Ile kosztuje pierścionek z szafirem?

 

Pierścionki z szafirem są niezwykle eleganckie i stylowe! Ta wyrafinowana biżuteria będzie nie tylko doskonałym prezentem dla kogoś bliskiego naszemu sercu, ale jest też prawdziwym hitem wśród pierścionków Pierścionek zaręczynowy z szafiremzaręczynowych. Jakie są ceny tych pięknych ozdób?

Najbardziej popularna forma pierścionka zaręczynowego

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na zakup pierścionków właśnie z szafirem? Ten kamień szlachetny od wieków uznawany jest bowiem za kamień magiczny – taki, który zapewnia nieśmiertelność i wieczną młodość! Podobno – jak twierdzili starożytni – dodaje również odwagi, uspokaja zdenerwowanych, przynosi noszącej go osobie szczęście oraz odgania od niej złe moce! Pozytywnie oddziałuje również na zdrowie człowieka, między innymi pomagając mu uporać się z bezsennością oraz przeziębieniem.

Głównym jednak powodem, dla którego wiele osób decyduje się na zakup biżuterii z szafirem jest niezwykłe piękno tego kamienia. Szafiry mogą mieć różne kolory – od bezbarwnego, poprzez pomarańczowo-czerwony do nawet czarnego. Najpopularniejszą, najbardziej znaną i najbardziej charakterystyczną odmianą jest jednak szafir niebieski. Głęboka barwa tych kamieni, ich blask i przejrzystość przyniosła mu podziw wielu pokoleń i do tej pory zadziwia swoim pięknem.

Ceny pierścionków z szafirem

Pierścionki z szafirem można kupić zarówno dla samej lub samego siebie lub też dla kogoś nam bliskiego. Panowie często decydują się na taką biżuterię w momencie oświadczyn. Pierścionki zaręczynowe z szafirem występują wówczas zwykle w towarzystwie drobnych brylantów. Najpiękniej wyglądają, gdy skomponuje się je z Złoty pierścionek z szafiremi i brylantamibiałym złotem – i właśnie ta wersja cieszy się największym uznaniem i powodzeniem. Jaka jest cena takiego pięknego pierścionka zaręczynowego? Wiele zależy od wielkości kamienia.

Na rynku można znaleźć pierścionki za kilkaset złotych, ale są i takie, za które trzeba będzie zapłacić kilka lub kilkanaście tysięcy. Te droższe to zwykle wersja z brylantami, choć i tu wielką rolę gra ich wielkość i ilość. Jesteśmy w stanie znaleźć piękne pierścionki z małym szafirem i drobnymi diamentami nawet za niewiele ponad tysiąc złotych. Ale wielu panów decyduje się na dodatek w postaci cyrkonii – one także prezentują się wspaniale, a cena pierścionka drastycznie spada.

Kupując tego typu pierścionki na prezent lub dla samego siebie, można zrezygnować z otoczki i zdecydować się na wersję z samym szafirem. Nie musimy również wybierać złota, lecz srebro. Ile w takim wypadku będzie nas kosztowała ta wspaniała część biżuterii? O wiele mniej – jesteśmy w stanie kupić taką piękną ozdobą za kilkaset złotych.

 

 

 

Sprawdź koniecznie:


Polecamy również: