Na co zwrócić uwagę wybierając obrączki ślubne

 

Każda para, która decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego, staje przed koniecznością kupna obrączek. Jest to obowiązkowy element każdej uroczystości zaślubin. W sklepach Obrączki ślubnejubilerskich dostępny jest ich ogromny wybór. Charakteryzują się różnym wyglądem, ale także różną ceną. Na co zwrócić uwagę wybierając tę symboliczną biżuterię? Podpowiadamy.

Obrączki ślubne – symbol wieczności

Obrączki ślubne mają kolistą formę. To właśnie z tego powodu są najlepszym symbolem wieczności, a tym samym miłości, która ma trwać wiecznie i przetrwać wszystko. Historia obrączek sięga aż do starożytnego Rzymu. To właśnie tutaj zaczęto wymieniać się pierścieniami, które miały być symbolem wzajemnego powiązania oraz zależności. Z czasem zwyczaj ten rozprzestrzenił się na inne kraje. Kultywowany przez kolejne wieki dotrwał aż do dnia dzisiejszego.

Obrączki to jedne z tych ozdób, które kupujemy nie na kilka chwil, ale na całe życie, jeśli więc zastanawiamy się nad kryteriami ich wyboru, powinniśmy mieć na uwadze właśnie to, że będziemy je nosić przez lata. Istnieje jednak również kilka dodatkowych zasad, których świadomość może przesądzić o dokonywanych przez nas wyborach.

Z jakich materiałów wykonane są obrączki

Gdy zastanawiamy się nad tym, z jakiego materiału mają być wykonane obrączki, które będziemy nosić, okazuje się, że wybór jest znacznie większy niż początkowo nam się to wydawało. Może być to nie tylko złoto, ale również srebro, platyna oraz tytan. Coraz modniejsze są również obrączki z kamieniami, wśród których na uwagę zasługują zarówno te z brylantem, jak i cyrkonią – w zależności od tego, jak przepastny jest nasz portfel.

Innym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest masa obrączki i tu informacje pochodzące od jubilera mogą nas zaskoczyć. Wielu osobom wydaje się, że obrączka powinna być przede wszystkim delikatna i dyskretna tak, aby zdobić, a jednocześnie nie rzucać się w oczy. Obraczki slubneByć może zasada ta może przemawiać nam do przekonania, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że nie warto się do niej przywiązywać, jeśli zależy nam na rozwiązaniu praktycznym. W takim przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem jest zaufanie obrączce szerszej i cięższej.

Dlaczego? Doświadczenie potwierdza, że jest ona bardziej odporna na uszkodzenia i łatwiejsza w samym użytkowaniu, a noszenie jej nie stanowi dla nas niepotrzebnego obciążenia.

Warto tez pamiętać, że jej rozmiar powinien być dopasowany również do naszej wagi. Osoby, które nie mają problemu z nadmiarem kilogramów mogą pozwolić sobie na egzemplarze węższe i lepiej dopasowane, jeśli jednak nasza waga pozostawia nieco do życzenia, to właśnie szersza bransoletka będzie strzałem w dziesiątkę.

Na którym palcu nosi się obrączkę?

Różne są także sposoby noszenia ślubnych obrączek, w niektórych krajach zwyczaj nakazuje nosić ją na lewej dłoni, w innych, w tym również w Polsce, na dłoni prawej. Noszenie obrączki na dłoni lewej jest u nas uznawane za symbol wdowieństwa. Co do zwyczajów panujących w naszym kraju, ciekawostką jest również, iż aż do czasów pierwszej wojny światowej, mężczyźni raczej obrączek nie nosili, zobowiązane były natomiast do tego kobiety. Dopiero od niedawna obrączki noszą obydwoje małżonkowie. Oprócz tego, kobieta obdarowywana jest oczywiście pierścionkiem zaręczynowym, co na ogół łączy się z ceremonią zrękowin w obecności najbliższej rodziny narzeczonych.

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl


Polecamy również: