Moc kamieni a data urodzenia - Horoskop Majów cz. 3

 

Majowie, słynący z zamiłowania do matematyki i astronomii, posługiwali się własnym kalendarzem. Według niego - rok podzielony był na osiemnaście miesięcy, a każdy miesiąc na 20 dni. Każdemu z miesięcy przypisywano moc i właściwości innego minerału. Na tej podstawie stworzony został Horoskop Majów, nazywany Kręgiem Osiemnastu Kamieni. Sprawdź, kamień szlachetny przypisany jest Twojej dacie urodzenia.

Lazuryt (01.10. - 20.10.)

Te osoby, których symbolem jest Lazuryt odznaczają się zgodnym charakterem i życzliwym nastawieniem wobec innych ludzi. Mają szerokie grono znajomych i zazwyczaj prowadzą ożywione życie towarzyskie. Będąc wśród ludzi często są duszami towarzystwa: dzięki poczuciu humoru i umiejętności barwnego opowiadania historii potrafią skupić na sobie uwagę towarzystwa.

Lazuryt jest przekonany o własnej nieomylności i czasem narzuca innym swoje zdanie. Lazuryty dbają o wygląd fizyczny, cieszą się dobrym zdrowiem i do późnych lat zachowują witalność i młodzieńczy wygląd. Interesuje się często tematyką magii, ezoteryki i spraw tajemniczych. Posiadają dobrą intuicję. Bardzo cenią własną wygodę i przyjemności i nie uznają zbytnich poświęceń. Nie śpieszą się do wstąpienia w związek małżeński, uważa, że należy korzystać z życiowych przyjemności jak najdłużej. Kiedy już wstąpi w związek małżeński, często osiąga wyższą pozycję społeczną i status materialny.

Kobiety spod znaku Lazurytu są pełne wdzięku i i najczęściej obdarzone są atrakcyjnym wyglądem, który potrafią umiejętnie eksponować. Świadome swoich mocnych stron, lubią być uwodzicielskie i adorowane przez mężczyzn i cieszą się dużym powodzeniem.

Opal (21.10. - 9.11.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Opalu wyróżniają się pewnością siebie, stanowczością i konsekwencją. W życiu mierzą wysoko, ale dzięki sile i uporowi potrafią osiągać rzeczy prawie niemożliwe. Opale wyróżniają się wyjątkową inteligencją i umiejętnością wyciągania wniosków. Są przenikliwymi obserwatorami, dzięki czemu bezbłędnie oceniają ludzi.

Wisiorek z opalemTo osoby pełne pasji, namiętności, we wszystko mocno się angażujące. W wyrażaniu opinii są szczere i często bezkompromisowe - mówią wprost, bez owijania w bawełnę. Opal jest bardzo aktywny i zachowuje wysoki poziom energii do późnych lat. Lubi wysiłek fizyczny, sport i wszelką aktywność pomagającą spożytkować jego wielką energię. Mają naturalną zdolność do kierowania ludźmi i łatwo budują swój autorytet.

Kobiety urodzone pod znakiem Opala mają silny charakter, są uparte, despotyczne i zaborcze w stosunku do partnera. Ich uczucia są szczere i silne, w miłości są lojalne i oddane.

Akwamaryn (10.11. - 30.11.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Akwamarynu uchodzą za skomplikowane osobowości, które potrafią zaskoczyć nawet wieloletnich znajomych. Są to wspaniali przyjaciele - lojalni, oddani i życzliwi. Mocno angażują się w przyjaźń i bezinteresownie pomagają, jednak kiedy ktoś ich do siebie zrazi - zrywają przyjaźń i nie oglądają się za siebie.

W pracy zdolny do energicznych działań w przypadku zainteresowania swoim zajęciem. Najczęściej pracuje zrywami - brak mu systematyczności. W miłości oddane, są skłonne więcej dawać niż brać. Ważniejsze jest porozumienie i wspólne zainteresowania niż pozycja społeczna czy pochodzenie. Często sprzyja im szczęście w sprawach materialnych i osiągają dobrą pozycję finansową, chociaż wcale o to nie zabiegają.

Kobieta - Akwamaryn ma wiele czaru, jest błyskotliwa i inteligentna. Dzięki swojej elokwencji potrafi prowadzić ciekawe rozmowy. W miłości stawia wysokie wymagania, nie wyobraża jej sobie bez porozumienia duchowego.

Koral (1.12. - 20.12.)

Korale są żywe, ruchliwe i spontaniczne. Często działają pod wpływem impulsu, bez analizowania i ocenyWisiorek z koralem sytuacji. Mają pogodne usposobienie, są pełne humoru i wiary w pomyślność losu. Jeśli zdarzą się im jakieś niepowodzenia, nie rozpamiętuje ich i nie przejmuje się nimi, tylko działa dalej, ewentualnie zmieniając strategię.

Korale prowadzą ruchliwe i pełne zmian życie. Najlepiej też czuje się w takiej pracy, która wymaga dużej aktywności, szerokich kontaktów z różnymi ludźmi oraz najlepiej - częstych wyjazdów. Nie przywiązuje dużego znaczenia do posiadania pieniędzy, ale ma w sobie upodobanie do hazardu i często udaje mu się wygrać. Tym niemniej nie traktują pieniędzy jako celu samego w sobie.

Lubią, kiedy wokół dużo się dzieje, przygodę i ryzyko. Przygody miłosne, flirty i romanse to ich żywioł, jednak nie trwają one długo. Lubią zdobywać i często zmieniają obiekt zainteresowań.

Kobiety urodzone pod znakiem Korala są towarzyskie, odważne i wesołe. Mają tendencję do dominowania nad partnerami.

Ametyst (21.12. - 9.01.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Ametystu są zrównoważeni, pracowici i ambitni. Przed podjęciem decyzji dokładnie analizują wszelkie "za" i "przeciw". Zazwyczaj wiedzą, czego chcą i liczą tylko na własne siły. Ametyst nie działa nagle - pod wpływem impulsu, ale według starannie przemyślanego planu. Często zamknięty w sobie i małomówny, trudno odgadnąć w jakim jest nastroju. Wobec innych jest zdystansowany i podejrzliwy, długo przekonuje się do ludzi. Jeśli już to się stanie, można na niego liczyć, jego przyjaźń jest wierna i trwała.

Ametyst często stara się narzucić własne przekonania i swoją wolę, przekonany o własnej nieomylności ma tendencje do despotyzmu. Ludzie spod tego znaku bardzo dobrze realizują się w sprawach zawodowych: jako pracownicy są skrupulatni i obowiązkowi, jako zwierzchnicy cieszą się autorytetem. Ametysty zakochują się powoli, z namysłem badają grunt poddając partnera wnikliwej analizie i obserwacji.

Kobiety - Ametysty są praktyczne i racjonalne. Potrafią zarządzać finansami i dbać o sprawy domowe. W uczuciach raczej mało wylewne, ale są troskliwe i wierne.

Malachit (10.01. - 31.01.)

Wisiorek z malachitemLudzie urodzeni pod znakiem Malachitu są spokojni, taktowni, mają łagodne charaktery i unikają konfliktów. Zależy im, aby przebywać w przyjaznym i życzliwym otoczeniu. Bardzo ważną jest dla nich opinia otoczenia. Są poważne i dosyć skryte - rzadko zwierzają się ze swoich problemów innym. W relacjach przyjacielskich liczą na szczerość i uczciwość.

Malachit jest dokładny i pracowity, można powierzyć mu odpowiedzialne zadania. Bardzo cenią sobie spokój, dlatego unikają konfliktów. Nie przepadają za zmianami i trudno się do nich dostosowują. Do spraw uczuciowych rzadko tracą głowę dla drugiej osoby, starają się patrzeć realnie na partnera. Rodzina jest dla nich niezwykle ważna, więc można liczyć na ich wierność. Nie przywiązują dużej wagi do spraw materialnych.

Kobiety - Malachity są spokojne, pracowite i inteligentne. Są zaradne, praktyczne i serdecznośce, chociaż dość chłodne. Do kwestii uczuć podchodzą z rozsądkiem, nie są kłótliwe ani zazdrosne.

 

 

Sprawdź Horoskop Majów dla osób urodzonych pod znakiem Turkusu, Onyksu, Diamentu, Rubinu, Szafiru, Agatu  

 

Sprawdź Horoskop Majów dla osób urodzonych pod znakiem Chalcedonu, Selenitu, Szmaragdu, Topazu, Jadeitu, Karneolu

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler:

 


Polecamy również: