Jak dobrać kolor biżuterii do typu urody - sekret idealnego dopasowania

 

Aby jak najlepiej spełnić rolę ozdoby, biżuteria powinna mieć potencjał podkreślania uroku osoby, która ją nosi. Żeby tak się stało, warto zastosować jedną, złotą zasadę – biżuteria powinna być dobrana do naszego naturalnego kolorytu i Kolory biżuterii a urodawizualnego temperamentu. Czym najlepiej się kierować, by trafnie dobrać biżuterię do typu urody? Podpowiadamy!

Kolor biżuterii ma znaczenie - sekret idealnego dopasowania

Kiedy planujemy swoją kreację na ważne, wieczorne wyjście, czy też przeglądamy szafę planując wstępnie swoje codzienne stylizacje, kierujemy się zasadami podobnymi do tych, które stosują artyści czy architekci. Bierzemy pod uwagę ogólna równowagę i spójność elementów. Dbamy o to, by w naszym wyglądzie był mocny akcent przykuwający uwagę i dobrze zrównoważone, wysmakowane tło, które pozwoli odpowiednio rozbłysnąć mocniejszym elementom. Dokładnie te same zasady należy stosować również przy wyborze biżuterii!

Jednymi z kryteriów według których planujemy całą stylizację – ubiór, makijaż, fryzurę, akcesoria i dodatki są: styl i kolorystyka. Nie zapominajmy o nich, wybierając biżuterię. A do czego powinny pasować jej odcienie? Oczywiście do stroju i okazji, ale przede wszystkim – do typu urody osoby, dla której biżuteria jest wybierana. To właśnie jest tajemnica, która stoi za często obserwacją, że określony model kolczyków, łańcuszka czy wisiorka inaczej prezentuje się na różnych osobach.

Piękno ma wiele wcieleń – dlaczego każdy powinien mieć indywidualnie dobraną biżuterię

Tak jak dwie przyjaciółki o różnych karnacjach powinny najprawdopodobniej zdecydować się na różne odcienie szminek, by ich usta wyglądały równie kusząco – tak też będzie z wyborem biżuterii, która będzie najlepiej współgrała z typem urody każdej z nich. Aby podkreślić nasz urok i styl, najlepiej jest więc wybierać ozdoby, które będą dobrze współgrały z Kolory bizuteriinaszym typem urody. Dzięki temu podkreślimy nasze największe atuty, a sama biżuteria również zyska dodatkowy urok, pomagając nam prawdziwie olśniewać.

Zasady komponowania kolorów i stylizacji rządzą się swoimi prawami. By je uporządkować, korzystamy zarówno z wiedzy o kolorach i ich odcieniach, jak i o temperaturze poszczególnych barw. Analogicznie poszczególne typy urody charakteryzowane są przez przyporządkowanie im schematu kolorytu cery, włosów i oczu, które można określić jako chłodny lub ciepły.

Typy urody jak pory roku

Sam podział typów urody z przyporządkowaniem do pór roku ma już stosunkowo długą historię w wizażu. Ta metoda została opracowana już w latach 80., a jej autorka – Carole Jackson to amerykańska kosmetolożka, która swoja analizę spopularyzowała w swojej książce pt. "Color Me Beautiful". Od tego momentu mówimy o typie urody jako o „wiośnie”, „lecie”, „jesieni” lub „zimie”. Jaki kolor biżuterii najlepiej pasuje do każdej z nich?

Temperatura Blasku – światło ciepłe i chłodne

Osoby z chłodnym typem powinny dobierać dodatki o odcieniu księżycowego światła - a więc w kolorze srebrnym. W tej kategorii fantastycznie odnajdzie się biżuteria srebrna, z białego złota, a także dodatki z platyny. Idealne są też wszystkie elementy biżuterii, których chłodny blask podkreślany jest polerowaną powierzchnią, która idealnie odbijaMacica perłowa światło. W tej grupie znajdą się też transparentne elementy – na przykład kolczyki czy łańcuszki srebrne o mocno ażurowej konstrukcji, a także z przejrzystymi diamentami lub cyrkonami. W grupie biżuterii księżycowej znajdą się też wszystkie ozdoby z agatem, emalią czy macicą perłową.

Natomiast prezentującym ciepły typ urody, rekomendowana jest biżuteria charakteryzująca się ciepłym blaskiem, porównywanym do światła słonecznego. Tu najlepiej jest wybierać spośród biżuterii złotej, w klasycznym – żółtym lub różowym odcieniu złota, a także łączone z dwóch kolorów. W kategorii biżuterii o ciepłym blasku znajdziemy także biżuterię pozłacaną – łańcuszki, kolczyki i wisiorki, a także wszystkie te ozdoby, którym ciepły blask zapewniają wybrane dla nich kamienie, minerały czy też kolory wykończenia innych materiałów – na przykład emalii, sutaszu, lub weneckiego szkła.

Na tym jednak wyselekcjonowanie odpowiedniej biżuterii się nie kończy. Co w takim razie z doborem biżuterii zdobionej kamieniami szlachetnymi o określonej kolorystyce do poszczególnych typów urody? Tu można się kierować tym samym uproszczonym podziałem typów urody według pór roku.

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii:

 

Polecamy również: