Kamienie urodzenia - Horoskop Majów cz. 2

 

Kapłani Majów pasjonowali się astronomią i czasem - wierzyli, że ten nie ma początku ani końca.

Majowie mieli swój kalendarz, według którego rok dzielili na 18 miesięcy - każdy miesiąc miał po 20 dni. Każdemu z nich przypisywano moc innego minerału, dlatego Horoskop Majów nazywany jest Kręgiem Osiemnastu Kamieni.
Sprawdź, jaki kamień jest przypisany Tobie.

 

Chalcedon (02.06. - 21. 06)

Ludzie urodzeni pod znakiem Chalcedonu inteligentni i uduchowieni idealiści. Mają rozległe zainteresowania i lubią prowadzić długie, ciekawe rozmowy. Mają opinię fantastów i oryginałów, którzy podążają własnymi ścieżkami. Na świat patrzą po swojemu i nie uznają utartych poglądów.

Chalcedon jest ambitny, ale nie zależy mu na zbijaniu majątku za wszelką cenę. Lubi żyć po swojemu, nie przejmując się konwenansami i powinnościami. Ludzie urodzeni pod tym znakiem często oderwani są od rzeczywistości i poświęcają się jakiejś wyższej idei, mają jednak problem w radzeniu sobie ze sprawami codziennymi.

Chalcedon w relacjach najbardziej ceni porozumienie intelektualne i duchowe a także wspólne zainteresowania. Nie Wisiorek ze szmaragdemwyobraża sobie zawarcia małżeństwa z rozsądku. Ma silną potrzebę wolności i niezależności, którą zachowuje nawet w związku.

Kobiety - Chalcedony są inteligentne i dowcipne, o dużych zdolnościach komunikacyjnych. Nie są jednak stworzone do wypełniania domowych obowiązków, które je męczą i nużą.

Selenit (22.06. - 10.07.)

Osoby urodzone w znaku Selenitu są wrażliwe i uczuciowe, mają łagodny charakter. Często są to ludzie łagodni, nieśmiali i silnie emocjonalni. Bardzo łatwo ich urazić, gdyż są dość przeczuleni na swoim punkcie. Z natury nieufne i zdystansowane, ale jeśli ktoś ich do siebie przekona, są oddanymi przyjaciółmi.

Mają doskonałą pamięć W sprawach uczuć Selenity są wierne i oddane - jeśli już komuś zaufają, to całkowicie. Często posiadają talenty artystyczne: są dobrymi literatami, muzykami czy aktorami. Selenity są konserwatystami, którzy nie przepadają za zmianami i ciężko przystosowują się do nowych warunków. Cenią relacje rodzinne, najlepiej czują się w niewielkim gronie znanych sobie osób.

Kobiety spod znaku Selenitu są ciepłe, czułe i delikatne, pełne uroku osobistego. Lubią przebywać w domu, są dobrymi matkami - pobłażliwymi i oddanymi. Często obdarzone są wyjątkową intuicją.

Szmaragd (11.07. - 30.07.)

Szmaragdy są bezinteresowne, życzliwie i serdecznie podchodzą do ludzi. Mają miły sposób bycia, co zazwyczaj owocuje bogatym życiem towarzyskim i szerokim gronem znajomych. Szmaragdy są inteligentne i dynamiczne. Dojrzałe i mają duże poczucie odpowiedzialności. Osoby urodzone pod tym znakiem są często bardzo utalentowane artystycznie. Mogą zajmować się malarstwem, literaturą czy muzyką - są bardzo kreatywne, z wieloma pomysłami.

Jeśli zaczynają robić jakąś czynność, ta ich całkowicie pochłania, chociaż przeważnie na krótko. Systematyczność i dokładność nie są ich mocnymi stronami. Szmaragdy mają w sobie czar i dar podobania się płci przeciwnej bez względu na wiek i wygląd.

Kobiety - Szmaragdy nie są bardzo praktyczne i nie przepadają za zajęciami domowymi, są za to czułe, dbają o rodzinę i do późnych lat cieszą się powodzeniem. Kolczyki z topazem

Topaz (31.07. - 19.08.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Topazu są pogodni, entuzjastyczni i z optymizmem patrzą w przyszłość. Mają zdolności dyplomatyczne, umiejętności łagodzenia sporów i siłę przekonywania. Jest wspaniałomyślny i wyrozumiały - pobłażliwie odnosi się do pomyłek innych ludzi. Topazy są ambitne, ale nie interesuje ich wspinanie się po szczeblach kariery kosztem innych - nie uznaje krętactw, matactwa i intryg. Świetnie się czuje wśród ludzi, gdzie może być podziwiany i "błyszczeć". Dla przyjaciół hojny i szczodry, lubi się chwalić i im imponować.

Kobiety - Topazy są pełne wdzięku, atrakcyjne i dumne. Często kokieteryjne, domagają się pochwał i uwielbienia nawet w długoletnich związkach. Dbają o swój wygląd - lubią biżuterię i ładne ubrania. Nie są przesadnie zainteresowane domowymi obowiązkami.

Jadeit (20.08. - 09.09.)

Ludzie urodzeni pod znakiem Jadeitu lubią być w ruchu - lubią zmieniać miejsca pobytu, wyjeżdżać na wycieczki i podróżować. Są praktyczni, zaradni i pracowici. Często cieszą się przychylnością losu i potrafią wykorzystać przydarzające się okazje. Mają o sobie wysokie mniemanie, lubią się przechwalać swoimi sukcesami, jednocześnie przemilczając kwestię porażek. Jadeit posiada zdolności dyplomatyczne i jest wyjątkowo sprytny, co często pozwala mu osiągać sukcesy stosunkowo niskim nakładem sił.

Wiążą się z partnerami o wyższej pozycji społecznej czy finansowej. Stara się nie krzywdzić ludzi - nawet, jeśli kimś manipuluje, żeby coś osiągniąć, nie przekracza pewnych granic. Jadeity są skupieni na sobie i liczą zawsze na siebie.

Kobiety - Jadeity lubią zwracać na siebie uwagę, są pewne siebie i śmiałe w kontaktach mężczyznami. Mają talent do pomnażania swojego stanu posiadania. To gospodarne, praktyczne i rozsądne panie domu. Jako matkom zależy im, aby ich dzieci jak najszybciej się usamodzielniły.

Karneol (10.09. - 30.10.)

Kolczyki z karneolemLudzie urodzeni pod znakiem Karneolu są pogodni i optymistyczni, jednocześnie potrafią patrzeć na świat realnie i z rozsądkiem. Wyciągają wnioski z popełnionych błędów i posiadają dużo życiowej mądrości. Lubią polegać na sobie, nie są skłonni słuchać czyichś rad. Chętnie się uczą, poszerzają swoje horyzonty i mają różnorodne zainteresowania.

Karneol w stosunku do ludzi jest otwarty i komunikatywny, jednak nie spoufala się - zachowuje dystans. Ma duże ambicje, nie dotyczą one jednak sfery materialnej, ale zdobywania wiedzy i samorozwoju. Chętnie angażuje swoje siły dla większej idei. Często Karneol posiada uzdolnienia artystyczne i jest wyczulony na punkcie estetyki. Ma rozległe zainteresowania a hobby często związane jest ze sztuką.

Pani Karneol pragnie być podziwiana i lubi być w centrum zainteresowania. Przekonana o swoich atutach takich jak uroda i wdzięk, oczekuje zabiegania o swoje względy przez wielbicieli. Zależy jej także na osiągnięciu wysokiej pozycji społecznej i towarzyskiej - lubi imponować otoczeniu.

 

Sprawdź Horoskop Majów dla osób urodzonych pod znakiem Turkusu, Onyksu, Diamentu, Rubinu, Szafiru, Agatu  

 

Sprawdź Horoskop Majów dla osób urodzonych pod znakiem Lazurytu, Opalu, Akwamarynu, Koralu, Ametystu i Malachitu

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler:


Polecamy również: