Jaki pierścionek zaręczynowy kupić?

 

Kiedy mężczyzna pragnie się oświadczyć swojej wybrance, często ma problem z wyborem odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. Zastanawia się, który wybrać, by jego ukochana była zadowolona. Podpowiadamy jaki pierścionek będzie na ten wyjątkowy moment najodpowiedniejszy.Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek dopasowany do gustu partnerki

Najczęściej kobiety przemycają w jakiś sposób informacje o swoich preferencjach na temat danych typów biżuterii. Warto odpowiednio wcześniej zwrócić uwagę na styl, jaki preferuje ukochana. Warto przyjrzeć się noszonej przez wybrankę biżuterii. Nie zaszkodzi także wsłuchiwać się w wypowiadane przez nią komentarze. Kobieta może na przykład powiedzieć w rozmowie, iż nie lubi żółtego złota, albo też skomentować pierścionek zaręczynowy swojej koleżanki. Bardzo łatwo można wówczas dostrzec, czy preferuje duże i wyróżniające się pierścienie, czy też te bardziej skromne. Ewentualnie, można zapytać o radę jej koleżankę.

Pierścionek srebrny, złoty czy z brylantem

Przede wszystkim należy zadać sobie na wstępie pytanie – czy interesuje nas tradycyjny pierścionek, czy też pragniemy, aby był nieco bardziej oryginalny? Pamiętajmy, że nie wszystkie panie lubią żółte złoto i nie wszystkie chciałyby nosić na palcu brylanty. Czasem odpowiedniejszym rozwiązaniem jest zatem zakup pierścionka zawierającego kamień szlachetny – rewelacyjnie nadają się rubiny, szafiry i szmaragdy.

Pierścionek z brylantemPrawdziwym przebojem są szczególnie te drugie. Doskonale łączą się one z białym złotem (a więc złotem, lecz jest to odpowiedź na bolączki pań, które nie lubią złota żółtego, ponieważ srebro nie jest odpowiednie na zaręczyny!) i można przyozdobić je mniejszymi brylancikami. Za to rubiny najokazalej wyglądają w otoczeniu złota żółtego. Istnieją również kolorowe brylanty – na przykład niebieski – które prezentują się zniewalająco i na pewno olśnią każdą kobietę!

Pierścionek za dwie pensje?

W tym przypadku zdania są podzielone. Przeprowadzane badania wskazują, że im droższy pierścionek, tym większe prawdopodobieństwo rozwodu, lecz raczej zależność ta wskazuje na częste rozwody wśród bardzo bogatych sfer. Podobno pierścionek zaręczynowy powinien mieć wartość dwóch,a nawet trzech pensji przyszłego pana młodego – jest to znak, że od dawna już myślał o zaręczynach i jego decyzja jest w 100 procentach przemyślana, a poza tym, że jest w stanie zapewnić swojej przyszłej rodzinie byt.

Prawda jest jednak taka, że większość kobiet i tak uważa swój pierścionek zaręczynowy za najpiękniejszy na świecie – bowiem dany z serca. Wiadomo też, że w przypadku tak szczególnej okazji nie może to być tani pierścionek – musi kosztować co najmniej kilkaset złotych, przy czym raczej powinien przekroczyć granicę tysiąca. Ciężko zresztą byłoby znaleźć elegancki, złoty pierścień z brylantem, który jest tańszy. Na rynku znajdują się również pierścionki za kilkanaście tysięcy złotych – można się na nie zdecydować, ale nie jest to na pewno konieczne. Pamiętajmy, że czekają nas jeszcze koszty wesela!

 

Sprawdź koniecznie:Polecamy również: