Modne stylizacje z biżuterią z bursztynem

 

Biżuteria z bursztynem to wyjątkowa alternatywa dla klasycznych ozdób wykonanych ze srebra i złota. Jest piękna i ponadczasowa, a ponieważ przyciąga wzrok, potrafi skupić na sobie uwagę stając się ozdobą nawet dość niepozornej Stylizacje z bursztynemkreacji. Dzięki swej różnorodności i niepowtarzalności ozdoby z bursztynem od lat chętnie wybierają kobiety w różnym wieku i o różnym stylach. Co sprawia, że biżuteria z bursztynem nie traci na popularności mimo zmieniających się trendów w świecie mody? Sprawdzamy!

Niepowtarzalne ozdoby z bursztynem

Bursztynowe ozdoby sprawdzają się znakomicie nie tylko wówczas, gdy marzy nam się klasyczna stylizacja, ale i wtedy, gdy chcemy, aby nasza kreacja była nieco szokująca i znacznie odważniejsza niż najbardziej typowe z rozwiązań. Szukając odpowiedzi na pytanie o to jaka cecha tego typu biżuterii wydaje się tą o kluczowym znaczeniu, z pewnością warto zwrócić uwagę na jej unikatowość. Wynika ona ze specyfiki samego bursztynu, który jest dziełem natury, a nie maszyn w wielkich fabrykach. Już choćby dlatego każdy egzemplarz bursztynowej biżuterii wygląda nieco inaczej i każdy zwraca na siebie uwagę z nieco innych powodów.

Wraz z unikatowością idzie w parze możliwość jej dostosowania do zróżnicowanych stylizacji. Bursztyn znakomicie sprawdza się zarówno jako część kreacji ślubnej jak i dodatek do stroju podczas wieczornego spotkania. Wiele zależy od tego na jaki konkretnie rodzaj biżuterii i wielkość kamieni się decydujemy.

Do czego nosić biżuterię z bursztynem

Najpopularniejszymi przykładami biżuterii z bursztynem są oczywiście naszyjniki. Można je dopasowywać do wielu kreacji, kluczowe znaczenie wydaje się mieć przy tym wielkość wykorzystanych w nich kamieni. Jeśli kreacja jest dość strojna, kamienie nie powinny rzucać się w oczy, jeśli jednak sukienka lub zestawienie bluzki i spodni jest stonowane, nawet duże kamienie będą wyborem odpowiednim. Naszyjnik pasuje również do garsonek, nie ma przy tym żadnych ograniczeń kolorystycznych odnoszących się do jego kompozycji.

Jeśli chcemy wybrać bursztyn w mniej oczywistej formie, doskonałym pomysłem mogą być zawieszki z bursztynem o o mniej lub bardziej nietypowych wzorach. Najczęściej wykorzystywany jest w tym kontekście motyw kwiatowy, interesujący, a przy tym na tyle konwencjonalny, że pasuje nawet do oficjalnych stylizacji.

Eleganckie, masywne i dostojne kolekcje od lat budzą zachwyt u pań w każdym wieku. I choć najczęściej właśnie takie małe i niepowtarzalne dzieła sztuki uzupełniają kolekcje modowe na najsłynniejszych wybiegach, casualowa, codzienna biżuteria z bursztynem nie musi być ciężka i dostojna, by wzbudzać zachwyt. Wśród bursztynowych ozdób bez trudu znajdziemy i takie, które swą prostotą i unikatowością wspaniale uzupełniają nawet lekkie stylizacje, idealne na spacery po nadmorskim deptaku.

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler:Polecamy również: