Biżuteria z szafirami - różne odcienie kamieni

 

Szafiry doceniane były już w Starożytności. Rzymianie i Egipcjanie uznawali je za kamienie prawdy, Biżuteria z szafiremsymbolizowały one również sprawiedliwość. Dzisiaj te znane i lubiane kamienie szlachetne są również bardzo cenione przez jubilerów, którzy chętnie wykorzystują je do produkcji pięknych pierścionków, wisiorków i kolczyków. Kamienie te wspaniale prezentuje się z platyną, białym złotem oraz srebrem, podkreślając kolor tych cennych kruszców.W jakim kolorze występują szafiry?

Szafiry to magiczne kamienie szlachetne, które występować mogą w bardzo wielu różnych barwach. Najbardziej cenione i jednocześnie najintensywniej poszukiwane są szafiry niebieskie o chabrowo-bławatkowym odcieniu, określane również jako szafiry w kolorze kaszmirskiego błękitu. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że te piękne kamienie występują również w szeregu innych kolorów.

Dostępne są m.in. leukoszafiry - czyli szafiry bezbarwne, często mylnie nazywane białymi. Szafiry Biżuteria z czarnym szafirempomarańczowożółte nazywane są padparadżami. Ponadto w jubilerstwie powszechnie wykorzystywane są również szafiry w kolorze pomarańczowoczerwonym, czerwonym, jasnoróżowym, purpurowym, a nawet fioletowym. Prawdziwym hitem są jednak szafiry w kolorze czarnym - prezentują się niezwykle elegancko i klasycznie i stanowią doskonałą ozdobę wieczorowych, pełnych elegancji kreacji. Na rynku spotkać można również szafiry zielone - niekiedy, na pierwszy rzut oka, mylone ze szmaragdami, a także bardzo ciekawie wyglądające szafiry dwubarwne.

Biżuteria z szafirami - wybór kolorów

Bez względu na to, na jaki kolor szafiru się zdecydujemy, możemy być pewni, że do naszych rąk trafi kamień niezwykły, który zawsze będzie prezentował się pięknie. Biżuteria z szafirami doskonale pasują do każdego typu urody. Stanowi piękną ozdobę bez względu na kolor włosów czy oczu osoby, które ją nosi. Pasuje w zasadzie do każdego odcienia karnacji.

Co ważne - szafiry są kamieniami uniwersalnymi, które doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku ważnych okazji, na których trzeba prezentować się idealnie, jak i na co dzień. Szafiry to kamienie, które przypadną do gustu każdej eleganckiej i ceniącej klasykę kobiecie. Wykonana z nich biżuteria to prawdziwa kwintesencja kobiecości. Są klasyczne, ponadczasowe i po prostu Biżuteria z szafiramipięknie. Doskonałe zarówno na wesele, ślub, jak i ekskluzywną kolację o charakterze typowo biznesowym.

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na zakup pierścionków właśnie z szafirem? Ten kamień szlachetny od wieków uznawany jest bowiem za kamień magiczny – taki, który zapewnia nieśmiertelność i wieczną młodość! Podobno – jak twierdzili starożytni – dodaje również odwagi, uspokaja zdenerwowanych, przynosi noszącej go osobie szczęście oraz odgania od niej złe moce! Pozytywnie oddziałuje również na zdrowie człowieka, między innymi pomagając mu uporać się z bezsennością oraz przeziębieniem.

 

Poznaj nasze wyjątkowe kolekcje biżuterii:

Polecamy również: