Biżuteria z kamieniami: czarne kamienie szlachetne

 

Ponadczasowy, uniwersalny i elegancki - te określenia najtrafniej charakteryzują kole czarny. Biżuteria z czarnymi kamieniami szlachetnymi stanowi doskonałe uzupełnienie zarówno wyszukanych, jak i Czarne kamienie szlachetnecodziennych, casualowych stylizacji. Poszukując czegoś na ekskluzywne wyjście, warto zastanowić się nad diamentami, szafirem, czy perłami w kolorze czarnym. Jeśli zaś decydujemy się na coś bardziej casualowego – warto postawić na onyks lub obsydian.

Warto również, pamiętać, że kolorowi czarnemu przypisuje się również magiczne, niematerialne moce - czarny ułatwia koncentrację (przede wszystkim na sobie) i wycisza a także pomaga odkryć własne potrzeby. Symbolizuje poszukiwanie energii do działania. Kolor ten wybierają osoby niezależne, o zdecydowanych poglądach i silnej woli.

Diamenty

Diamenty nie zawsze są bezbarwne. Najbardziej pożądane, a co za tym idzie najdroższe, są diamenty w tzw. barwach fantazyjnych. Zazwyczaj są to odcienie z kategorii ciepłych (żółty, pomarańczowy, brązowy). Zdarzają się jednak diamenty: różowe, zielone, niebieskie, czy fioletowe. Oprócz tego istnieją zjawiskowe, naturalne czarne diamenty. Różnią się one od bezbarwnych i kolorowych tym, że nie przepuszczają światła kolczyki z czarnymi diamentamii nie błyszczą. Warto też podkreślić, że nie są one tak drogie jak diamenty w tzw. fantazyjnych kolorach. Cena biżuterii z czarnymi diamentami jest podobna do tej z bezbarwnymi kamieniami.

Szafir

Najpiękniejsze szafiry to te o niebieskiej barwie, przy czym niebieski szafir może być chabrowy, granatowy, ale może być też prawie czarny. Zjawiskowo piękne są te kamienie w głębokiej, ciemnogranatowej odsłonie. Idealnie uzupełniają się z diamentami i białym złotem, co nie zmienia faktu, że również biżuteria z żółtego złota z szafirem wygląda szykownie i elegancko. Kamień może występować także w innych kolorach: bezbarwnym, jasnoróżowym, czerwonym, pomarańczowo-czerwonym, purpurowym, fioletowym, zielonym, szarym, czy brunatnym.

Perły

Perły dostępne są w wielu kolorach. Na rynku możemy znaleźć perły: białe, kremowe, żółte, różowe, srebrne, niebieskie, zielone, brązowe, szare i czarne. Te ostatnie dostępne w sklepach jubilerskich to głównie hodowlane perły Thaiti. Pochodzą z Polinezji Francuskiej. Kamienie w czarnym wydaniu są stosunkowo duże – ich średnica zazwyczaj waha się od 8 do 18 mm. Wisiorek z onyksem

Onyks

Onyks to niezwykle cenna odmiana chalcedonu. Kamień zachwyca swoim równoległym ułożeniem warstw, na przemian białej i czarnej. Z racji iż onyks jest dwubarwny, o warstwowym ułożeniu kolorów, dawniej był stosowany głownie do wyrobu kamei. Czarny onyks jest dość nietypowy, dlatego w wyrobach biżuteryjnych często znajduje zastosowanie sztuczny onyks. Uzyskuje się go poprzez zabarwienie agatu (innej dwubarwnej odmiany chalcedonu).

 

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl

Polecamy również: