Biżuteria z kamieniami: Brązowe kamienie szlachetne

 

Kolor brązowy kojarzony jest ze spokojem, harmonią i równowagą. Zapewnia stabilność i wewnętrzny spokój. Często wybierają go osoby sumienne, odpowiedzialne i pracowite. Kolor jest wskazany dla osób Bransoletka tygrysie okopragnących życiowej stabilizacji. Nic więc dziwnego, że biżuteria z brązowymi kamieniami szlachetnymi cieszy się dużą popularnością. Na rynku jubilerskim mamy dostęp m.in. do takich kamieni jak: kwarc dymny, tygrysie oko, krzemień pasiasty, bursztyn czy brązowe perły.

Tygrysie oko

Intrygująca nazwa idzie w parze z wyróżniającym się zabarwieniem kamienia. Tygrysie oko to nieprzeźroczysta odmiana kwarcu. Kamień wprawiony w ruch (obracany w dłoni) uwypukla na powierzchni migotliwy pasek przesuwający się po nim. Rzeczony pasek powoduje, że kamień kojarzy się z okiem tygrysa. Tygrysiemu oku przypisuje się również magiczne właściwości - wierzy się, że kamień ten wycisza lęki, dodaje sił do podejmowania nowych wyzwań i odblokowuje ukryte zdolności twórcze.

Kwarc dymny

Amatorzy brązowych kamieni nie powinni przejść obojętnie obok kwarcu i kwarcu dymnego. To niezwykły produkt, który występuje w odcieniach od jasnego beżu, przechodząc w wyrazisty brąz, po brunatny, aż po prawie czarny. Technika jubilerska najczęściej posiłkuje się kwarcem dymnym, który cechuje się ciemną, głęboką barwą.

Krzemień pasiasty

Krzemień pasiaty to idealne rozwiązanie dla osób lubiących brązowe kamienie szlachetne, ale w nieoczywistej barwie. Kamień nie ma bowiem jednolitego koloru – to hybryda ciemnych i jasnych Wisiorek z bursztynemwarstewek, które razem tworzą niepowtarzalny wzór. Biżuteria z krzemieniem pasiatym to idealne dopełnienie codziennej stylizacji.

Bursztyn

W całej wyliczance nie może zabraknąć bursztynu. Bałtyckie bursztyny można znaleźć w różnorakich odcieniach od jasnożółtego po brunatny. Jeśli wyroby jubilerskie z brązowym kamieniem to idealny dodatek dla Ciebie – polecamy bursztyn brunatny. Istnieje również przekonanie, że noszenie bursztynu od wieków przypisywało się szczególną moc i stosowano jako amulet przynoszący szczęście i ochraniający przed „złym okiem”. Do dzisiaj przetrwała wiara, że kamień ten wpływa pozytywnie na psychikę, pobudza kreatywność i siły twórcze.


W barwach brązu występują również: diamenty, spinele, perły i cyrkony. Warto też nadmienić, że znany szeroko w jubilerstwie brązowy piasek pustyni nie jest kamieniem, a szkłem z domieszką tlenku miedzi.

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl

Polecamy również: