Jak dobrać odpowiednią bransoletkę

 

Bransoletka coraz częściej uważana jest za coś więcej niż ozdobę. Przez wiele osób wykorzystywana jest także sposób na wyrażenie własnej osobowości i pokreślenie danego stylu życia.

Co więcej - odpowiednio dobrana - może nie tylko może dodać nam uroku jako ozdoba, ale również skutecznie wpłynąć na postrzeganie naszej postury. Tak jak kształt naszyjnika czy kolczyków powinien kontrastować z linią żuchwy, tak grubość bransoletki powinna być dobrana do grubości nadgarstka. Dobierając ją odpowiednio, możemy uzyskać efekt szczuplejszej lub masywniejszej ręki niż ona w istocie jest.

Bransoletka na bardzo szczupłe nadgarstki i ręce

Jeśli Twoje ręce należą do bardzo szczupłych, możesz je optycznie pogrubić – zakrywając nadgarstki. Najlepszy efekt uzyskasz dzięki zakryciu obu nadgarstków.

Bransoletki na szczupłe ręce

Decydując się na bransoletkę wybierz te szerokie. Właśnie one zasłonią sporą część nadgarstków. Podobny efekt możesz osiągnąć również dzięki założeniu kilku większych bransoletek na raz.

 Bransoletki na szczupłe ręce

Warto zadbać o to, by szerokie bransoletki nie były jednocześnie zbyt masywne. Takie bransoletki - grube, ciężkie, masywne - mogłyby przytłoczyć szczupłe nadgarstki i wprowadzić wrażenie ich przeciążenia.

Bransoletka dobrana do grubości nadgarstka

Decydując się na bransoletkę wyłącznie na jednej ręce - wybierz węższą i delikatniejszą. Zbyt szeroka ozdoba może sprawić, że ręka z bransoletką będzie wydawać się grubsza niż ręka bez ozdoby.

Bransoletka na szerokie nadgarstki i ręce

Chcąc optycznie wyszczuplić swoje ręce, nie zakrywaj obu nadgarstków. Zasłonięcie ich sprawi, że ręce będą wydawać się grubsze niż są w rzeczywistości.

Bransoletka na szerokie nadgarstki i ręce

Wybierz wąskie i subtelne bransoletki, które sprawią, że ręka będzie wyglądała na bardziej smukłą.

Bransoletka na szerokie nadgarstki i ręce

Bransoletka na szczupłe nadgarstki i ręce

Osoby, które mają szczupłe nadgarstki i ręce mogą pozwolić sobie zarówno na wąskie i delikatne bransoletki, jak i te szerokie, masywne. Możesz również zasłonić nadgarstki, gdyż w przypadku osób, które mają bardzo szczupłe nadgarstki i ręce, optyczne pogrubienie rąk jakie daje zakrycie nadgarstków nie ma istotnego znaczenia.


Nadgarstki to idealne miejsce do eksponowania subtelnych ozdób - stąd niesłabnąca przez wieki popularność bransoletek. Warto wykorzystać jej ponadczasowość!

Bez względu na ostateczny wybór kształtu i materiału, z którego bransoletka będzie wykonana, decydując się na konkretny model powinniśmy pamiętać o podstawowym warunku, która powinna spełniać - ma zapewniać nam dobre samopoczucie.

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl

Polecamy również: