Biżuteria na dzień babci - idealny prezent!

 

Współczesne babcie to babcie nowoczesne. Dzisiaj babcia zdecydowanie nie powinna nam się już kojarzyć wyłącznie z bujanym fotelem, ciepłymi kapciami i kubkiem gorącej herbaty. Babcie XXI wieku bardzo często są nadzwyczaj aktywne. Nie tylko cały czas rozwijają swoje pasje i zainteresowania, czy pozostają aktywne zawodowo, ale przy tym często Biżuteria na dzień babcizwiedzają świat i poznają nowości, jakie on oferuje.

 

Wizerunek babć również diametralnie się zmienił a wraz z nim to, co do ich stylu najlepiej pasuje. W modzie i dodatkach ma to swoje odzwierciedlenie, nie można więc kierować się stereotypami, zwłaszcza w kwestiach stylu - na przykład biżuterii wybieranej w prezencie dla babci.

Biżuteria dla babć - czy w stereotypach też drzemie inspiracja?

 

Według utartych schematów biżuteria, która przystoi babci kojarzy się z koralami, masywniejszymi klipsami czy kolczykami, sznurami pereł czy złotym pierścionkiem z dość dużym „oczkiem.” Jest to jednak nic innego jak wypadkowa trendów jakie panowały w modzie w kolejnych dekadach życia naszych babć. Z jednej strony taki typ biżuterii może się wydawać nieco stereotypowy, jednocześnie jednak może budzić wiele sentymentów.

Czy należy więc o nich zapominać? Zdecydowanie nie – wręcz przeciwnie. Aby jednak elementy biżuterii sprzed lat nie postarzały dojrzałej kobiety – warto zadbać o odpowiednie jej eksponowanie. Złotym środkiem jest połączenie jej z bardziej nowoczesną stylizacją lub modnymi dodatkami. Jednocześnie warto też zdobyć się na odwagę i poszukać nowych inspiracji.

Klasyka przełamana nowoczesnością

 

bransoletka z perlamiWychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych babć, najlepiej postawić na nutkę klasycznej elegancji połączonej z nowoczesnością. Współczesny kunszt jubilerski stawia na odważne przełamywanie klasycznych nurtów tam, gdzie pewne elementy mogły stawać się nieco monotonne. Biżuteria w stylu tradycyjnym nigdy nie wychodzi z mody i może być noszona bez względu na wiek. Aby jednak nie popaść w stylistyczną nudę czy też nie szufladkować stylu pięknych naszych kochanych seniorek, warto wejść we flirt z nowoczesnością i nieco odmłodzić osobę obdarowywaną dzięki kilku fajnym trikom.

 

Obecnie triumfy święci biżuteria minimalistyczna, o prostych, często geometrycznych formach – wbrew obawom te wyznaczniki minimalizmu mogą doskonale współgrać z nurtem klasycznej elegancji w świecie biżuterii. Prosta, złota celebrytka będzie przecież doskonale się komponować w zestawieniu z klasyczną bransoletką z pereł. Do ulubionych przez babcię złotego wisiorka wprost idealnym dopełnieniem będą etniczne kolczyki na sztyfcie z rubinem lub wybranym minerałem. Kupując prezent dla babci możemy śmiało wybrać coś zgodnego z najnowszymi trendami. Te dwa stylistyczne światy doskonale się uzupełniają.

Biżuteria dla babci - jak odpowiednio dobrać

 

Kobieta przez całe swoje życie może nosić biżuterię jaka jej się podoba i na jaką ma ochotę. Moda może się zmieniać, ale styl pozostaje. Dlatego też pewne klasyczne elementy do dziś tak nas uwodzą w modzie. Jednocześnie styl nie zna ograniczenia wieku - zwłaszcza jeśli chodzi o dodatki. Do bardziej stonowanej stylizacji doskonale będą u seniorki wyglądać na przykład bransoletki z charmsami, czy modne celebrytki, a także złote kolczyki np. geometrycznych kształtach.

 

Wspaniałym uzupełnieniem dzianinowych kreacji – na przykład swetrów czy golfów będą takżbransoletka z charmsamie wisiorki z bursztynem, kamieniami szlachetnymi czy minerałami o odpowiednio dobranej barwie. Bardzo pomocna jest w takich przypadkach wyszukiwarka biżuterii według koloru kamieni dostępna w sklepie jubiler.pl. Dobrym kluczem jest też poszukiwanie biżuteryjnych dodatków z kamieniami lubianymi przez osobę obdarowaną czy też dobranymi ze względu na przypisywane im dodatkowe właściwości.

Biżuteria na prezent dla dziadka

 

Nieco inaczej już jest w przypadku mężczyzn, choć nie oznacza to, że wśród nowoczesnej biżuterii nie znajdziemy także interesujących propozycji dla modnego seniora. Bo choć być może ciężko nam sobie wyobrazić naszego dziadka z kolczykami (chyba, że zawsze miał w sobie duszę rockmana…) to wybrane elementy mogą doskonale uzupełnić stylizacje nawet bardzo dojrzałych mężczyzn. Na przykład bransoletki z minerałami w stylu Indiany Jonesa mogą dodatkowo w sympatyczny sposób nawiązać do zamiłowania do podróży.

 

Dzień babci to doskonała okazja na sprawienie szczególnej przyjemności każdej z babć. Postawmy na wyjątkowy prezent - może taki, którego się nie spodziewa? Może to odpowiedni czas, żeby zdecydować się na modną bransoletkę, ciekawą zawieszkę czy zjawiskowe kolczyki. Taki prezent dla babci dodaje energii i przynosi podwójny uśmiech. Powiedzmy babciom, że są pięknymi kobietami i tak też są postrzegane!

 

 

Sprawdź koniecznie:

 

 

Polecamy również: