Biżuteria z kamieniami: Pomarańczowe kamienie szlachetne

 

Pomarańczowy należy do grupy kolorów ciepłych - sprzyja pogodnym myślom, przywraca chęć do życia i działania a także stymuluje zdolności intelektualne i pobudza kreatywność. Pomarańczowe kamienie szlachetne

Symbolizuje kreatywność, sukces, determinację, entuzjazm i szczęście. Kolor ten łączy w sobie energię czerwieni i radość żółtego - działa pobudzająco i stymuluje aktywność umysłową, kojarzy się z radością i słońcem.

Ludzie, którzy go wybierają są nowocześni, otwarci, o dużych zdolnościach organizacyjnych. Pomarańczowe dodatki skutecznie poprawiają nastrój, dodają energii i radości.

Jeżeli połączenie drapieżnej i energetycznej czerwieni z lekkim i inspirującym żółtym to twój ulubiony kolor, biżuteria z dodatkami w tym kolorze będzie stanowić doskonałe uzupełnienie nie tylko twojej garderoby, ale także charakteru i osobowości. Pozna najbardziej popularne pomarańczowe kamienie szlachetne – bursztyn, koral, cytryn, karneol i zjawiskową padparadżę.

Bursztyn

Najczęściej spotykanym w jubilerstwie kamieniem o barwie pomarańczowej jest bursztyn. Stosunkowo duża dostępność wpływa na jego niesłabnącą popularność oraz niską cenę. Szczególnie nam bliskie bursztyny bałtyckie

Biżuteria z bursztynem

mają ciepłą, miodową barwę. Jeśli jesteś amatorką/amatorem pomarańczowych kamieni szlachetnych – postaw na bursztyn.

Podparadża

Potrzebujesz czegoś na eleganckie spotkanie biznesowe lub wystawną kolację? Wspaniałym rozwiązaniem jest podparadża. Niewiele osób wie, że podparadża to szafir w kolorze różowo-pomarańczowym. Dostępność kamienia jest niewielka, co wpływa na unikatowy charakter biżuterii, w której jest użyty. Jeśli chcesz postawić na nietuzinkowe kamienie o barwie pomarańczowej to optymalny wybór dla Ciebie.

Karneol

Nie tak łatwy do zdobycia, ale zaliczający się do przystępnych cenowo kamieni szlachetnych jest karneol. To kamień, który jest nieprzeźroczysty, a jego barwa to hybryda czerwonego i pomarańczowego koloru. Przed oszlifowaniem uderzająco przypomina papaję, natomiast po obróbce - bursztyn. Jeśli poszukujesz biżuterii z serii casual, to idealny wybór.

Koral

Kolejnym łatwym do nabycia w przystępnej cenie kamieniem jest koral. Te kamienie mogą mieć wiele kolorów, jednak od lat najpopularniejszymi ich odcieniami są: pomarańczowo-czerwony i czerwony. Jeśli czujesz, że to właśnie on Biżuteria z koralembędzie doskonale komponował się z twoim stylem, nietrudno będzie znaleźć wymarzoną część galanterii biżuteryjnej z pomarańczowym koralem.

Cytryn

Doskonale prezentuje się zarówno jako wykończenie kolczyków jak i bransoletek i wisiorków. Poza tym, że doskonale prezentuje się w każdego rodzaju biżuterii, cytryn uważany jest za kamień optymizmu, radości i szczęścia. Biżuteria z cytrynem doskonale sprawdzi się więc zarówno jako osobisty amulet, jak i wyjątkowy prezent.


Oczywiście wymienione powyżej kamienie szlachetne to nie jedyne o odcieniu pomarańczowym. W takim kolorze występują również diamenty i cyrkonie.

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl

Polecamy również: