Biżuteria z bursztynem na ślub

 

Poszukując oryginalnych dodatków do ślubnej kreacji, coraz częściej zwracamy się ku biżuterii z bursztynem. Trudno się zresztą temu dziwić, mamy bowiem do czynienia z nietypowym Biżuteria z bursztynem na ślubrozwiązaniem dla którego charakterystyczna jest zdumiewająca wręcz uniwersalność. Kiedy zatem najlepiej jest sięgnąć po bursztyn i jak łączyć go z kreacjami zakładanymi w tym wyjątkowym dniu? Podpowiadamy!

Z bursztynem do ślubu – najważniejsze zasady


Jeśli zdecydujesz się na biżuterię z bursztynem jako dodatek do sukni ślubnej, powinnaś mieć na uwadze to, że masz w jej przypadku do czynienia z dość oryginalnym rozwiązaniem. W praktyce oznacza to, że kreacja musi być dość starannie przemyślana, z pewnością będzie bowiem skupiać na sobie wzrok zaciekawionych gości.

O czym zatem pamiętać?

1.    Biżuteria z bursztynu może sprawiać wrażenie dość ciężkiej, jeśli więc nie chcesz, aby dominowała w Twojej kreacji, swobodnie możesz łączyć ją z innymi metalami szlachetnymi. Tu na szczególną uwagę zasługuje srebro i złoto.

Naszyjnik z bursztynem
2.    Wspomniany ciężar biżuterii z bursztynu sprawia, że ozdoby z jego udziałem rzucają się w oczy. W praktyce oznacza to, że może on nie tylko uatrakcyjnić ślubną kreację, ale również sprawić, że sama suknia znajdzie się w jej cieniu. Jeśli więc planujesz założenie dość strojnej sukni ślubnej, nie przesadzaj z biżuterią. W takim przypadku wystarczy zdecydować się na jeden element ozdobny.


3.    Przy doborze biżuterii z bursztynem i dopasowaniu jej do sukni ślubnej, duże znaczenie ma rodzaj zastosowanego dekoltu. Najczęściej ma on kształt litery „V” i w takim przypadku dobrze jest zainwestować w naszyjnik wykonany z bursztynów.

Przeciwne podejście jest wskazane wówczas, gdy mamy do czynienia z suknią o zdobnym gorsecie. W takim przypadku naszyjnik z bursztynem może okazać się elementem ozdobnym niepotrzebnym, psującym kreację. Jeśli jednak również do takiej kreacji chcesz włączyć bursztyn lepiej, jeśli pojawi się on np. jako element kolczyków.


4.    Czasem biżuteria z bursztynem wcale nie musi łączyć się ściśle z samą suknią ślubną. Jeśli nie masz pewności, jakie zestawienie będzie najbezpieczniejsze i obawiam się stylizacyjnej przesady, rozważ np. spinkę z bursztynowym oczkiem, która ciekawie zaprezentuje się zwłaszcza w zestawieniu ze szpilką obecną w krawacie pana młodego. Kolczyki z bursztynem

Idealny kolor ślubnej biżuterii z bursztynem

W ślubnych kreacjach panny młodej zwykle dominuje biel, nie powinno więc dziwić to, że najchętniej zastanawiamy się właśnie nad zakupem biżuterii z białym bursztynem. Często jednak okazuje się, że bursztyn biały, znany też jako carski, jest dość drogim rozwiązaniem. Jeśli wolałabyś nie przeznaczać zbyt wysokich środków na taki dodatek, z pomocą przychodzi zasada kontrastu - zakłada ona, że kolor biżuterii i sukni ślubnej stoją w opozycji do siebie. Odcień bursztynu w biżuterii można dopasować też do oczu oraz włosów panny młodej. Oryginalne właściwość kolczyków z bursztynem mogą dodatkowo nadać nieco kolorytu pannom młodym o bladej cerze.

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler:

Polecamy również: