Srebrna czy złota - jaka biżuteria na uroczystą kolację

 

Prawdziwy kobiecy urok rozbłyśnie w pełni, gdy zostanie podkreślony odpowiednią kreacją. Podczas planowania własnej stylizacji na specjalną okazję, należy zastanowić się jaki element chcemy tego dnia wyróżnić. Kluczowe będzie zdecydowanie się na określony styl, a następnie - odpowiednie wybranie dodatków, a przede wszystkim - biżuterii. Jeśli dobrze je zrównoważymy - razem z kreacją będą stanowić doskonałą oprawę dla naszych spojrzeń, gestów i uśmiechu. Perfekcyjnie podkreślą nasze zalety i pozwolą rozkwitnąć stylowi, który przyciąga spojrzenia. Jak dobrać strój i biżuteryjne dodatki, by osiągnąć taki efekt?

Równowaga - doskonały przepis na wysmakowany styl

Niezawodną zasadą będzie zawsze dążenie do równowagi. W przypadku bogato zdobionej biżuterii najlepiej więc założyć skromniejszą kreację, a z kolei do okazałej sukienki z materiału o ciekawej fakturze lub intensywnych wzorach, lepiej sprawdzi się minimalistyczny łańcuszek czy bransoletka. Ważne jest zachowanie umiaru i nie popadanie w przesadę, nawet jeśli okoliczność jest bardzo wyjątkowa. Bogactwo stylu objawi najlepiej się w wyczuciu i poczuciu smaku - nie zaś w przesadnej obfitości ozdób. Kluczowym aspektem jest prawidłowo wyważona elegancja, która pozytywnie wpłynie na nasz wizerunek i tym samym odbiór naszej osoby przez innych uczestników wspólnej kolacji. Dla osiągnięcia dobrego efektu wartego zapamiętania warto więc potraktować ubiór jako tło dla swojego temperamentu, którego charakterystyczne akcenty podkreślimy biżuterią - jej strukturą, barwą i sposobem odbijania światła.

Ponadczasowe trendy w biżuterii

Przygotowując się na uroczystą kolację, warto postawić na ponadczasowe i uniwersalne rozwiązania. Najlepszym wyborem spośród ozdób będzie klasyczna srebrna lub złota biżuteria. Mogą to być gładkie wzory lub dodatki zdobione kamieniami szlachetnymi o odpowiednio dobranej barwie, bądź delikatnymi cyrkoniami - które wielokrotnie pomnażają każdy złapany promień światła.

Idealnym zestawieniem na wieczór będzie założenie maksymalnie dwóch, trzech ozdób – przykładowo kolczyków i pierścionka, albo naszyjnika i bransoletki. Świetną alternatywą dla bransoletki jest elegancki zegarek, w którego designie może być wykorzystany także element z ulubionego kruszcu czy kamieni szlachetnych. Właściwy wybór biżuterii nie tylko podkreśli ogólny wizerunek danej osoby, lecz również doda jej szyku, klasy oraz wyróżni ją z tłumu pozostałych gości.

Biżuteria srebrna czy złota?

Wybierając biżuterię należy pamiętać, że srebrne dodatki najlepiej prezentują się na kobietach o chłodnym typie urody, czyli pań o jasnych, wręcz platynowych włosach i niebieskich, szafirowych lub stalowo-szarych oczach. Z kolei złoto idealnie pokreśli urok ciepłego typu urody – zielone, lub brązowe oczy, jasną bądź śniadą karnację i włosy w kolorach brązu, ciemnego blondu lub rude.

Oczywiście bez względu na posiadaną aparycję, istotne są także indywidualne preferencje! Większość kobiet ma swój ulubiony rodzaj kruszca, z którego elementy biżuteryjne odczuwalne są niemal tak, jak stroju idealnego, odczuwanego jak "druga skóra". Może nawet zdarzyć się, że jesteśmy tak pewne swoich wyborów w biżuterii, że jesteśmy mu wierne i trzymamy się go latami. Ten wybór może nie być zgodny z trendami, a nawet ich kolorystyka może zaprzeczać schematom kolorystycznym polecanym dla danego typu urody. Tajemnicą skuteczności w kreowaniu atrakcyjnego wizerunku staje się wówczas przekonanie i samopoczucie. Jeśli będziemy czuć się pewnie i komfortowo w wybranej biżuterii, otrzymamy dodatkowy ładunek emocji, który pozwoli nam się pomóc pewnie. A podczas oficjalnych kolacji i innych wydarzeń dobrze wywarzona pewność siebie jest niezbędna.

Jaka biżuteria na uroczystą kolację – srebrna czy złota?

Optymalny wybór biżuterii na uroczystą kolację powinien opierać się na osobistych preferencjach, pasować do wybranego już stroju oraz wpisywać się w koncepcję całego spotkania. W związku z tym wybór pomiędzy założeniem biżuterii srebrnej czy złotej jest bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników.
Uniwersalną zasadą jest jednak inwestycja w dobrej jakości produkty, o jak najbardziej ponadczasowych wzorach, które posłużą nam na lata oraz sprawdzą się przy wielu okazjach! Ten przepis zawsze jest niezawodny.

Moda na niektóre elementy może także z czasem przeminąć, ale styl pozostaje na zawsze. Warto odnaleźć własny, który zapewni nam nie doskonały wygląd i samopoczucie, a także doda nutki indywidualizmu tak, by wybrane akcenty stały się rozpoznawalne. Wyjątkowość dodatków podkreśla charakter osoby, która je nosi. Zarówno srebro, jak i złoto wpisują się doskonale w konwencję doskonałego, ponadczasowego stylu i wyjątkowości. Bogactwo form i zdobień do wyboru dla biżuterii z obydwu kruszców zapewnia z kolei indywidualność. Bądź sobą!

 

Polecamy także:

Moda na jesień - jakie kolory biżuterii wybierać

Dodatki do czerwonej sukienki - co i jak dobierać

Celebrytki - modna biżuteria dla kobiet