Modne trendy w bransoletkach - kiedyś i dziś

 

Bransolety należą do biżuterii, która od wieków przyozdabiała nie tylko nadgarstki kobiet, ale równie często i chętnie widywana była u mężczyzn. Taki trend utrzymał się do dziś. I choć współcześnie bransoletka coraz Historia bransoletekrzadziej wykorzystywana jest jako element magiczny - osobisty amulet - w hierarchii najczęściej wybieranych ozdób, od wielu sezonów zajmuje jedno z czołowych miejsc.

Bransoletki z drogich kruszców

Tak samo jak w przypadku innych rodzajów biżuterii, tak i bransoletki były początkowo wykonywane niemalże wyłącznie z drogich kruszców - złota i srebra - i często ozdabiane szlachetnymi kamieniami w postaci szafirów, szmaragdów, rubinów czy brylantów. Oczywiście te ekskluzywne wersje tych ponadczasowych ozdób nadal dostępne są w ofercie firm jubilerskich i często zdobią nadgarstki pań ceniących klasyczną i zarazem ekskluzywną elegancję, niemniej to co odróżnia współczesny styl, od tego z minionych wieków, to jej miejsce na ciele kobiety lub mężczyzny. Dzisiaj delikatną bransoletkę z żółtego lub białego złota nierzadko zobaczyć można również na kostkach, głównie damskich, nóg.

Bogactwo stylizacji i form

Najbardziej uderzającą cechą najnowszych trendów w odniesieniu do biżuterii - a do bransoletek zwłaszcza - jest ogromna różnorodność stylistyczna. Wyraża się ona zarówno jeśli chodzi o materiały, z których robione są ozdoby, jak i kształty oraz wzornictwo. Można w zasadzie powiedzieć, że im bardziej oryginalna bransoleta, tym modniejsza. Trudno nawet sklasyfikować główne tendencje, tak wielka jest rozmaitość noszonych przez modne kobiety i mężczyzn ozdób. Jako surowiec do ich wykonania może służyć niemal wszystko – metal, skóra, sznurek, drut, guma, koronka, plastik, a bogactwo kształtów i wzorów sprawia, że nawet osoba o bardzo wyrafinowanym guście może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Nosi się więc z jednej strony biżuterię, która bardzo błyszczy, z drugiej otaczające nadgarstek długie bransoletki ze skóry. Popularny jest również trend, który określa się jako „bogaty nadgarstek”. Chodzi o swobodne i fantazyjne łączenie kilku, a nawet kilkunastu różnych bransoletek na jednej ręce. Tego rodzaju ozdoby, wykonane niekiedy z bardzo zwyczajnych materiałów, takich jak sznurki czy koraliki, nosi się do wszelkich kreacji, nawet wyjściowych.

Różnorodność bransoletekZ kolei złoty łańcuszek na rękę możemy śmiało założyć do swetra czy bluzki. W dalszym ciągu nosimy też bransoletki z indywidualnie dobieranymi koralikami czy charmsami. Te ostatnie można zresztą stosować zarówno w połączeniu z klasycznym srebrnym czy złotym łańcuszkiem, jak i z rzemykiem. Chętnie wybierane są również bogate, podwójne lub potrójne złote łańcuszki w stylu włoskim. Na topie są także plecionki wykonane z wysokiej jakości srebra lub złota ewentualnie z połączenia obu tych drogocennych materiałów.

Bardzo popularne są także bransolety z koralikami z kamieni szlachetnych i minerałów. Niosące dodatkowe znaczenie związane z mocą przypisywana poszczególnym kamieniom mają nie tylko charakter bardzo stylowego dodatku, który występuje w wielu kolorach i fakturach, ale ma też dodatkową symbolikę.

W zależności wyboru stylu i materiału, z którego wykonana jest bransoletka, niemal zawsze będzie ona stanowiła doskonałe uzupełnienie każdej kreacji. Wystarczy zadbać o odpowiedni materiał wykonania i kolor, a formę bransoletki dopasować do okazji.

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler:

Polecamy również: