Moc kamieni - Chalcedon - kamień braterstwa

 

Jeżeli jesteś temperamentną osobą, która łatwo ulega i poddaje się emocjom, chalcedon może pomóc ci zapanować nad emocjami. Jest bowiem kamieniem stabilizującym równowagę między ciałem, umysłem i duszą.
Uspokaja gniew, łagodzi agresję i irytację. To jednak nie wszystkie jego zalety - ma również właściwości oczyszczające aurę i stablilizujące emocje.
Niegdyś zawieszony na szyi magów, chalcedon odganiał zwodnicze iluzje.

Kamień braterstwa

Kamień ten chroni przed negatywnymi wpływami, pozwalając wnikać tylko tym pozytywnym. Chalcedon przyczynia się także do zwiększenia sił witalnych, wytrzymałości i wytrwałości. Pomaga rozwijać dobre nastawienie do świata, serdeczność i życzliwość. Przez rdzenną ludność amerykańską był uważany za święty kamień - wierzono, że zwiększa poczucie braterstwa i dobrej woli.

Chalcedon przemienia stany melancholijne w radość, łagodzi wątpienie w siebie, wprowadza otwartość i entuzjazm. Jest to dobry kamień przywracający spokój i jasność umysłu, pobudza także zdolności telepatyczne.

Dzięki swoim właściwościom, które wprowadzają harmonię, spokój oraz równowagę jego obecność wskazana jest w chaotycznym otoczeniu. Kamień ten warto przechowywać w miejscach, w których nierzadko gości chaos lub burzliwe emocje. W biurze chalcedon może służyć na przykład jako przycisk do papieru albo inny element dekoracyjny. Swoją obecnością pomoże usystematyzować pracę, wprowadzi ład, porządek i harmonię. 

Amulet chroniący przed niebezpieczeństwami

Ten fantastyczny minerał jest skutecznym amuletem chroniącym przed niebezpieczeństwami powiązanymi z wodą, takimi jak np. utonięcie. Jest tarczą odbijającą negatywną energię skierowaną do noszącej go osoby. Odpędza koszmary i pozwala pozbyć się strachu przed ciemnością. Jako talizman przynosi szczęście w sprawach sądowych i ogólnie związanych z prawem, zapewnia zdrowie i bezpieczeństwo - także w podróżach. Często używany jest w celu odnalezienia w sobie siły, zyskania energii i przyciągania sukcesów w przedsięwzięciach.

Działanie chalcedonu na ciało

Ten minerał przynosi ulgę w bólach szyi, migdałków i problemami ze strunami głosowymi. Ochrania przed infekcjami i wszelkimi innymi rodzajami zapaleń. Chalcedonowa woda jest pomocna w zwalczaniu chrypki. Przynosi ulgę w problemach z woreczkiem żółciowym, śledzioną i układem krążenia. Pomaga na otwarte rany, pobudza laktację a także ułatwia odnalezienie instynktów macierzyńskich.

 
Poznaj naszą ofertę pięknej biżuterii z kamieniem
 
Przeczytaj także: Chalcedon - charakterystyka