Moc kamieni: Markazyt - źródło pozytywnej energii

 

Markazyt to kolejny niezwykły kamień, który dzięki swoim właściwościom pomoże Ci otwarcie i szczerze komunikować się z innymi.

Jeśli jesteś niezdecydowana i niepewna czegoś - ten kamień jest dla Ciebie - noś markazyt ze sobą i często go dotykaj, a wzrośnie Twoje zaufanie do siebie i do podejmowania słusznych decyzji. Dodatkowo kamień ten podnosi fizyczną witalność, stymuluje intelekt i pomaga w cyklu transformacji: od idei do przemyślanego działania.

Wyostrza zmysły, stymuluje rozwój

Zwiększa jasność umysłu, koncentrację jak również poprawia pamięć. Wyostrza zmysły, usuwa niecierpliwość, niepokój i frustrację. Biżuteria z markazytem poza piękną ozdobą może pomóc Ci zobaczyć  siebie z dystansu i umożliwić wgląd wewnętrzny, dzięki czemu możemy dostrzec i skorygować niepożądane cechy charakteru.

Sprzyja relaksacji i odprężeniu i stymuluje rozwój duchowy. Może być również użyteczny przy skupianiu uwagi i eliminacji stanów rozkojarzenia, przyciąganiu pieniędzy oraz zdrowia. Przynosi wewnętrzny spokój, rozwija zmysł praktyczny i wzmacnia silną wolę.

Oczyszcza i przynosi ukojenie

Ma właściwości równoważące cykl hormonalny - pomaga przy nieregularnych i bolesnych menstruacjach. Stosuje się go w łagodzeniu gorączki - by przyniósł ulgę należy go kłaść bezpośrednio na ciało. Markazyt działa także oczyszczająco na organizm - pomaga przy problemach trawiennych, oczyszcza śledzionę i zwiększa dopływ tlenu do krwi poprawiając działanie całego układu krwionośnego. W szczególny sposób oddziałuje na płuca, oczyszcza je od skutków palenia a także pomaga na wirusowe i bakteryjne infekcje, na przykład na zapalenie oskrzeli czy anginę.

Używaj markazytu w stanach apatii i zmęczenia - nie tylko wzmocni siły fizyczne i zwiększy przepływ energii, ale również wzmocni system nerwowy. Sprzyja rekonwalescencji po chorobie i odzyskaniu wigoru i sił. Broszka, bransoletka lub pierścionek z markazytem mogą pełnić rolę zarówno niezwykle efektywnej biżuterii jak i twojego osobistego amuletu.

Obecność markazytu napełnia pozytywną energią również miejsca. Markazyt służy koncentrowaniu umysłu i myśleniu logicznemu jednocześnie pomaga również eliminować myśli nieistotne.

 

Sprawdź naszą ofertę biżuterii z markazytem i wybierz swój amulet

Przeczytaj więcej artykułów z kategorii Ezoteryka i poznaj moce innych kamieni