Horoskop Majów - Krąg Osiemnastu Kamieni

 

Majowie byli twórcami wysoko rozwiniętej cywilizjacji na obszarze Ameryki Środkowej. Zajmowali tereny dzisiejszej Gwatemali, Belize, Hondurasu, Salwadoru oraz połudiowo - wschodniej części Meksyku. Kapłani Majów pasjonowali się astronomią i czasem - wierzyli, że ten nie ma początku ani końca.

Majowie mieli swój kalendarz, według którego rok dzielili na 18 miesięcy (każdy miesiąc miał po 20 dni). Każdemu z nich przypisywano moc innego minerału, dlatego Horoskop Majów nazywany jest Kręgiem Osiemnastu Kamieni.
Sprawdź, jaki kamień jest przypisany Tobie.

Turkus (1.02. - 21.02.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Turkusu odznaczają się wyjątkową prawością i uczciwością. Są sprawiedliwi i uczciwi, chętnie pomagają bezinteresownie, nie oczekując niczego w zamian. są to pełni wyrozumiałości dobrzy słuchacze i przyjaciele - uprzejmi, życzliwi, oddani, potrafiący zachować dyskrecję i chętnie wysłuchujący zwierzeń innych. Turkusy są taktowne, delikatne i subtelne - raczej skłonne łagodzić spory niż je prowokować.

Często są to ludzie bystrzy, utalentowani, z łatwością uczący się, o szerokich horyzontach myślowych. Posiadają zdolności manualne, zdarza się często, że są artystami. Odznaczają się dużą niezależnością, chętnie podróżują, poznają nowe miejsca i odmienne kultury. Zdobycie jego uczuć nie należy do rzeczy łatwych - wymaga wielu zabiegów i wytrwałych działań. Jeśli jednak to się uda, Turkus będzie kochał szczerze, będzie wierny i oddany.

Onyks (22.02. - 13.03.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Onyksa odznaczają się zmiennością charakteru. Są wrażliwe, delikatne i nieśmiałe, często uciekają w świat marzeń. Kierowane są często przez okoliczności zewnętrzne, zdarza im się porzucać swoje przedsięwzięcia i plany. Onyksy odznaczają się bardzo dobrą pamięcią, są uzdolnione i mają predyspozycje do nauki języków obcych. Lubią rozmyślać i "bujać w obłokach", mają bogate życie wewnętrzne, co często prowadzi ich do wyrażania uczuć za pomocą sztuki.

Onyksy to typowe "włóczęgi" - uwielbiają piesze wędrówki bez konkretnego celu i w ten sposób najczęściej odreagowują stres. Często los im sprzyja i mają szczęście do wygranych na loterii, darowizn i spadków. Pod wpływem osób o silnej osobowości dostaje energię do działania.

Kobiety onyksy są subtelne i pełne wdzięku.

Diament (14.03. - 2.04.)

Urodzeni pod znakiem Diamentu pełni są energii, zapału, biegną ciągle do przodu rozpoczynając kilka rzeczy na raz. Impulsywne i kapryśne, nie przyjmują ustalonych dogmatów. Są to ludzie bardzo bystrzy i inteligentni, szybko myślący, biorący z życia pełnymi garściami. Są przekorni, lubią brać udział w utarczkach słownych, ale daleko im do dyplomacji i taktu. Diamenty są aktywne i lubią rywalizację, dobrze czują się w pracy wymagającej podejmowania szybkich decyzji. Diamenty rzadko chodzą na ustępstwa i ciężko jest im się dostosować do partnera.

Kobieta - Diament przyciąga uwagę swoją urodą, ma silną osobowość i często dominuje nad partnerem o słabszym charakterze. Jako matka jest obowiązkowa, ale może mieć problemy z okazywaniem uczuć.

Rubin (3.04. - 22.04.)

Rubiny to ludzie o silnej osobowości i ekspansywni. Są zdecydowani, despotyczni, wierzą w siebie. Zależy im na władzy i dobrze czują się w roli przywódcy grupy - lubią podporządkowywać sobie ludzi, również w rodzinie.
Konsekwentnie dążą do osiągnięcia własnych celów, często "po trupach". W pracy odznaczają się żelazną konsekwencją i potrafią wszystko poświęci dla osiągnięcia jakiegoś zamierzenia. W trudnych sytuacjach odznaczają się opanowaniem, potrafią zachować zimną krew, dzięki czemu udaje im się wybrnąć nawet z najtrudniejszych sytuacji.

Potrafią wiele poświęcić dla osiągnięcia władzy czy sukcesu materialnego. Ludzie urodzeni pod tym znakiem są praktyczni i trzeźwo myślący, często mają zdolności organizacyjne i umiejętność kierowania ludźmi. Rubiny nie są bardzo sentymentalne, na płeć przeciwną patrzą trzeźwo i mają dość wysokie wymagania.

Kobiety - Rubiny są silne, nieustępliwe od partnerów oczekują konkretnych działań na rzecz rodziny. Rubiny lubią spędzać czas w domu, przywiązują się do rodzinnych stron i rzadko wyruszają w podróże, chyba że te mają im polepszyć sytuację materialną.

Szafir (23.04. - 12.05.)

Ludzie - Szafiry są roztropni, mądrzy, w życiu kierują się rozsądkiem. Są pracowici, solidni i wytrwali, dzięki czemu często osiągają wyznaczone cele. Szafiry są prawe, liczą się z innymi ludźmi i nie zamierzają osiągać sukcesów kosztem nich. Cieszą się, jeśli mogą komuś okazać pomoc albo wielkoduszność. Przywiązuje dużą wagę do spraw materialnych, dążą do wygodnego i luksusowego życia.

W stosunku do bliskich sobie osób, rodziny i przyjaciół są krytyczni i wymagający, podobnie zachowuje się w stosunku do partnera. W miłości Szafir jest wierny i odpowiedzialny - nie ulega nagłym porywom, ale stara się rozsądnie ulokować uczucia. DbaJeśli składa obietnice, to dotrzymuje słowa.

Kobiety - Szafiry są urodziwe i posiadają predyspozycje do wychowywania dzieci, dobrze radzą sobie również w prowadzeniu domu. Szafiry preferują życie stabilne i osiadłe, są domatorami lubiącymi spędzać czas w znajomym otoczeniu.

Agat (13.05. - 01.06.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Agatu to zróżnicowane osobowości: jedni są pracowici, solidni i odpowiedzialni, drudzy - zmienni i lekko podchodzący do życia. Muszą być ciągle w ruchu, lubią podróżować i plotkować. Są to ludzie bardzo komunikatywni i rozmowni, mają wielu znajomych. Lubią prowokować innych swoim zachowaniem i postępować wbrew utartym schematom.

Na ogół mocno skupieni na sobie, lubią zwracać na siebie uwagę niekonwencjonalnym zachowaniem. Lubią pieniądze, ale nie poświęcają się całkowicie, żeby je zdobyć. Są to ludzie inteligentni, bystrzy, mają dobry refleks. Agat łatwo ulega przelotnym miłostkom i flirtom - za bardzo lubi zmiany, żeby poważnie podchodzić do związku. Upodobanie do zmian przejawia się również w częstej zmianie kwalifikacji, środowiska, czy miejsca zamieszkania.

Kobiety - Agaty są wesołe, sympatyczne i pełne werwy. Lubią ruch i życie towarzyskie - ciężko jest im usiedzieć w jednym miejscu, również we własnym domu.

Chalcedon (02.06. - 21. 06)

Ludzie urodzeni pod znakiem Chalcedonu inteligentni i uduchowieni idealiści. Mają rozległe zainteresowania i lubią prowadzić długie, ciekawe rozmowy. Mają opinię fantastów i oryginałów, którzy podążają własnymi ścieżkami. Na świat patrzą po swojemu i nie uznają utartych poglądów.

Chalcedon jest ambitny, ale nie zależy mu na zbijaniu majątku za wszelką cenę. Lubi żyć po swojemu, nie przejmując się konwenansami i powinnościami. Ludzie urodzeni pod tym znakiem często oderwani są od rzeczywistości i poświęcają się jakiejś wyższej idei, mają jednak problem w radzeniu sobie ze sprawami codziennymi.

Chalcedon w relacjach najbardziej ceni porozumienie intelektualne i duchowe a także wspólne zainteresowania. Nie wyobraża sobie zawarcia małżeństwa z rozsądku. Ma silną potrzebę wolności i niezależności, którą zachowuje nawet w związku.

Kobiety - Chalcedony są inteligentne i dowcipne, o dużych zdolnościach komunikacyjnych. Nie są jednak stworzone do wypełniania domowych obowiązków, które je męczą i nużą.

Selenit (22.06. - 10.07.)

Osoby urodzone w znaku Selenitu są wrażliwe i uczuciowe, mają łagodny charakter. Często są to ludzie łagodni, nieśmiali i silnie emocjonalni. Bardzo łatwo ich urazić, gdyż są dość przeczuleni na swoim punkcie. Z natury nieufne i zdystansowane, ale jeśli ktoś ich do siebie przekona, są oddanymi przyjaciółmi.

Mają doskonałą pamięć W sprawach uczuć Selenity są wierne i oddane - jeśli już komuś zaufają, to całkowicie. Często posiadają talenty artystyczne: są dobrymi literatami, muzykami czy aktorami. Selenity są konserwatystami, którzy nie przepadają za zmianami i ciężko przystosowują się do nowych warunków. Cenią relacje rodzinne, najlepiej czują się w niewielkim gronie znanych sobie osób. 

Kobiety spod znaku Selenitu są ciepłe, czułe i delikatne, pełne uroku osobistego. Lubią przebywać w domu, są dobrymi matkami - pobłażliwymi i oddanymi. Często obdarzone są wyjątkową intuicją.

Szmaragd (11.07. - 30.07.)

Szmaragdy są bezinteresowne, życzliwie i serdecznie podchodzą do ludzi. Mają miły sposób bycia, co zazwyczaj owocuje bogatym życiem towarzyskim i szerokim gronem znajomych. Szmaragdy są inteligentne i dynamiczne. Dojrzałe i mają duże poczucie odpowiedzialności. Osoby urodzone pod tym znakiem są często bardzo utalentowane artystycznie. Mogą zajmować się malarstwem, literaturą czy muzyką - są bardzo kreatywne, z wieloma pomysłami.

Jeśli zaczynają robić jakąś czynność, ta ich całkowicie pochłania, chociaż przeważnie na krótko. Systematyczność i dokładność nie są ich mocnymi stronami. Szmaragdy mają w sobie czar i dar podobania się płci przeciwnej bez względu na wiek i wygląd.

Kobiety - Szmaragdy nie są bardzo praktyczne i nie przepadają za zajęciami domowymi, są za to czułe, dbają o rodzinę i do późnych lat cieszą się powodzeniem.

Topaz (31.07. - 19.08.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Topazu są pogodni, entuzjastyczni i z optymizmem patrzą w przyszłość. Mają zdolności dyplomatyczne, umiejętności łagodzenia sporów i siłę przekonywania. Jest wspaniałomyślny i wyrozumiały - pobłażliwie odnosi się do pomyłek innych ludzi. Topazy są ambitne, ale nie interesuje ich wspinanie się po szczeblach kariery kosztem innych - nie uznaje krętactw, matactwa i intryg. Świetnie się czuje wśród ludzi, gdzie może być podziwiany i "błyszczeć". Dla przyjaciół hojny i szczodry, lubi się chwalić i im imponować.

Kobiety - Topazy są pełne wdzięku, atrakcyjne i dumne. Często kokieteryjne, domagają się pochwał i uwielbienia nawet w długoletnich związkach. Dbają o swój wygląd - lubią biżuterię i ładne ubrania. Nie są przesadnie zainteresowane domowymi obowiązkami.

Jadeit (20.08. - 09.09.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Jadeitu lubią być w ruchu - lubią zmieniać miejsca pobytu, wyjeżdżać na wycieczki i podróżować. Są praktyczni, zaradni i pracowici. Często cieszą się przychylnością losu i potrafią wykorzystać przydarzające się okazje. Mają o sobie wysokie mniemanie, lubią się przechwalać swoimi sukcesami, jednocześnie przemilczając kwestię porażek. Jadeit posiada zdolności dyplomatyczne i jest wyjątkowo sprytny, co często pozwala mu osiągać sukcesy stosunkowo niskim nakładem sił.

Wiążą się z partnerami o wyższej pozycji społecznej czy finansowej. Stara się nie krzywdzić ludzi - nawet, jeśli kimś manipuluje, żeby coś osiągniąć, nie przekracza pewnych granic. Jadeity są skupieni na sobie i liczą zawsze na siebie.

Kobiety - Jadeity lubią zwracać na siebie uwagę, są pewne siebie i śmiałe w kontaktach mężczyznami. Mają talent do pomnażania swojego stanu posiadania. To gospodarne, praktyczne i rozsądne panie domu. Jako matkom zależy im, aby ich dzieci jak najszybciej się usamodzielniły.  

Karneol (10.09. - 30.10.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Karneolu są pogodni i optymistyczni, jednocześnie potrafią patrzeć na świat realnie i z rozsądkiem. Wyciągają wnioski z popełnionych błędów i posiadają dużo życiowej mądrości. Lubi polegać na sobie, nie jest skłonny słuchać czyichś rad. Chętnie się uczy, poszerza swoje horyzonty i ma różnorodne zainteresowania.

W stosunku do ludzi jest otwarty i komunikatywny, jednak nie spoufala się - zachowuje dystans. Ma duże ambicje, nie dotyczą one jednak sfery materialnej, ale zdobywania wiedzy i samorozwoju. Chętnie angażuje swoje siły dla większej idei. Często Karneol posiada uzdolnienia artystyczne i jest wyczulony na punkcie estetyki. Ma rozległe zainteresowania a hobby często związane jest ze sztuką.

Pani Karneol pragnie być podziwiana i lubi być w centrum zainteresowania. Przekonana o swoich atutach takich jak uroda i wdzięk oczekuje zabiegania o swoje względy przez wielbicieli. Zależy jej także na osiągnięciu wysokiej pozycji społecznej i towarzyskiej - lubi imponować otoczeniu.

Lazuryt (01.10. - 20.10.)

Te osoby, których symbolem jest Lazuryt odznaczają się zgodnym charatkerem i życzliwym nastawieniem wobec innych ludzi. Mają szerokie grono znajomych i zazwyczaj prowadzą ożywione życie towarzyskie. Będąc wśród ludzi często są duszami towarzystwa: dzięki poczuciu humoru i umiejętności barwnego opowiadania historii potrafią skupić na sobie uwagę towarzystwa.

Lazuryt jest przekonany o własnej nieomylności i czasem narzuca innym swoje zdanie. Lazuryty dbają o wygląd fizyczny, cieszą się dobrym zdrowiem i do późnych lat zachowują witalność i młodzieńczy wygląd. Interesuje się często tematyką magii, ezoteryki i spraw tajemniczych. Posiadają dobrą intuicję. Bardzo cenią własną wygodę i przyjemności i nie uznają zbytnich poświęceń. Nie śpieszą się do wstąpienia w związek małżeński, uważa, że należy korzystać z życiowych przyjemności jak najdłużej. Kiedy już wstąpi w związek małżeński, często osiąga wyższą pozycję społeczną i status materialny.

Kobiety spod znaku Lazurytu są pełne wdzięku i i najczęściej obdarzone są atrakcyjnym wyglądem, który potrafią umiejętnie eksponować. Świadome swoich mocnych stron, lubią być uwodzicielskie i adorowane przez mężczyzn i cieszą się dużym powodzeniem.

Opal (21.10. - 9.11.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Opalu wyróżniają się pewnością siebie, stanowczością i konsekwencją. W życiu mierzą wysoko, ale dzięki sile i uporowi potrafią osiągać rzeczy prawie niemożliwe. Opale wyróżniają się wyjątkową inteligencją i umiejętnością wyciągania wniosków. Są przenikliwymi obserwatorami, dzięki czemu bezbłędnie oceniają ludzi.

To osoby pełne pasji, namiętności, we wszystko mocno się angażujące. W wyrażaniu opinii są szczere i często bezkompromisowe - mówią wprost, bez owijania w bawełnę. Opal jest bardzo aktywny i zachowuje wysoki poziom energii do późnych lat. Lubi wysiłek fizyczny, sport i wszelką aktywność pomagającą spożytkować jego wielką energię. Mają naturalną zdolność do kierowania ludźmi i łatwo budują swój autorytet.

Kobiety urodzone pod znakiem Opala mają silny charakter, są uparte, despotyczne i zaborcze w stosunku do partnera. Ich uczucia są szczere i silne, w miłości są lojalne i oddane.

Akwamaryn (10.11. - 30.11.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Akwamarynu uchodzą za skomplikowane osobowości, które potrafią zaskoczyć nawet wieloletnich znajomych. Są to wspaniali przyjaciele - lojalni, oddani i życzliwi. Mocno angażują się w przyjaźń i bezinteresownie pomagają, jednak kiedy ktoś ich do siebie zrazi - zrywają przyjaźń i nie oglądają się za siebie.

W pracy zdolny do energicznych działań w przypadku zainteresowania swoim zajęciem. Najczęściej pracuje zrywami - brak mu systematyczności. W miłości oddane, są skłonne więcej dawać niż brać. Ważniejsze jest porozumienie i wspólne zainteresowania niż pozycja społeczna czy pochodzenie. Często sprzyja im szczęście w sprawach materialnych i osiągają dobrą pozycję finansową, chociaż wcale o to nie zabiegają.

Kobieta - Akwamaryn ma wiele czaru, jest błyskotliwa i inteligentna. Dzięki swojej elokwencji potrafi prowadzić ciekawe rozmowy. W miłości stawia wysokie wymagania, nie wyobraża jej sobie bez porozumienia duchowego.   

Koral (1.12. - 20.12.)

Korale są żywe, ruchliwe i spontaniczne. Często działają pod wpływem impulsu, bez analizowania i oceny sytuacji. Mają pogodne usposobienie, są pełne humoru i wiary w pomyślność losu. Jeśli zdarzą się im jakieś niepowodzenia, nie rozpamiętuje ich i nie przejmuje się nimi, tylko działa dalej, ewentualnie zmieniając strategię.

Korale prowadzą ruchliwe i pełne zmian życie. Najlepiej też czuje się w takiej pracy, która wymaga dużej aktywności, szerokich kontaktów z różnymi ludźmi oraz najlepiej - częstych wyjazdów. Nie przywiązuje dużego znaczenia do posiadania pieniędzy, ale ma w sobie upodobanie do hazardu i często udaje mu się wygrać. Tym niemniej nie traktują pieniędzy jako celu samego w sobie.

Lubią, kiedy wokół dużo się dzieje, przygodę i ryzyko. Przygody miłosne, flirty i romanse to ich żywioł, jednak nie trwają one długo. Lubią zdobywać i często zmieniają obiekt zainteresowań.

Kobiety urodzone pod znakiem Korala są towarzyskie, odważne i wesołe. Mają tendencję do dominowania nad partnerami.

Ametyst (21.12. - 9.01.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Ametystu są zrównoważeni, pracowici i ambitni. Przed podjęciem decyzji dokładnie analizują wszelkie "za" i "przeciw". Zazwyczaj wiedzą, czego chcą i liczą tylko na własne siły. Ametyst nie działa nagle - pod wpływem impulsu, ale według starannie przemyślanego planu. Często zamknięty w sobie i małomówny, trudno odgadnąć w jakim jest nastroju. Wobec innych jest zdystansowany i podejrzliwy, długo przekonuje się do ludzi. Jeśli już to się stanie, można na niego liczyć, jego przyjaźń jest wierna i trwała.

Ametyst często stara się narzucić własne przekonania i swoją wolę, przekonany o własnej nieomylności ma tendencje do despotyzmu. Ludzie spod tego znaku bardzo dobrze realizują się w sprawach zawodowych: jako pracownicy są skrupulatni i obowiązkowi, jako zwierzchnicy cieszą się autorytetem. Ametysty zakochują się powoli, z namysłem badają grunt poddając partnera wnikliwej analizie i obserwacji.

Kobiety - Ametysty są praktyczne i racjonalne. Potrafią zarządzać finansami i dbać o sprawy domowe. W uczuciach raczej mało wylewne, ale są troskliwe i wierne.

Malachit (10.01. - 31.01.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Malachitu są spokojni, taktowni, mają łagodne charaktery i unikają konfliktów. Zależy im, aby przebywać w przyjaznym i życzliwym otoczeniu. Bardzo ważną jest dla nich opinia otoczenia. Są poważne i dosyć skryte - rzadko zwierzają się ze swoich problemów innym. W relacjach przyjacielskich liczą na szczerość i uczciwość.

Malachit jest dokładny i pracowity, można powierzyć mu odpowiedzialne zadania. Bardzo cenią sobie spokój, dlatego unikają konfliktów. Nie przepadają za zmianami i trudno się do nich dostosowują. Do spraw uczuciowych rzadko tracą głowę dla drugiej osoby, starają się patrzeć realnie na partnera. Rodzina jest dla nich niezwykle ważna, więc można liczyć na ich wierność. Nie przywiązują dużej wagi do spraw materialnych.

Kobiety - Malachity są spokojne, pracowite i inteligentne. Są zaradne, praktyczne i  serdecznośce, chociaż dość chłodne. Do kwestii uczuć podchodzą z rozsądkiem, nie są kłótliwe ani zazdrosne.

 

 

Sprawdź jaki kamień odpowiada twojemu znakowi zodiaku

Dowiedz się jakie kamienienie odpowiadają czakrom

Przeczytaj więcej z kategorii Ezoteryka