzo ciekawie wyglądające szafiry dwubarwne. Prawdziwym hitem są jednak szafiry w kolorze czarnym - prezentują się niezwykle elegancko i klasycznie i stanowią doskonałą ozdobę wieczorowych, pełnych elegancji kreacji.

 

 

Poznaj nasze wyjątkowe kolekcje biżuterii:

Polecamy również: