Biżuteria - piękny symbol na Dzień Kobiet

 

Kobieta to nie tylko płeć – to naturalna siła, urok, piękno i wyjątkowość. Coś, co pięknie podkreśla te cechy to magia światła, zaklęta jubilerskim talentem w biżuterii. Dlatego stanowi idealny prezent dla kobiety. Wybór jest właściwe nieograniczony - co warto wziąć pod uwagę?

Biżuteria w prezencie - z jakiej okazji

Biżuteria na Dzień KobietDzień Kobiet, urodziny, imieniny… chęć symbolicznego powiedzenia „dziękuję” czy „jesteś dla mnie ważna” albo po prostu – tak zwana okazja „bez okazji” - absolutnie każdy powód jest dobry, żeby sprawić komuś drobną przyjemność. Dobrym słowem, miłym gestem, urokliwym podarkiem…

W przypadku kobiet fantastycznym i uniwersalnym wyborem jest biżuteria. Doskonale sprawdza się jako prezent nie tylko piękny i często symboliczny, ale również – pełen dodatkowych znaczeń i o bardzo indywidualnym charakterze. Biżuteryjne dodatki mają jeszcze jedna piękną zaletę – za każdym razem, gdy będą noszone, z pewnością przypomną osobie obdarowanej o autorze prezentu. A siła przywoływania myśli to niezwykła moc!

Dzień kobiet – święto wyjątkowości

Wyjątkową okazją jest Światowy Dzień Kobiet obchodzony 8 marca. W tym dniu warto pamięć o symbolicznym prezencie dla ważnych dla nas kobiet. Co bardzo ważne – prezenty na dzień kobiet to nie tylko domena mężczyzn. Obdarowywane są kobiety – dla uczczenia ich siły, uroku, piękna i tych wszystkich niezwykłych cech, dzięki którym świat pełen kobiecego kolorytu jest tak piękny i różnorodny! Dzień Kobiet to także wspaniała okazja, by same panie przypomniały o tej wyjątkowości zarówno sobie, jak i ważnym kobietom w ich otoczeniu – matkom, babciom, ciociom,siostrom, córkom i przyjaciółkom.

Jubiler.pl - Biżuteria na Dzień Kobiet - Bransoletka złota Dwie połówkiWłaśnie na takie okazje fantastyczną propozycją symbolicznego prezentu są wyroby jubilerskie. Kolczyki, łańcuszki, zawieszki, pierścionki, bransoletki i broszki – w bogactwie swoich form i kolorów przypominają nieco świat kobiet – nieustannie zachwycają. Dzięki tym cechom oraz możliwościom bardzo dużego wyboru, biżuteria jest uniwersalnym językiem wyrażania emocji. A przez to – stanowi wspaniałą propozycję prezentu, na przykład z okazji Dnia Kobiet! To także dzień, w którym śmiało każda kobieta może sobie pozwolić na jakiś dodatkowy drobiazg dla samej siebie! A może identyczne bransoletki dla córki i matki; albo podobne zawieszki dla przyjaciółek? Każdy znajdzie odpowiedni symbol i sposób jego wyrażenia!

Biżuteria dla kobiety – jak wybrać?

Jubiler.pl Biżuteria na Dzień Kobiet - wisiorek cyrkonieSpośród niezliczonych modeli biżuteryjnych ozdób, możemy wybrać prezent w dość uniwersalnej formie - kolczyki, naszyjnik, wisiorek i bransoletka to prezenty, które nie znają ograniczenia wieku czy relacji, jaka wiąże nas z osobą, dla której wybieramy prezent. W przypadku pierścionków czy broszek – pierwsze są bardziej osobiste, natomiast drugie mogą być zarówno bardzo indywidualnie dobranym prezentem, jak i zachować pewną dozę dystansu niezbędnego w niektórych przypadkach - w zależności od wybranej formy. Także w przypadku wyboru prezentu dla osób, które cenią sztukę, jej przestrzenne formy czy rzeźby, broszki mogą być pięknym podarkiem - a te w kształcie róż, irysów czy konwalii dodatkowo reprezentują piękno natury.

Jeśli nie jesteśmy pewni jaki rodzaj biżuterii wybrać – przydatnych jest kilka tricków: można poobserwować styl ubierania się danej kobiety czy też kolor, który najczęściej wybiera w dodatkach. Można również przejrzeć królujące trendy w modzie i zainspirować się czymś, co aktualnie przykuwa wzrok - w przypadku biżuterii to wszelkie formy retro, vintage i etno, takie jak np. geometryczne wisiorki czy zawieszki.

Jednolita kolekcja czy galeria indywidualności?

W przypadku bliskich nam kobiet – gdy znamy doskonale ich gust i upodobania, możemy pokusić się zarówno o uzupełnienie kolekcji biżuterii, którą już posiadają, jak i stać się impulsem do poznawania nowego, działając poza utartym schematem. I tak na przykład - jeśli chcemy uzupełnić biżuteryjny kuferek wielbicielki łańcuszków i zawieszek, warto spojrzeć w kierunku złotych wisiorków – jeśli wybierzemy zawieszkę z cyrkoniami, powinny zawsze przypominać obdarowanej kobiecie, że prawdziwy blask ma zawsze w sobie.

Możemy także odpowiednim prezentem biżuteryjnym zachęcić kobiety do odważnych Jubiler.pl Biżuteria na Dzień Kobiet - Komplet Swarovskiposunięć stylistycznych czy rozbudzić jej apetyt do kosztowania nowości. Wówczas działamy nieco na przekór zazwyczaj wybieranej przez daną kobietę stylistyce. Tutaj wielbicielce dużych ozdób można zaszczepić uwielbienie także do minimalnych form np. przez urocze kolczyki w stylu celebrytek. Albo odwrotnie – amatorkę skromnej biżuterii można zachęcić do eksperymentowania, obdarowując ją bardziej rzucającym się w oczy kompletem z kryształami Swarovskiego.

Siła ponadczasowości – elegancja i wygoda

Jeżeli wybierając biżuterię dla kobiety, chcemy trafić niezawodnie – warto sięgnąć po dodatki, których urok jest ponadczasowy o odporny na zmienność trendów. Przepisem na taki wybór jest trzymanie się dwóch wartości: elegancji i wygody. Wbrew pozorom można je doskonale ze sobą łączyć. Wspaniałym wyborem w tej kategorii jest np. klasyczny zestaw biżuterii z pereł – który dodaje blasku każdej wieczorowej stylizacji.

Jubiler.pl Biżuteria na Dzień Kobiet - Bransoletka złotaDo codziennych kompozycji stylistycznych pięknie komponują się złote bransoletki o delikatnym splocie, urozmaicone przestrzennymi formami fal i wirów. Doskonale uniwersalne będą także eleganckie złote kolczyki. Przy ich wyborze można dodatkowo kierować się także fryzurą kobiety, która ma kolczyki nosić. Świetnie sprawdzi się także wisiorek ze szlachetnych kruszców o uniwersalnych kolorach, który z powodzeniem podkreśli każdy typ kobiecej urody. W przypadku wątpliwości odnośnie koloru zdobień biżuterii lub wyboru odpowiedniego kamienia – zawsze można się wspomóc wyszukiwarką biżuterii wg koloru; a także dodatkowym opisem cech poszczególnych kamieni i minerałów.

 

Biżuteria dla kobiety i na Dzień Kobiet to nie tylko prezent – to symbol. Pokazujemy w ten sposób, że zauważamy jej wyjątkowość i chcemy podkreślić wewnętrzny blask, który widzimy w jej spojrzeniu. Takie piękno zawsze zasługuje na odpowiednią oprawę!

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl

 

Polecamy również: