Biżuteria dla panny młodej

 

Biżuteria panny młodej to niezwykle ważny element ślubnej stylizacji. Jej rolą jest nie tylko podkreślenie urody panny młodej, ale również uzupełnienie ślubnej kreacji. W tym szczególnym dniu ważny jest bowiem każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Biżuteria śluba

Dobrze dobrana biżuteria ślubna powinna pasować nie tylko do typu urody panny młodej, ale również jej fryzury i oczywiście ubioru. Jaka biżuteria będzie stanowiła perfekcyjne wykończenie tak niezwykłej kreacji, jaką jest suknia ślubna? Podpowiadamy.

Klasyczna biała suknia zawsze w modzie

Białe suknie były zakładane na śluby już wiele, wiele lat temu. Jednak dopiero królowa Wiktoria - około 180 lat temu - wyznaczyła zupełnie nowy trend w modzie ślubnej. Władczyni w dniu swojego ślubu założyła białą suknię balową i tak oto narodził się nowy, aktualny do dzisiaj nurt modowy. Chociaż współcześnie występuje już wiele odstępstw od tego kanonu, to biała balowa suknia ślubna to wciąż klasyk. W doborze dodatków traktowana jest jak strój typu white tie, czyli możemy pozwolić sobie na: pełne czółenka na obcasie, bogatą biżuterię, szal lub futrzaną etolę i - jeśli tylko mamy taką ochotę - rękawiczki.

Do sukni ślubnej dobrze będzie komponował się diadem i będzie tworzył unikatową całość z welonem. Możemy pozwolić sobie również na bogato zdobiony naszyjnik, długie kolczyki pasujące do naszyjnika oraz szeroką bransoletkę. Jeśli wolisz zrezygnować z diademu, zawsze można pokusić się o pięknie zdobioną spinkę, która równie dobrze będzie komponowała się z welonem, jak i bez niego.

Ślubna biżuteria - co wybrać

Jeżeli twoja sukienka sama w sobie jest bardzo strojna i bogato zdobiona, dobrze jest ograniczyć ilość biżuterii. Jeśli jednak tego dnia stawiasz na skromniejszą kreację, pomyśl o szykownej biżuterii, która będzie doskonałym dopełnieniem całości.Panna młoda może pozwolić sobie na okazałą i błyszcząca biżuterię, wszak to ona ma być Komplet biżuterii ślubnejkrólową tego dnia.

Pięknym, zjawiskowym dopełnieniem sukni w białych kolorach będą diamenty. Ale warto pamiętać, że równie dobrze będą prezentowały się także perły, zwłaszcza, gdy suknia nie jest śnieżnobiała - występują one w wielu odcieniach, można więc bez problemu dobrać ich kolor do koloru sukni. Decydując się na jasną suknię możemy postawić też na kolorowe kamienie szlachetne, które nienagannie będą kontrastowały z bielą.

Jeśli jesteś jedną z tych panien młodych, które stawiają na minimalizm i decydują się na skromniejszą i krótszą suknię, warto tak samo postąpić w przypadku ozdób i również ograniczyć ilość biżuterii. Do mniej wystawnej sukni odpowiedni będą zestawy dobrze komponujące się z sukienką koktajlową - np. biżuteria z kamieniami szlachetnymi, perły lub komplet kolczyków i bransoletki. Jeśli chcesz dodatkowo przyozdobić włosy - postaw na błyszczącą spinkę.

Na ślub cywilny zazwyczaj zakłada się krótką sukienkę, do kolan,lub elegancki kostium. W takim przypadku również doradzamy ograniczenie ilości zakładanej biżuterii. Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie kolczyków i Naszyjnik z perełbransoletki, ewentualnie delikatnego naszyjnika lub broszki. Taki zestaw biżuterii w połączeniu ze strojem będzie się prezentował z odpowiednią klasą, nie będzie jednak zbyt ostentacyjny i przesadny.

 

W wyborze biżuterii kierujmy się więc kolorem sukni, jej krojem, a także fryzurą - w przypadku doboru kolczyków łatwiej będzie je eksponować, jeśli będziemy znać planowane ułożenie kosmyków włosów. Wybierając wisiorek czy długość sznura pereł – warto dobierać je do głębokości dekoltu, tak, by dobrze się komponowały z suknią. A przede wszystkim – niech wszystkie świetlne refleksy, który przyniesie założona biżuteria, odbija się w jasnym spojrzeniu i uśmiechu – to prócz pereł czy diamentów najurokliwsze balowe ozdoby!

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl

Polecamy również: