Czy zegarek pasuje do sukienki ślubnej?

 

Uroczystość zaślubin to wyjątkowy dzień. Często przygotowania towarzyszące tej wyjątkowej okazji trwają miesiącami, podobnie jak dobór odpowiedniej stylizacji dla panny młodej. Zegarek do sukni ślubnejJednocześnie z dniem ślubu wiąże mnóstwo przesądów, których wiele młodych par decyduje się przestrzegać.

Jeden z nich mówi, aby do sukni ślubnej panna młoda nigdy nie zakładała zegarka. Tymczasem okazuje się, że wcale nie musi on źle wróżyć nowemu małżeństwu, a jednocześnie może stać się doskonałą ozdobą panny młodej.

Kobieta, która decyduje się na założenie na własny ślub zegarka powinna pamiętać, aby był on dopasowany do biżuterii. Całość ma bowiem tworzyć spójną stylizację, która zachwycać będzie gości.

Idealny na dzień ślubu jest zegarek delikatny i mały. Te duże, nieco swoim wyglądem przypominające męskie zegarki, lepiej pozostawić na inne okazje. Ostrożnie należy również podchodzić do tych zegarków, które mają złoty kolor. Taki zegarek może bowiem aż nadto rzucać się w oczy, odwracając uwagę od sukni ślubnej i samej panny młodej. A przecież w dniu ślubu nie o to chodzi. Można natomiast nieco poszaleć z kształtem tarczy zegarka. Jednocześnie trzeba zachować umiar.

Większość kobiet decydujących się wstąpić w związek małżeński stawia na suknie w białym kolorze. Do takich idealnie pasuje zegarek na białym skórzanym pasku lub delikatnej srebrnej bransoletce. Do sukni w kolorze écru dobrać należy zegarek na pasku o barwie możliwie najsilniej zbliżonej do koloru sukni. Nie wolno natomiast w tym wypadku stawiać na pasek biały. Zestawiona z nim suknia będzie bowiem wydawała się brudna. Unikać należy zegarków na paskach czarnych czy brązowych – nie będą one wyglądały dobrze. Zbyt silnie przykują uwagę i stworzą za duży kontrast.

Jeżeli tylko zegarek zostanie odpowiednio wybrany, pomoże w stworzeniu spójnej i naprawdę ładnej stylizacji. Można więc go bez obaw zakładać. Warto jednak pamiętać o przestrzeganiu wymienionych zasad. Tylko bowiem wówczas czasomierz będzie wyglądał idealnie, a cała ślubna stylizacja będzie mogła zostać uznana za perfekcyjną. A to właśnie jest celem każdej panny młodej.

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl


Polecamy również: