Jaki wisiorek przyniesie Ci szczęście?

 

Choć ludzie bardzo się od siebie różnią, jedno jest zawsze wspólne – każdy chce być szczęśliwy. Wielu ludzi wierzy, że można nosić przy sobie magiczne talizmany, które przyciągają szczęście i strzegą przed pechem oraz Wisiorek z amuletemzłem. Takimi talizmanami mogą być na przykład noszone na szyi wisiorki – jaki wybrać, by szczęście zechciało do nas przyjść?

Znaki zodiaku a talizmany

Podstawowy podział przydzielał zawsze pewne kamienie szlachetne określonym znakom zodiaku. Określony kamień szlachetny można było uczynić naszyjnikiem i dzięki temu wzmocnić pewne cechy swego charakteru lub też pozbyć się tego, co nas ogranicza. Jaki kamień szlachetny i komu jest przypisany?

Wisiorki przynoszące szczęście

Nie każdy jednak lubi nosić wisiorki z kamieniami. Jakie jeszcze znaki i symbole umieszczone na naszyjnikach mogą sprzyjać naszemu szczęściu w życiu?

Podobno jednym z najszczęśliwszych tego typu wisiorków jest słonik z podniesioną trąbą. Wiele osób stawia tego typu figurki w swoim domu, aby odpędzały zło i pozwalały domownikom cieszyć się zdrowiem oraz radością. Noszony zawsze na szyi słonik z pewnością będzie działał równie dobrze – a nawet lepiej! Niezwykle popularny jest również motyw czterolistnej koniczyny – z pewnością przyniesie ona szczęście właścicielowi lub właścicielce.

Można zdecydować się również na amulety z innego kręgu kulturowego – na przykład Rękę Fatimy, czyli wizerunek otwartej, prawej dłoni ze skierowanymi w dół, złączonymi palcami. Często na dłoni widnieje również otwarte oko. Ręka Fatimy chroni właściciela przed „złym okiem”, czyli zazdrosnym i zawistnym spojrzeniem, które mogłoby przynieść pecha oraz zsyła na osobę ją noszącą radość, spokój i szczęście.

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler:


Polecamy również: