Bransoletki dla par - wymowna symbolika i piękna ozdoba

 

Bransoletki od wieków cieszą się popularnością - zarówno wśród pań jak i panów. Noszone były już w starożytności - potwierdzają to wizerunki uwiecznione na płaskorzeźbach sprzed naszej ery. Jednak ich historia jest znacznie starsza, aBransoletki dla par wiedza archeologów pozwala stwierdzić, że ozdoby złożone z różnych elementów zebrane razem i przewiązane na nadgarstku towarzyszyły ludziom już w okresie neolitu! Wówczas najprawdopodobniej przypisywano tak noszonych przedmiotem specjalne moce, używano ich jako amuletów czy też atrybutów siły lub przynależności.

W polskim słowniku mody bransoleta pojawiła się pierwotnie jako brazoleta - staropolski odpowiednik francuskiego słowa "bracelet" lub włoskiego "braccialetto". Długa historia bransoletek w dziejach tłumaczy tak ogromną różnorodność ich form i materiałów, z których są wykonywane: z metali szlachetnych, z elementami skóry, drewna, szkła czy kamieni i minerałów, a także tekstylne, z paciorkami i ozdobami.

Bransoletki dla par

Z roku na rok trend noszenia podobnej biżuterii przez obie płcie się nasila. Od kilku już lat trwa moda na zakładanie przez pary, narzeczonych czy małżeństwa podobnych przedmiotów – ubrań, biżuterii, a nawet butów. Totalnych hitem są bransoletki, które wyglądają identycznie lub odpowiednio mają dopasowane napisy, charmsy i bransoletka damskainne ozdoby. Często zawierają wyznania miłosne, a także powszechnie znane symbole.

Producenci coraz częściej umożliwiają również niemal dowolną personalizację i tworzenie unikatowych wersji, które są praktycznie jedyne w swoim rodzaju. Dobranie dwóch bransolet dla pary z wykorzystaniem podobnego motywu lub tego samego minerału to zabieg pełen uroku, który pozwala na subtelne dopasowanie stylu kreacji np. na wspólne wyjście.

Jak wybrać bransoletki dla zakochanych?

Posiadanie identycznej biżuterii jest bardzo wyjątkowe i nie musi ograniczać się jedynie do obrączek! Podstawową kwestią jest decyzja związana z materiałem, z jakiego ma być wykonana bransoletka oraz dostępność danego modelu, zarówno w kolekcji dla Niej, jak i dla Niego. Doskonałym bransoletka męskapomysłem jest wybór bransoletek z regulacją wielkości. Alternatywną opcją jest zakup tych samych zawieszek lub wykonanie wspólnie graweru na wybranej biżuterii. Świetnie sprawdzi się zarówno wybór celebrytek z możliwością graweru, jak i bransoletek ozdobionych podobnym minerałem - lub przeciwnie: identycznych modeli, ale z innego kamienia, na zasadzie zestawienia ze sobą dwóch żywiołów.

 

Nadgarstki to idealne miejsce do eksponowania subtelnych ozdób - stąd niesłabnąca przez wieki popularność bransoletek. Warto wykorzystać ich ponadczasowość! Warto pamiętać także, że bez względu na dokonany wybór stylistyczny, własne upodobania lub motyw, którym się kierujemy - wybór bransoletek powinien przede wszystkim spełniać warunek zapewnienia nam dobrego samopoczucia. 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl

 

Polecamy również: