Wisiorki i kolczyki z bursztynem nadal modne?

 

Prawdziwym skarbem polskiego morza jest bursztyn. W latach osiemdziesiątych ogromną popularnością ciStylizacja z bursztynemeszyły się wykonane z niego wisiorki i naszyjniki. Potem zostały zapomniane lub niesłusznie kojarzone były z babcinymi stylizacjami i czymś, co nie przystoi nowoczesnej kobiecie.

Dzisiaj jednak moda na nie wraca. Każda kobieta, która chce być modna i jednocześnie zależy jej na tym, aby prezentować się świetnie, powinna mieć w swojej szkatułce wykonane z bursztynu lub przyozdobioną nim biżuterię.

Polski bursztyn charakteryzują się wielością kształtów, kolorów i odcieni. Wykonana z tego miodowego kruszcu biżuteria doskonale prezentuje się bez względu na rodzaj sylwetki, kolor włosów i oczu oraz odcień cery. Noszona jest dzisiaj przez kobiety w bardzo różnym wieku. Sięgają po nią panie bardzo dojrzałe, te w średnim wieku, jak i kobiety bardzo młode.

Ozdoby z bursztynem doskonale prezentują się np. na ciemnych ubraniach, które wyraźnie eksponują ich urok. Wisiorki z bursztynem świetnie komponują się na przykład z ciemnozieloną sukienką. Tworzy się w ten sposób niezwykły look, który doskonale sprawdza się zarówno na oficjalnych spotkaniach, jak i wyjściach mniej formalnych.

Bursztyn to kamień niezwykłej urody. Jego miodowa barwa pięknie wygląda zarówno na materiale, jak i gołym ciele. Dzięki temu można taką biżuterię nosić zarówno do wydekoltowanych letnich sukienek, jak i golfów w połączeniu np. z marynarką. Zawsze uzyska się przy tym zachwycający efekt. W tego rodzaju biżuterii świetnie powinny czuć się zarówno kobiety biznesu - często uczestniczące w formalnych spotkaniach, jak i panie, które na co dzień preferują swobodny styl casualowy.

Bursztyn jest kamieniem żywicznym absolutnie wyjątkowym, w zasadzie każdy pojedynczy odłamek to unikat, charakteryzujący się innym, naturalnym wzorem, niekiedy z uwięzionymi we wnętrzu pęcherzykami powietrza, roślinami czy owadami. O jego niezwykłości świadczy także ogromna rozmaitość barw, występuje bowiem w wielu kolorach: żółtym, złotym, brązowym, mlecznobiałym, zielonkawym, czerwonym, a nawet niebieskim i czarnym, choć bursztyn w dwóch ostatnich odcieniach to raczej rzadkość.

To między innymi jego różnorodność i niepowtarzalność  sprawiają, że nawet najskromniejsze kolczyki z bursztynem mogą stanowić najzupełniej wyjątkową i oryginalną ozdobę. Doskonale pasują zarówno do codziennego stroju, pod warunkiem jak i do wyjściowej sukni. Są ponadto znakomitym pomysłem na prezent, na tyle elegancki i zarazem klasyczny, że przypadnie do gustu każdej kobiecie.

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler:

Polecamy również: