Jaki jest twój kamien urodzenia? Horoskop Majów cz. 1

 

Majowie byli twórcami wysoko rozwiniętej cywilizacji na obszarze Ameryki Środkowej. Zajmowali tereny dzisiejszej Gwatemali, Belize, Hondurasu, Salwadoru oraz południowo-wschodniej części Meksyku. Kapłani Majów pasjonowali się astronomią i czasem - wierzyli, że ten nie ma początku ani końca.

Majowie mieli swój kalendarz, według którego rok dzielili na 18 miesięcy (każdy miesiąc miał po 20 dni). Każdemu z nich przypisywano moc innego minerału, dlatego Horoskop Majów nazywany jest Kręgiem Osiemnastu Kamieni. Sprawdź, jaki kamień jest przypisany Tobie.

Turkus (1.02. - 21.02.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Turkusu odznaczają się wyjątkową prawością i uczciwością. Są sprawiedliwi i uczciwi, chętnie pomagają bezinteresownie, nie oczekując niczego w zamian. są to pełni wyrozumiałości dobrzy słuchacze i przyjaciele - uprzejmi, życzliwi, oddani, potrafiący zachować dyskrecję i chętnie wysłuchujący zwierzeń innych. Turkusy są taktowne, delikatne i subtelne - raczej skłonne łagodzić spory niż je prowokować.

Często są to ludzie bystrzy, utalentowani, z łatwością uczący się, o szerokich horyzontach myślowych. Posiadają zdolności manualne, zdarza się często, że są artystami. Odznaczają się dużą niezależnością, chętnie podróżują, poznają nowe miejsca i odmienne kultury. Zdobycie jego uczuć nie należy do rzeczy łatwych - wymaga wielu zabiegów i wytrwałych działań. Jeśli jednak to się uda, Turkus będzie kochał szczerze, będzie wierny i oddany.

Onyks (22.02. - 13.03.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Onyksa odznaczają się zmiennością charakteru. Są wrażliwe, delikatne i nieśmiałe, często uciekają w świat marzeń. Kierowane są często przez okoliczności zewnętrzne, zdarza im się porzucać swoje przedsięwzięcia i plany. Onyksy odznaczają się bardzo dobrą pamięcią, są uzdolnione i mają predyspozycje do nauki języków obcych. Lubią rozmyślać i "bujać w obłokach", mają bogate życie wewnętrzne, co często prowadzi ich do wyrażania uczuć za pomocą sztuki.

Wisiorek z onyksemOnyksy to typowe "włóczęgi" - uwielbiają piesze wędrówki bez konkretnego celu i w ten sposób najczęściej odreagowują stres. Często los im sprzyja i mają szczęście do wygranych na loterii, darowizn i spadków. Pod wpływem osób o silnej osobowości dostaje energię do działania.

Kobiety onyksy są subtelne i pełne wdzięku.

Diament (14.03. - 2.04.)

Urodzeni pod znakiem Diamentu pełni są energii, zapału, biegną ciągle do przodu rozpoczynając kilka rzeczy na raz. Impulsywne i kapryśne, nie przyjmują ustalonych dogmatów. Są to ludzie bardzo bystrzy i inteligentni, szybko myślący, biorący z życia pełnymi garściami. Są przekorni, lubią brać udział w utarczkach słownych, ale daleko im do dyplomacji i taktu. Diamenty są aktywne i lubią rywalizację, dobrze czują się w pracy wymagającej podejmowania szybkich decyzji. Diamenty rzadko chodzą na ustępstwa i ciężko jest im się dostosować do partnera.

Kobieta - Diament przyciąga uwagę swoją urodą, ma silną osobowość i często dominuje nad partnerem o słabszym charakterze. Jako matka jest obowiązkowa, ale może mieć problemy z okazywaniem uczuć.

Rubin (3.04. - 22.04.)

Rubiny to ludzie o silnej osobowości i ekspansywni. Są zdecydowani, despotyczni, wierzą w siebie. Zależy im na władzy i dobrze czują się w roli przywódcy grupy - lubią podporządkowywać sobie ludzi, również w rodzinie.
Konsekwentnie dążą do osiągnięcia własnych celów, często "po trupach". W pracy odznaczają się żelazną Kolczyki z rubinemkonsekwencją i potrafią wszystko poświęci dla osiągnięcia jakiegoś zamierzenia. W trudnych sytuacjach odznaczają się opanowaniem, potrafią zachować zimną krew, dzięki czemu udaje im się wybrnąć nawet z najtrudniejszych sytuacji.

Potrafią wiele poświęcić dla osiągnięcia władzy czy sukcesu materialnego. Ludzie urodzeni pod tym znakiem są praktyczni i trzeźwo myślący, często mają zdolności organizacyjne i umiejętność kierowania ludźmi. Rubiny nie są bardzo sentymentalne, na płeć przeciwną patrzą trzeźwo i mają dość wysokie wymagania.

Kobiety - Rubiny są silne, nieustępliwe od partnerów oczekują konkretnych działań na rzecz rodziny. Rubiny lubią spędzać czas w domu, przywiązują się do rodzinnych stron i rzadko wyruszają w podróże, chyba że te mają im polepszyć sytuację materialną.

Szafir (23.04. - 12.05.)

Ludzie - Szafiry są roztropni, mądrzy, w życiu kierują się rozsądkiem. Są pracowici, solidni i wytrwali, dzięki czemu często osiągają wyznaczone cele. Szafiry są prawe, liczą się z innymi ludźmi i nie zamierzają osiągać sukcesów kosztem nich. Cieszą się, jeśli mogą komuś okazać pomoc albo wielkoduszność. Przywiązuje dużą wagę do spraw materialnych, dążą do wygodnego i luksusowego życia.

W stosunku do bliskich sobie osób, rodziny i przyjaciół są krytyczni i wymagający, podobnie zachowuje się w stosunku do partnera. W miłości Szafir jest wierny i odpowiedzialny - nie ulega nagłym porywom, ale stara się rozsądnie ulokować uczucia. DbaJeśli składa obietnice, to dotrzymuje słowa.

Pierścionek z szafiremKobiety - Szafiry są urodziwe i posiadają predyspozycje do wychowywania dzieci, dobrze radzą sobie również w prowadzeniu domu. Szafiry preferują życie stabilne i osiadłe, są domatorami lubiącymi spędzać czas w znajomym otoczeniu.

Agat (13.05. - 01.06.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Agatu to zróżnicowane osobowości: jedni są pracowici, solidni i odpowiedzialni, drudzy - zmienni i lekko podchodzący do życia. Muszą być ciągle w ruchu, lubią podróżować i plotkować. Są to ludzie bardzo komunikatywni i rozmowni, mają wielu znajomych. Lubią prowokować innych swoim zachowaniem i postępować wbrew utartym schematom.

Na ogół mocno skupieni na sobie, lubią zwracać na siebie uwagę niekonwencjonalnym zachowaniem. Lubią pieniądze, ale nie poświęcają się całkowicie, żeby je zdobyć. Są to ludzie inteligentni, bystrzy, mają dobry refleks. Agat łatwo ulega przelotnym miłostkom i flirtom - za bardzo lubi zmiany, żeby poważnie podchodzić do związku. Upodobanie do zmian przejawia się również w częstej zmianie kwalifikacji, środowiska, czy miejsca zamieszkania.

Kobiety - Agaty są wesołe, sympatyczne i pełne werwy. Lubią ruch i życie towarzyskie - ciężko jest im usiedzieć w jednym miejscu, również we własnym domu.

 

Sprawdź Horoskop Majów dla osób urodzonych pod znakiem Chalcedonu, Selenitu, Szmaragdu, Topazu, Jadeitu, Karneolu

Sprawdź Horoskop Majów dla osób urodzonych pod znakiem Lazurytu, Opalu, Akwamarynu, Koralu, Ametystu i Malachitu

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler:


Polecamy również: