Niezwykłe właściwości bursztynu

 

Bursztyn od wielu lat cieszy się wielką popularnością i ma oddanych miłośników. Wiadomo, że jest to zastygnięta przed tysiącami czy nawet milionami lat żywica. Fascynuje ze względu na różnorodność odmian i barw, a także uwięzione w bursztynie zwierzęta – ma zaklętą w sobie historię. właściwości bursztynu

Niezwykłe właściwości bursztynu

Od dawna wykorzystywany był przy produkcji ozdób i biżuterii, nie wszyscy jednak wiedzą, że bursztyn nie tylko pięknie wygląda, ale również ma pozytywny wpływ na organizm a nawet posiada właściwości lecznicze. Już w poprzednich stuleciach wierzono w jego niezwykłe właściwości przyciągające pomyślność i zdrowie.

Bursztyn emituje ujemne jony, a więc jest naturalnym jonizatorem powietrza. Aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie stosunek jonów dodatnich do ujemnych powinien wynosić 5 do 4, jednak w dzisiejszych czasach, ze względu na pogorszenie jakości powietrza spowodowane zanieczyszczeniem środowiska.

Bliskość sieci wysokich napięć, czy domowych sprzętów elektrycznych takich jak np. kuchnie elektrycznie, pralki, telewizory stanowi ryzyko nagromadzenia zbyt dużej ilości jonów dodatnich, co powoduje, że nasze otoczenie jest nienaturalne, co może skutkować bólami głowy lub pogorszeniem nastroju.

Pozytywne jony w mieszkaniu

Aby najonizować mieszkanie należy umieścić naturalne bursztyny w okolicach sprzętów wytwarzających dodatnią jonizację, takich jak np. telewizor czy kuchenka mikrofalowa.Emitowane przez bursztyn jony ujemne zwiększają przepływ tlenu do mózgu i krwi, w wyniku czego następuje wzrost energii, poprawia się zdolność koncentracji i polepsza samopoczucie.

Zachowanie równowagi jonowej wpływa na wytwarzanie serotoniny – „hormonu szczęścia”, zapewniającego prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Im więcej jonów ujemnych, jest wokół nas, tym czystsze jest powietrze, którym oddychamy i lepsze jest nasze samopoczucie.

Jony ujemne mają więc nieoceniony, dobroczynny wpływ na organizm: wzmacniają pracę serca, stabilizują procesy oddychania, wzmacniają kości, obniżają ciśnienie.W dawnych wiekach wierzono, że sproszkowany, położony pod pościel bursztyn leczył bezsenność.

Lecznicze właściwości nalewki

Znane są również właściwości nalewki bursztynowej, polecanej przez lekarzy medycyny naturalnej. Jest ona lecznicze waściwości bursztynuzalecana do picia przy przeziębieniu, bólach gardła i ogólnym osłabieniu. Sprzyja ogólnemu wzmocnieniu organizmu, dlatego szczególnie polecana w porze jest w porze jesienno – zimowej, kiedy narażeni jesteśmy na przeróżne infekcje.

Nalewkę można także stosować zewnętrznie: wcierana w skronie łagodzi ból głowy oraz działa ogólnie uśmierzająco na bóle różnego pochodzenia. Sposób przygotowania nalewki jest bardzo prosty: okruchy bursztynu zalewamy spirytusem i odstawiamy w ciemne miejsce. Po dwóch tygodniach nalewka o wszechstronnym zastosowaniu jest gotowa – możemy ją pić, wcierać, czy dodawać do kąpieli. 

„Złoto północy" wykorzystywane ze względu na zawartość cennych mikroelementów takich jak: żelazo, magnez, sód, wapń, krzem wykorzystywane jest również przy produkcji kosmetyków. Odkryto, że posiada właściwości odmładzające – niszczy wolne rodniki, tym samym hamując proces starzenia. Dzięki bursztynowi cera staje się gładka, świeża i wypoczęta. Poprawia się jej koloryt, jest głęboko nawilżona a naskórek szybciej się regeneruje.

Chroni przed złym okiem

Istnieje również wśród niektórych przekonanie, że noszenie bursztynu od wieków przypisywało się szczególną moc i stosowano jako amulet przynoszący szczęście i ochraniający przed „złym okiem”. Do dzisiaj przetrwała wiara, że kamień ten wpływa pozytywnie na psychikę, pobudza kreatywność i siły twórcze.

Widać więc, jak bardzo wszechstronne zastosowanie ma ten słoneczny „kamień” i jak przyjazny jest dla człowieka, który od lat na różne sposoby wykorzystuje jego niezwykłe działanie.naszyjników z bałtyckich bursztynów może ustrzec przed rakiem, jest skuteczne w leczeniu tarczycy, łagodzi stres a także uruchamia naturalne siły samoleczenia organizmu.

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler:Polecamy również: